Hirdetés
-
Mobilarena

Új hozzászólás Aktív témák
-
bandi0000
nagyúr
-
janos1988
addikt
Köszi.

De amúgy rácsodálkozok még most is, hogy milyen zseniális megoldást írtál, lekezeltél vele mindent röviden és tömören. Nekem még csak hasonló sem jutott volna eszembe. Igaz 1 hónap után mit vár az ember...
Hiába tervezném meg előtte papíron 5x 5 féleképpen, egyik sem lenne ennyire rövid, tömör, logikus és magától értetődő. -
janos1988
addikt
Az ilyen megoldásokon csak pislogok. Messze vagyok még az ilyen kivitelezéstől.

A több szóköz opcióra nem is gondoltam...
Amúgy mi ez a +1 -1 fétis?
Valami programozásbeli trükk? Mert érdekes, hogy elméletileg balansz van -1 és +1 között, de ha kitörlöm ezeket akkor mégis megbomlik az egyensúly és káosz lesz. Érdekes.
Hogy ha valamivel dolgozni akarsz akkor érdemes mindig egy átmeneti változóba másolni a tartalmát, mintsem hogy az eredetivel dolgozz?
A tömböt ajánlott mindig feltölteni? Ne bízz a rendszerben elv végett
Illetve a "delete(tmp,1,length(szo)+1)" helyett mehet a "delete(tmp,1,pos1)" is? Végül is működik.
Egyelőre ennyi
Amúgy meg elméletileg az enyémbe át kellene ugrania a szóközöket tárolás nélkül, de a gyakorlatban nem úgy működik.
-
Sajna nincs min kipróbálnom - csak fejből ment. Az Exit amúgy miért nem szép? Minden tisztességes programozási nyelvben van return, exit function vagy ilyesmi.
Értem én, hogy egy programban célszerű, ha egy visszatérési pont van, de egyrészt be kell vezetni egy plusz változót, másrészt a beágyzott if-ek se néznek ki szépen, még ha nem is úgy van formázva, hogy ez lásson... szerintem. -
tamas60
csendes tag
Pontatlan volt az írásom.
Nagy téglalapba kell elhelyezni kis téglalapokat amelyek az adatbázisban szerepelnek. Adatbázis cca 1600 kis téglalapot tartalmaz. Ezeket kell elhelyezni úgy hogy a kitakarások (kizárt terület) is lehetnek benne. Cél a legnagyobb téglalap elhelyezése a célterületen.
Nekem mint épületgépésznek a feladat bonyolult és sok évig megoldhatatlan.
Találtam valakit aki vállalkozik e könnyű feladatra.Megjegyzem volt már eccerű feladat amit csak a 6. vállalkozó szellemű tudott megcsinálni. Az csak fél évembe került:-)
Csak érdekesség képen:
Adatcsomag érkezik a szerverre (tárhelyre gondoltak sokan, de az zsákutca lett) percenként 4 három helyről. Ott csomag elkapódik, kicsomagolódik, adatbázisba elhelyeződik, diagramba lekérdezhetően megjelenítődik a weblapomon.
Hát ezen hatan elhasaltak:-) az én hajam meg kihullott, mármint a maradék.
-
orbano
félisten
bazzeg
én lesz*pom magam. amikor nekiálltam, az első gondolatom az volt, hogy az alignmenttel kéne variálni, de nem találtam meg a beállításokban (pedig épp ki nem szúrja a szememet). a teljes kikapcsolás amit írtál nem működött, de mivel írtad hogy a beállításokban is ottvan, hát megkerestem. átállítottam 8-ról 4-re (gondoltam akkor a project is annak idején azzal fordult, ha neked is a d3-ban 4-ről kellett 0-ra redukálni), és tökéletesen működik 
kössz a tippet

Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Nyáron jön az AOC új, legfeljebb 720 Hz-re képes monitora
- Samsung Galaxy A57 - kecses test, lusta lélek
- Vivo X300 Ultra - tárcsázz, ha van rá keret!
- Energiaital topic
- Rekordidő alatt futott be az új Arc meghajtó
- Gyúrósok ide!
- Feltörték a regisztrációmat vagy elvesztettem a belépési emailcímet, 2FA-t
- PlayStation 5
- Star Citizen
- Last Epoch
- További aktív témák...
- Új, Gamer félgép - MSI Z890 GAMING PLUS WIFI + Intel Ultra 7 265K + Corsair 2x16GB DDR5 6400MHz CL32
- ASUS Rog Ally Z1 Extreme, 2027.01.12-ig gyári garanciás, hálózati töltőjével, szilikon tokkal eladó!
- HP 250 G7,15.6",i5-1035G1,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- Lenovo ThinkPad T480s,FHD,14",i5-7300U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11,TOUCH,jó akku
- Lenovo ThinkPad T480s,FHD,14,i5-7300U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11,TOUCH
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3293
- BESZÁMÍTÁS! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol extra kontrollerrel garanciával
- Sony Ps5 konzol slim
- Lenovo Thinpad üzleti kategóriás notebookok - i5 - i7 - Ryzen - nagy választékban számlával - 03.11.
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Tök egyszerű de nem jutott eszembe, persze a végső megoldás bonyolultabb lett, de ezzel le tudtam szűrni a listát egy olyanra, amiben minden sorból 1 van még ha fel is van cserélve a 2 id
Hiába tervezném meg előtte papíron 5x 5 féleképpen, egyik sem lenne ennyire rövid, tömör, logikus és magától értetődő.

Valami programozásbeli trükk? Mert érdekes, hogy elméletileg balansz van -1 és +1 között, de ha kitörlöm ezeket akkor mégis megbomlik az egyensúly és káosz lesz. Érdekes.


