- Milyen okostelefont vegyek?
- Realme 8 - az igazi nyolcas
- MIUI / HyperOS topik
- Poco F6 5G - Turbó Rudi
- Apple iPhone 15 Pro Max - Attack on Titan
- Xiaomi Redmi Note 4 - B20
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
-
Mobilarena
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
cOxeR
Ármester
válasz korcsi #49816 üzenetére
Amíg ezt nem mindenkire, csak az új belépőkre érvényesítik, addig nincs baj, mert így nem fognak az emberek ebbe pénzt fektetni. Meglévő rendszerekre bevezetni… én egy szervezett tömeges peres eljárást pici kártérítési igénnyel támogatnék.
A 15 perces szaldó-val egy a baj, hogy nem lehet le generálni termelő szinten és kioffolni a termelést ha megvan egy adott havi fogyasztás, hanem kvázi lerabolják tovább értékesítés céljából a hálózatukba. -
VaZso
senior tag
válasz korcsi #49816 üzenetére
Nem beszélve arról, hogy próbálnánk úgy ütemezni a fogyasztást, hogy napközbeni időszakra essen, de eléggé lehangoló, ha a hálózat meg túlfeszültség miatt épp' ebben az időszakban nem engedi a termelést...
Ha meg 15 perces "szaldó" van, akkor éppen ezek a leállások termelik a plusz hasznot a szolgáltatónak és további bosszúságot a napelemesnek.
Másfelől a saját rendszerük, ami alapján gondolom, néznék ezeket az adatokat, időről időre kiesik, és néhány időszakot nem igazán pótol utólag... akkor ezt meg hasraütés-szerűnek vennék? ...vagy 1-2 napos szaldót kapunk, ha nem működik a rendszerük, és 15-percest, ha igen?
Túlfeszültség miatti inverterleállások meg le vannak... sajnálva, gondolom.Persze értem, hogy még semmit nem tudnak, hogyan legyen, de szeretnének minél több pénzt beszedni mindenkitől - a napelemesektől is.
Új hozzászólás Aktív témák
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs