Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Inv1sus

    addikt

    válasz Sk8erPeter #6737 üzenetére

    Hú, nekem ez kissé bonyolult, azért próbálkozok. Köszi szépen! :R

    *** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #6737 üzenetére

    Itt korrigálnám magam:
    "(pl. Komodo IDE-ben vagy phpDesignerben rámész, hogy ugorjon a metódus deklarációjára, és akkor beleugrik abba a fájlba, ahol ezek megtalálhatók)"
    Rájöttem, hogy pl. a dom.php nevű fájl, ami tartalmazza az osztály- és metódusdeklarációkat, a Komodo IDE-n keresztül csak azért elérhető, mert az Eclipse a projektkönyvtárba legenerált egy .metadata nevű könyvtárat, amin belül a .plugins/org.eclipse.php.core/__language__/d112eb25/ könyvtár tartalmazza jópár PHP függvény, osztály, metódus, különböző nyelvi elemek deklarációját.
    Elég furcsa nevű könyvtár, azt a generált azonosítót a végén hirtelen nem vágom, minek kell odapakolnia (mivel történhet esetleges ütközés vagy hasonló, ami szükségessé tenné).

    Ezt miért nem a /home/user könyvtárba generálja, vagy valami olyan helyre, ami bárhonnan elérhető (akár Windows-on belül is pl. Users\<user>\akármi\)? Mondjuk speciel ebben az esetben nem volt baj, mert a Komodo IDE kevesebb erőforrást zabál, mint az Eclipse, és ugyanez igaz a phpDesignerre is, így egy ideje ezeket használom az Eclipse és NetBeans helyett is, nem ártott, hogy ott van az a projektfájl.
    De lehet, hogy csak valami tévedés következtében került bele pont a projektkönyvtárba, és nem valami ésszerűbb helyre, most nem nyomoztam utána.

    Ja, és amúgy ha a projektkönyvtárban nincs benne az említett fenti könyvtár (aminek mondjuk gondolom nyilván más neve is lehetne, a lényeg, hogy a projektkönyvtáron belül megtalálható legyen valahol), akkor a definícióra ugrás nem működik, helyette hibaüzenetet kapok Komodo IDE-ben:
    "Cannot show definition: symbol is defined in the stdlib or in an API catalog. Would you like to open the online language help for this symbol?"
    Ekkor a Yes-re kattintva csak a hivatalos php.net-es dokumentációt hozza elő, amiből hirtelen nehezebb kiigazodni, mint a metódusfejlécek fölötti kommentekből. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák