Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz repvez #9686 üzenetére

    Te egyetlen könyvet nem olvastál végig az ajánlottak közül. Ha úgy lenne, nem írnál ilyen kérdéseket. Ez mindenki számára nyilvánvaló, és ezért nehéz már komolyan venni, amit csinálsz. Sőt, szerintem azt sem olvastad el rendesen, amit írtunk neked. Ha mégis, és ennek ellenére nem érted, akkor szerintem rossz lóra tettél.
    Itt egy gyűjtemény könyvekből játékfejlesztéshez ([link]), de ehhez minimum nagyon erős C++, mellé jó matematika, ill. jó erős angol nyelvtudás kell.
    Ja, ha már ZTE_lukyhoz hasonlítod a szitut: pont azt kaptad, amit ő. Könyveket, tanácsokat. Ő megköszönte, nekiállt.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • kkdesign

    senior tag

    válasz repvez #9686 üzenetére

    Üdv,

    Én magamra vetítve írok neked választ. Javaslom, hogy kezdj C#-al konzolos felülettel. Írd be google-ba hogy c# jegyzet reiter, egy nagyon jó könyvet fogsz találni az első találatnál.

    Nézz utána ezeknek:
    változó,
    ciklus,
    elágazás,
    kiíratás.

    majd ezek típusait, ezekből írj pici programokat. Pl: Irasd ki a neved 10szer a képernyőre. vagy. Írasd ki 13x ha az óra később jár mint 17:29. Ha nem akkor irasd ki hogy nyasgem.

    Én javaslom a C#-os kezdést, barátságosabb mint a C++ :) Én speciel tanultam a C-t is, de ha már ezek a fent felsorolt dolgok sem mennek, akkor a mutatóknál eleveznél mint kishableány a korallzátony mellett :D

    Úgy talán könnyebben tudod rávetíteni a dolgokat a programozásra, hogy párhuzamot vonsz az élethelyzetekkel.

    pl. ciklus: tesióra. 20 iskolakör. ott te vagy az i változó mindig egyel több köröd van kész. majd elérsz 20ig és befejezted, kész a 20 kör.

    vagy: elágazás : ha jóidő van mész futni, ha nem akkor nem mész futni.

    vagy: kiíratás: felemelsz egy táblát és kiírod hogy "imádod a programozást" :D

    jobban nemtom elmondani, de így este 10 és fél óra meló után ennyio jutott eszembe :D

Új hozzászólás Aktív témák