Hirdetés
- Poco F8 Pro – titkos favorit lehet belőle
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- iPhone topik
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Honor Magic8 Lite - a félig sikerült bűvésztrükk
- Újabb részletes képeken a Google Pixel 10a
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Luxuspóráz: okosláncot akasztana a nyakadba az Apple
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy Z Fold5 - toldozás-foldozás
Új hozzászólás Aktív témák
-
kelna91
senior tag
válasz
alfalibra
#10106
üzenetére
- Ahhoz, hogy egy adat két merevlemezen is meglegyen, muszáj NAS-t is venni, és abba rakni az eredeti és a biztonsági merevlemezt is, vagy az eredeti lehet a házban és csak a biztonságit kell a NAS-ba rakni, vagy a NAS nem is szükséges, hanem lehet mindkét merevlemez csak simán a PC házban?
Mennyire személyreszabható, hogy miről készüljön biztonsági mentés?Nem kell NAS, lehetnek a lemezek a házban. RAID-nél a lemezek egy helyen vannak, egy alaplapra kötve. A RAID nem biztonsági mentés. A biztonsági mentés jellemzően applikációszinten történik, a RAID hardverszinten, vagy legalábbis alacsonyabb (OS) szinten működik, ha szoftveres. A kettő között a lényegi különbség, hogy a RAID valós időben duplikálja az adatokat, a biztonsági mentés pedig csak felhasználói beavatkozásra. Illetve persze lehet automatikusan, akár minden másolás, mentés után, de akkor is van egy kis késés.
- Beállítható, hogy két különböző merevlemezről kiválasztott könyvtárak legyenek duplikálva egy biztonsági merevlemezre? Vagy mindegyik merevlemezhez külön biztonsági merevlemez kell?
Ha ilyet szeretnél, akkor neked biztonsági mentésre (backup) van szükséged. A RAID nem ez, bár az is nyújthat redundanciát, csak máshogy.
RAID1 esetén minden lemez mellé kell egy másik ugyanakkora (feleződik a tárhely), RAID5 esetén egy paritáslemez van (ez a "biztonsági tartalék"), a többi adat. Vagyis csak egy lemeznyi tárhely esik ki, tehát 3+ lemeznél ez jobban megéri.- Megoldható, hogy egy merevlemeznek csak megadott könyvtárairól vagy partíciójáról készüljön duplikáció vagy RAID-ben az eredeti merevlemezen szereplő összes partíció összes adata rákerül a biztonságira is?
Redundáns RAID esetén teljes lemezek, vagy szoftveres esetén partíciók vesznek részt a tömbben. Ha ilyen szelektív duplikációt szeretnél, akkor backup applikációt keresel. Pl. Duplicati, Duplicity, esetleg valami felhőtárhely: Mega, Google Drive stb.
- Illetve, ha az eredeti vagy a biztonsági merevlemez befuccsol, azt jelzi magától a számítógép vagy kell erre valami program, ami figyeli?
Ezt bizony én is szeretném tudni!
Új hozzászólás Aktív témák
- Háztartási gépek
- Milyen széket vegyek?
- BestBuy topik
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- OLED monitor topic
- Alaposan helyretette az AI ellenzőit az NVIDIA vezetője
- Arc Raiders
- AliExpress tapasztalatok
- eldiablo: 30 év után szakítottunk, de azért még beszélünk...
- Suzuki topik
- További aktív témák...
- Honor 200 Pro 512GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black - 1 ÉV GARANCIA, Kártyafüggetlen,MS3489
- Nokia 8 Sirocco / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Telefon felvásárlás!! Honor 400 Lite, Honor 400, Honor 400 Pro
- Bomba ár! Dell Latitude 5420 - i5-1145G7 I 16GB I 256SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs


