- Soundcore Sleep A30 - a hosszú házasság titka
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Poco F8 Pro – titkos favorit lehet belőle
- iPhone topik
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Fotók, videók mobillal
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- Google Pixel topik
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
Aktív témák
-
Oliverda
Topikgazda
"Clarkdale" & "Arrandale" - Ahol a tákolás új értelmet nyer.
Két lapka egy nyákra ültetve akárcsak a Core 2 Quad esetében de itt ez utóbbitól eltérően a két lapka különböző csíkszélességgel készül. A CPU 32nm-en még a grafikus vezérlőt is tartalmazó lapka pedig még 45nm-en.
Ezzel még talán nem is lenne baj de bizonyos okból kifolyólag a memória vezérlő nem a CPU-ba került hanem maradt az IGP mellett. A CPU QPI-n keresztül csatlakozik az IGP + mem. vezérlő egységhez ami így ebben a formában meglehetősen hasonló a klasszikus FSB-s felépítéshez, csak az északi híd (jelen esetben az IGP + mem. vezérlő stb. kombó ami eléggé hajaz a G45-re) az alaplapról átköltözött a CPU nyákjára.
Tehát jelen esetben gyakorlatilag az FSB-t átkeresztelték QPI-re, csiszoltak egy kicsit a GMA 4500-on valamint egy nyákra rakták egy kiherélt/félbevágott és 32nm-en legyártott Bloomfield-vel így elkészült az új Clarkdale/Arrandale.
Értelemszerűen a 45nm-es rész még abban az esetben is üzemelni fog ha az IGP egyáltalán nem lesz kihasználva (pl.: P55-ös alaplapok), mivel azon kívül még ott van a memóriavezérlő is. Ezen felül a CPU-nak még át kell verekednie magát ezen a részen hogy eljusson a P55-ös PCH-hoz. A CPU-n kívül elhelyezkedő memória vezérlő pedig az FSB-s rendszerekhez hasonlóan nem lesz túl jó hatással a memória elérésre.
Aktív témák
- Bundle topik
- Soundcore Sleep A30 - a hosszú házasság titka
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- valakiyt: A win10 támogatása megszűnt! Mi lesz most?
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- OLED TV topic
- Intel Dual Core 2000 felhasználók barátságos offolós topikja
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen processzort vegyek?
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- További aktív témák...
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HIBÁTLAN iPhone SE 2020 64GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4366
- Azonnali készpénzes félkonfig / félgép felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- Samsung Galaxy A52s 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Lenovo Thinkcentre M920t Tower/ M920s SFF / ThinkStation P330 SFF/számla, garancia
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Oliverda

