Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mszl

    aktív tag

    Sziasztok!

    Építgetek egy saját kis x86 routert, letöltőgépet.. (UBI server 12.04LTS)
    De a kapható N-es wifi kártyák driverei (ath9k) eléggé "zűrösek" a régi driverek nem ismerik az új kártyákat, amelyek ismerik azoknál nem tudom mi okból az adóteljesítmény vissza van véve 15-18 dBm-re, és eléggé bizonytalan a hostapd-vel. G módban tökéletesen stabilan megy minden.
    A router distrok pedig megint csak a wifi G-t ismerik vagy azt sem.
    Ezért gondoltam, hogy az egyik LAN portra dugnék egy Ubiquiti Unifi wifi AP-t. (ezzel megszabadulnék a driverek okozta fejfájástól.)
    [link]

    De az a kétségem van hogy hiába az (300Mbps) N-es sebesség nem jelet-e szűk keresztmetszetet a 100Mbps LAN csatlakozó???? Nem szab-e gátat a nagyobb wifi sebességnek????
    3-4 wifi kliens telefon, android mediaplayer, win xp gép csatlakozna.

    Ha valaki dolgozott már ilyen eszközzel az mit tapasztalt a sebességből kifolyólag? Ki lehet használni rendesen a 300Mbps sebességet?

    REmélem jó topicban kérdeztem.

    Előre is köszi!

    Üdv. Laci

    A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

  • mszl

    aktív tag

    válasz bacus #20462 üzenetére

    Szia!

    A legtöbb android teló már N-es. Nekem amikor ment: a win XP asus 300Mbps USB csatlakozik N-el (210-300-ig) és vele párhuzamosan a defy telóm pedig G-ben. CSak az a baj hogy az N sebesség nagyon bizonytalan van amikor 72Mbps utána 180, 300Mbps minden kapcsolódáskor más. (ezt a válaszodból kifolyólag majd kipróbálom, lehet ezért ingadozik a kapcsolódási sebesség.)És a gyenge jel ami a gond (a driver okán fogva inkább ez a nagyobb gondom!!!!) ha a konyhában vagy a retyón :DD :DD nézem a kedvenc sorozatomat, vagy hallgatok rádiót nagyon vissza esik a sebesség a gyenge jel miatt. Elvileg az ath9380 kártyám 23dBm-t tudja.
    A tesóm HTC-jét hasnálva veszem csak észre a Defy-m G hátrányát :O :O

    [ Szerkesztve ]

    A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

  • mszl

    aktív tag

    válasz bacus #20464 üzenetére

    Én is gondolkoztam már routerboardban, (ez lenne a kedvencem RB711UA-2HnD,csak itt is a LAN nem lehet-e a szűk keresztmetszet?? vagy RB2011UAS-2HnD) de szeretném egybegyúrni a routert, wifit, letöltőgépet és szeretnék még majd egy IP kamerát rádobni amit távolról is nézhetek és alkalmanként készít pár képet (a kutya mit rendezkedik otthon :P ).Sajna nincs rájuk torrent kliens(utorrent, deluge ami szóba jöhet nálam) és persze egy kis smb megosztás amit láthatunk itthon.

    A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

  • mszl

    aktív tag

    válasz kali #20465 üzenetére

    Szia!

    A mixed mód esetleg nemokozhatja nálam a kapcsolódáskor sebesség ingadozást?
    Vagyis azt hogy amikor kapcsolódik akkor mindig más sebességekkel kapcsolódik??

    A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

  • mszl

    aktív tag

    válasz kali #20471 üzenetére

    Szia!

    Én nem a menetközbeni sebesség különbségtől "aggódom", hogy hanem amikor kapcsolódok akkor mindig más sebessségűnek látja a routert, a kapcsolati sebesség az egy dolog, hogy változik de ettől még szerintem az atheros kártyát mindig 300 v 450Mbps sebességnek kellene látnia csak nem tudja kihasználni.
    Itt van egy-két hozzászólásom az ATOM topicból, hogy jobban érthetőbb legyek képekkel.

    [link]

    Én erre keresnék valami okot, de szerintem driver hibája lesz. (mert elvileg a kártya elég új fejlesztés) Hiába dobom fel a legújabb drivert akkor az adó teljesítmény már csak 15dBm lesz ezért gondoltam routerboard-os megoldásra, mert azok nem Home Made kategóriába esnek.
    A kapcsolódási és a lehetséges max sebessségekre nézz rá. :( Ha egyszer a max-ot 195nek mutatja akkor hogy lehet 300-al kapcsolódi??? :( Ezek a gondok amikre választ keresek, és mivel nem vagyok villamos mérnök nagyon szivesen fogadom az építő, segítőkész kritikákat !!! :R :R

    Előre is köszönöm!!

    A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

  • mszl

    aktív tag

    Sziasztok!

    Próbálkoztam, a 450-es ath9380 kártyát kicsréltem, egy ath5818-as 300-as kártyára ugyanazzal a ath9k driverrel megy ami eddig is telepítve volt, de mindig stabilan 300MBps-el indul az más tészta, hogy mindenki annyival kapcsolódik majd amennyivel tud, de a lehetőségekhez képest engedi kihasználni magát.
    De , hogy ne legyen annyira rózsás az egész a TX power viszont csak max 17dBm ami két falon keresztül már eléggé érezhető lassulást okoz.
    Úgyhogy ez az atheros driver eléggé kuka AP építésre.
    Fordítottam volna madwifi drivert is de leáll az alábbi üzenettel:

    ./kernelversion.c:13:30: fatal error: linux/utsrelease.h: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
    compilation terminated.
    Makefile.inc:81: *** Cannot detect kernel version - please check compiler and KERNELPATH. Stop.

    Pedig le van töltve és ha megadom az elérési utját a make-nek akkor sem találja.
    make KERNELPATH=/usr/src/linux-headers-3.2.0-29-generic-pae
    A keresett file /usr/src/linux-headers-3.2.0-29-generic-pae/include/generated-ben van, ami ugyanúgy nem jó neki.

    A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

  • mszl

    aktív tag

    válasz bacus #20464 üzenetére

    Szia Bacus!

    Szereztem egy RB433-as lapot. egy kis segítsáéget kérnék az ip firewall ügyben.
    Szépen életre kelt a lap, benne R52Hn wifivel, DHCP-k kioszt, de a firewall konfigolás az így elsőre kemény dió.
    Elsőre szép stabil, erős wifi jel 2,4 és 5 GHz-n is, amit Linux alól nem értem el nagyon sok idővel sem.
    Ha szánnál rám egy kis időt akkor az nagy segítség lenne.
    Igen esetén elküldeném az alap háló topologiámat ami alapján nekifoghatnánk.
    És persze egy két új ötletnek is örülnék virtuális AP ügyben, mert készítenék én is egyet amikor jönnek "látogatók" meló ügyben és ha kellene NET, akkor csak azt kapnák meg.

    Előre is köszönöm!!

    Üdv. Laci

    A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

  • mszl

    aktív tag

    válasz bacus #20751 üzenetére

    Szia!

    Előre is köszi!

    Pontosabban RB433GL van Level 5 (Software ID W01K-FLCR) 2.41 firmware
    Remélem ezekre az adatokra gondoltál, még nagyon csak ismerkedés szinten vagyok vele, de már most tetszik!!!!

    Egyenlőre csak 2.4-es wifi van, mert nincs is 5GHz kliens. A nagyobb TX power miatt választottam itt a panelban 2-3 fal a konyháig, főzőcskézés közben filmet "nézek" vagy webrádiót hallgatok akkor igen visszaeseik a jelszint és sebesség is. Szerencsére a magasabb csatornák 5-től felfelé elég tiszták, 2-3 jel van az is nagyon kis jelszintel. A 300-as csatlakozás szépen felállt, de sajna még sebesség tesztek nincsenek :(
    A nyomtató elérése a RouterOS-ből még nem megoldott??
    Még nincs routerként beállítva, csak ether1-re DHCP-n kap netet amiről kifelé megy a ping.
    Ismerkedem a winbox-al és a lehetőségekkel.
    A terveim szerint az asztali gépem lenne ether2-n, ether3-n pedig a letöltőgépem amiben van egy 4 portos netkártya és funkcionálna majd ha kellene még gigabit port és itt lenne még egy printszerver egyenlőre. Esetleg ha tuti lesz akkor beszerzek majd egy RB switchet is. De ez majd a jövő zenéje.

    [ Szerkesztve ]

    A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

  • mszl

    aktív tag

    válasz bacus #20753 üzenetére

    Igen, igen winbox 5.22 on RB433GL
    Terveim szerint ether1-en(WAN) jön be a net megy (wlan1, ether2,3 portokra is) LAN , és a letöltőgépben lévő 4 portos kártya (bridge-elve a 4 port) lenne még alhálózat ha esetleg kellene még lan port(ha már megvan akkor használjuk).
    A RB433GL kártya portjait nem használnám switch-ként, max utána lenne bekötve valamelyik portra egy switch.
    Egyre gondolunk szerintem, csak elbeszélünk egymás mellett
    A proxy volt a másik amire használnám majd az USB-t , "egyszerű" transzparens proxyra gondoltam, csak hogy figyeljem ki merre járt é segy kis statisztika miatt.

    A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

  • mszl

    aktív tag

    válasz bacus #20755 üzenetére

    OK.

    Nézhetnénk a tűzfalat :R
    Miként tudnánk megoldani??
    Nyugodtam kaphatsz hozzáférést, a boardhoz ami még úgysem router, ha lenne egy kis firewall konfig akkor már eltudnék indulni vele, tanulmányoznám, alakitgatnám a konfigot...
    (imába foglalnám a neved :C :C )

    Elsőre elég lenne ha a TPLINK utáni alhálózatkéntitudnám kipróbálni.
    Pl.
    ether1-en (WAN) DHCP-vel kap címet TPLINKtől ezen keresztül érnénk el az internetet és 192.168.1.0/24 meglévő hálót
    wlan1 -> 192.168.2.0/24 hálózatban oszt ki címeket a klienseknek.(DHCP már OK, megkapják a címet) így innen kellene elérni az internetet és a 192.168.1.0 hálót
    Egyenlőre nem volt sikeres a próbálkozásom (az ubuntu serveren egyszerűbb volt egy kicsit)
    +egy port forwarding pl. 192.168.2.51:8080 porthoz (torrent proginak)

    amúgy ha bridge-elmém az ether2,3 és wlan1 portokat akkor az működne mint egy port,
    és egyszerűbb lenne a firewall is zónák nélkül egyenlőre.
    (A meglévű UBI-s konfigomból kiindulva)

    A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

  • mszl

    aktív tag

    válasz bacus #20757 üzenetére

    Szia!

    Elértem a "gagyi routerek" szintjét, az aktuális beállításokat, konfigurációt el lehet menteni???
    Egyszerű tűzfalnál miket ajánlott beállítani??

    A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

  • mszl

    aktív tag

    válasz Vasinger! #20952 üzenetére

    Vasinger!

    Próbáld ki az Ubiquiti Unifi LR-t.
    Én is ezen agyalok! Nem kimondottan consumer kategória, de nem is olyan vészes az ára.

    Innen: [link]

    vagy a PRO-ról ne is beszáljünk, de az már igen húzós!!

    Mindenki!!

    Próbálta esetleg valaki ezt a fajta wifi antennát? Tapasztalatok??

    [link]

    A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

  • mszl

    aktív tag

    válasz And #20982 üzenetére

    Ja pont az volt a kérdés! :P :P :( :(
    "Próbálta esetleg valaki "
    Ezért kérdeztem, hogyha belebotlott valaki itt a a hardveraprón vagy máshol akkor milyen tapasztalata lett vele.
    Ha elhinném a paramétereket akkor nem kérdeztem volna, hanem rohannék a sarki fűszereshez venni jó sokat jó árban :DD :DD !!!!!!!!!! Amúgy próbáltad??

    [ Szerkesztve ]

    A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

  • mszl

    aktív tag

    válasz intensa_man #34215 üzenetére

    [link]

    Nem kell a kukában turkálni. Dobsz egy ubuntut rá és valami torrent klienst és kész.
    Nekem is van tőle, megbízható eladó és torrentre bőven elég

    A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

Új hozzászólás Aktív témák