Hirdetés
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Google Pixel topik
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Fotók, videók mobillal
- Megjelent a OnePlus 13T
- VoLTE/VoWiFi
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Korábban érkezhetnek az új hajlítható Samsungok
-
Mobilarena
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
#44448768
törölt tag
válasz
kardkovacsi #6822 üzenetére
Szabad piac van...
Mi pl. nem drágítunk az MFB kölcsön miatt és sokan mások sem.
Sokan meg igen, mert maximalizálnak és el is tudják sózni a plusz költséget is.Sokszor csak nézem itt és más fórumokon, hogy mennyivel drágábban is van vevő ugyanarra a cuccra. De ugyanígy csodálkozom olykor a kirívóan alacsony árakon is, amikből már aligha lehet tartósan a piacon maradni vagy csak a minőség/egyebek lerontásának az árán.
Mostanság van vagy 1500 napelemes HMKE telepítő a magyar piacon.
Amiből úgy a fele könnnyen fellelhető az interneten is némi kereséssel.
Bizonyosan van köztük többszáz olyan is aki már kellő tapasztalattal bír és jó ár/érték arányt ad. Mégis 20-30 viszi el a piac zömét, mert az emberek hajlamosak a "nagyok"-húzni még extrém felár esetén is.
A nagy piaci szereplő szám okán minden előfordul-megesik pro és kontra is :-)
Az évi sok-sok ezer vevő/eladó ügylet során. -
Vasy09
őstag
válasz
kardkovacsi #6822 üzenetére
Nekem is a pertelések csinálják, hiteles az enyém is, de nem utófinanszírozott, mivel a Pentele az elején lehívja a teljes összeg felét, majd a befejezéskor a maradékot!
Fifi: Ez a hitelkeret nem csak a napelemekre van, hanem pl a nyílászárók cseréjére, a fűtés korszerűsítésére, szigetelésre.... Magánszemélyeknek max 10 milla!
Új hozzászólás Aktív témák
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után
- EA Sports WRC '23
- Vezetékes FEJhallgatók
- Samsung LCD és LED TV-k
- Teljes stratégiaváltással megy neki az európai piacnak a BYD
- SDQHD felbontású monitor jött a JapanNext műhelyéből
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Milyen egeret válasszak?
- TCL LCD és LED TV-k
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Retro teló rajongók OFF topicja
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! ASUS MAXIMUS VIII HERO Z170 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 6GB Rampage SHIVA Zalman 600W
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad Yoga X390 - i5-8G I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest