Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    Sziasztok,

    aktuális lett nekünk is a klímavásárlás.
    50nm-es a lakás, a szoba, amelybe kerül hálószoba, tehát mindenképpen a csendesség fontos szempont.
    panelben lakunk, tehát csakis hűtésre lenne használva (télen itt szinte végig minre vannak rakva a radiátorok és szellőztetünk 1000L)

    kértünk néhány ajánlatot már és az alábbiak opciókra szűkítettem eddig:

    - Panasonic KIT-FZ35-WKE 214k
    - Panasonic KIT-TZ35-WKE 269k
    - FUJITSU ECO 3,4 kW ASYG12KPCA / AOYG12KPCA 270k
    - MITSUBISHI 3,5 kW MSZ/MUZ-HR35VF 255k
    - DAIKIN SENSIRA 3,5 kW FTXF35A / RXF35A 286k

    ezek közül melyik lenne a legjobb választás? vagy esetleg valami más opció/gyártó? van jobb vétel ebben az ársávban/kicsit magasabban, mondjuk ~350kig?

    előre is köszi a segítséget! :R

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz TeeJay #46768 üzenetére

    köszi a választ. amiket felsoroztam/válogattam (pana, daikin, mitsu, fujitsu) ennyire hangosak/rossz minőségűek lennének?

    megvallom őszintén, az alapján esett ezekre a választás, mert ahogy itt olvasgattam, japán klímákat érdemes első sorban venni.

    Gree-ből a COMFORT X 3,5 kW GWH12ACC-K6DNA1D -t nézegettem, de elvetettem, mert itt is hangosnak írták páran (egyébként árba beleférne bőven... meg amúgy ajánlatban gree-ből a GREE LOMO PLUSZ 3,2 kW GWH12QB-K6DND6I -t adták)

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz TeeJay #46799 üzenetére

    köszi, valóban videók és gyártói adatok alapján nem tűnnek rossznak, de azért szkeptikus vagyok, hogy őszinte legyek, hogy valóban mennyire jó egy Gree G-Tech.
    ugyanakkor, ahogy látom 1éve még te is hasonló véleményen voltál :)

    de mindenképpen megpróbálok jobban utánanézni (illetve természetesen, akinek van konkrét tapasztalata, azt megköszönöm :R )

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz TeeJay #46801 üzenetére

    Igen, ez van a linkelt hsz-edben is.

    De pont emiatt kérdeztem, mert nem igazán értem, hogy az általam megadott klímák között ott van a Sensira is, erre te ajánlottál nekem egy ComfortX-et úgy, h nem sokkal később azt írod, hogy akinek halk kell ne azt rakasson.
    Amikor pont az egyetlen/legfőbb szempont, amit kiemeltem, hogy halk legyen.
    Majd változtatsz g tech-re, amivel elmondásod szerint gyakorlati tapasztaltod nincs és ~1éve még szarkasztikusan beszéltél róla.

    Szóval minden támadó szándék nélkül érdekelt volna, hogy: miért?
    Mert ez így, ebben a formában nagyon promó dumának tűnik a valós segítség helyett :(

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz b. #46812 üzenetére

    &#46809 Atomgeszi:

    köszi a választ. ebbe a japán+halk->tűzön égetik kombóba nem futottam bele, pedig elég sokat nézelődtem a topikban, igaz célirányosan, adott típusokra keresve.

    Nagy általánosságban, ahogy ez az összefoglalóban is ki van emelve, a japán cuccok vannak ajánlva, mint megbízható, jó minőségű cuccok, ezért válogattam le az ajánlatokból azokat.
    Ugyanakkor nem értek hozzá sajnos, tapasztalatom meg főleg nincs ezekkel; emiatt is kértem segítséget. Ez ugye azt is jelenti, hogy egyáltalán nem zárkóozom el attól, hogy ne japán, hanem kínai, koreai stb klímát vásároljak, amennyiben megfelel az elvárásainknak.
    (ahogy nagyon sok embernél, nálam is) az ár/érték arány nagyon sokat nyom a latba, tehát, ha egy Gree tudja azonos/jobb árban azt, mint egy Daikin és még van hozzá pár extra, kényelmi funkció is, akkor nem zárkózom el attól, hogy megvegyek a Gree-t.

    de ami tényleg fontos:

    - halk legyen... a szélzaj nem zavar természetesen, illetve egy konstans motor/ventihang stb... de ha kattog, recseg, ropog stb kellemetlen hangokat ad ki, az igen... illetve a szomszédokkal is szeretnék a jövőben is jóban lenni, így mindenképpen olyat szeretnék, aminél a kültéri is "néma",
    - support, javítás, alkatrészellátás jó/problémamentes legyen.

    nem tudom sajnos, hogy melyik márkák felelnek meg az utóbbinak a japán klímák közül, de feltételezem a Gree jó ilyen szempontból? (legalábbis az alapján, hogy mennyire agyonpromózzák és most 10év garanciát is vállalnak)

    azt tudom, hogy sok múlik a szerelésen, ezért is tervezzük olyan céggel szereltetni, akiknek kimagaslóan jó az értékelése ilyen szempontból, de köszi, hogy kiemelted azért :R

    egyébként tetszetős ez a g tech cucc, (illetve az amber royal is, bár ez utóbbi nekünk totál felesleges lenne) csak tényleg jó lenne tudni, hogy valóban "anyagból van" és nem csörög/zörög a burkolata stb-stb... (persze ezt jó lenne tudni a többi, japán cuccról is, mert nem igazán találok róla infót... és sajnos bennem van a"félsz", hogy itt is előfordulhat, mint bármely más területen, hogy a nagyobb/nevesebb gyártók az alsóbb árkategóriában csak jelen vannak, de inkább a név, ami eladja a termékeiket, mintsem az ott produkált minőség)

    (sry, ha esetleg kusza lett, meló közben próbálok meg írni :)) )

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz Atomgeszi #46816 üzenetére

    persze, jogos. tisztában vagyok vele, h marketing duma, csak arra gondoltam, hogy az alapján, hogy mennyien forgalmazzák és hogy ilyen módon próbálják azt mutatni, hogy mennyire bíznak a termékeikben, talán van esély arra, hogy a cserealkatrész support jó.

    sajnos szinte teljesen vakon vagyok ebben a témában, amit nagyon nem szeretek (én tipikusan az az ember vagyok, akit az eladók nem igazán szeretnek, mert 20x átgondol mindent és körbejárja a témát, mielőtt választ... ugyanakkor van sajnos jelen pillanatban egy kis időnyomás is, más okokból... szerencsétlen helyzet :/ ), de nekünk sosem volt még klímánk, a melyóhelyeim ipari cuccok vannak/voltak.. és ez ugye nem egy olyan dolog, amit az ember 1-2 évente cserél, szóval ismerősi/bizalmi körből is nehéz infókat gyűjteni... főleg, hogy évente (rosszabb esetben akár batch-enként is) vannak fejletészek/változtatások.

    természetesen én is árérzékeny vagyok, no nem annyire, hogy 10k különbség miatt ilyen árnál kockáztatnék...ebben az ársávban 3-40ks határon belül a jobban alátámasztott/"biztosabbat" venném.

    összegre 260-280as sávban nézelődtünk (csak készülékár, szerelési stb költségek nélkül), de ahogy ezt fentebb is írtam: 350kig ha van megbízható/biztosan jó, akkor megoldom, hogy beleférjen.

    egyébként 350kig, amit találtam az a Panasonic KIT-Z35-XKE, de korábbi éves modellekről vannak itt nem feltétlenül jó vélemények, illetve a pana-ról általánosságban írta 1-2 ember, hogy a supportja nagyon rossz... ugyanakkor azt nem tudom, hogy ez utóbbi valóban a gyártó hibája (tényleg körülményes velük a garancia, rossz az alkatrészellátásuk stb) vagy az adott forgalmazóé.

    #46813 new card: köszi, meló után meglesem :R

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz TeeJay #46830 üzenetére

    Értem és köszi a kimerítő választ.
    ugyanakkor most ezt picit sértőnek éreztem, hogy azt feltételezed róla, hogy nem körültekintően szűkítettem le a listát, tehát nem vagyok tisztában az adott készülékeke tudásával (pl h a Daikin egy "fapados" modell) :)

    természetesen megértem, hogy a legjobb mindenkiről azt feltételezni, hogy full hülye és totál nem ért hozzá, én is ezt szoktam, ha tanácsot kérnek/adok valamiben, de amikor valaki konkrét típusokat kérdez, hogy azok közül melyik megfelelő xy dologra/igényekhez és ajánlasz egy teljesen mást, akkor az illető szerintem joggal feltételezi, hogy az ajánlott típus veri a többi, kiválasztott típust. És ez, így, ilyen formában teljesen félrevezető. ezzel SZVSZ sokkal jobban félre lehet menni, mintha a felvetett típusokról mondanál véleményt, kiegészítve 1-2 fontos infóval ("...de a Daikin-nál vedd figyelembe, hogy nagyon fapados...")

    de akkor összegezve, hogy jól értem-e... lényegében egyik, általam felsorolt klíma sem lenne rossz választás?

    - Panasonic KIT-FZ35-WKE 214k
    - Panasonic KIT-TZ35-WKE 269k
    - FUJITSU ECO 3,4 kW ASYG12KPCA / AOYG12KPCA 270k
    - MITSUBISHI 3,5 kW MSZ/MUZ-HR35VF 255k
    - DAIKIN SENSIRA 3,5 kW FTXF35A / RXF35A 286k

    mivel hibás termék bármelyik gyártónál előfordulhat (ez ugye egyértelmű), de egyik típusnál nem áll fenn, hogy rossz lenne az anyaghasználata és zörög/sípol stb esetleg törik/szétesik, és egyik márkánál sincs gond a supporttal?

    Köszönöm egyébként a sok segítséget mindenkinek :R

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    Sziasztok,

    azt esetleg valaki meg tudná mondani, hogy Panasonic Etherea (Z35-XKE) készüléknél fűtés üzemmódban állítható a légterelés/-áram iránya, vagy fixen lefelé fúj ilyenkor?

    előre is köszi :R

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz MC Pite #48125 üzenetére

    köszi a gyors választ, ez sajnos a kezelési útmutatóból és a promóvideóból nem jött át, de akkor ez nagyon jó hír :)

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz Prefontaine #48263 üzenetére

    maláj cucc? mert akkor nem kell ilyenen meglepődni sajnos :/

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    Sziasztok,

    ~2éve van klímánk, a kültéri egység az erkély korlátjára rakott konzolra van kívülre felrakva.

    gumibak anno nem került alá sajnos, emiatt rezonál alacsonyabb fordulaton, de megszoktuk. azonban ma feljött az alsó szomszéd, hogy használat közben morajlik nála az egész nappali, és nagyon zavaró számára. ezt elvileg több ember is megerősítette, aki nála járt. (nálunk nem érezhető bent a szobában ilyen, de nem vonom kétségbe, hogy így van).
    vízmértékkel ránéztem, vízszintes, azonban nem függőleges, dől előre pici, gondolom segít a hangján, ha függőlegesbe van állítva.

    a klíma egy KIT-TZ35-WKE (CS-TZ35WKEW + CU-TZ35WKE); a kérdésem az lenne, hogy ennek a kültéri egységéhez elég a fentebb többször linkelt A35ös gumibak, vagy érdemesebb A45öst venni?

    Szerelés szempontjából: mindenképpen a teljes kültéri egység leemelésével lehet csak ezeket felszerelni, vagy ezek a konzolok engednek annyit, hogy oldalanként felszerelhetőek legyenek ezek a gumibakok (előbb jobb majd a bal oldalra)

    illetve érdemes a konzol és az erkély vasa közé gumi alátétet rakni extraként? segít valamit? ha igen, mit/milyen fajtát lenne érdemes?

    Előre is köszi a válaszokat/segítséget :R

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz csubuka #69779 üzenetére

    az erkély váza és a konzol nincs összecsavarozva, ott fém-fém érintkezés van, ezért gondoltam/kérdeztem, hogy oda egy gumialátét/-tömítés hasznos lenne-e (én paraszt logikával azt gondolom, hogy igen, de a tapasztalat mást mondhat, azzal meg én nem rendelkezem)

    a gumibakról tudom, hogy nem átmenő, hanem 2 különálló száras verzió kell, én a név alapján kerestem rá (A35), amit a topikban találtam korábban írva, illetve volt screenshot is, amin ugyanilyen volt. azt, hogy ez valóban 2 külön száras vagy átmenő menetes szár van benne, nem tudom, nincs róla metszet, de remélehetőleg majd valaki, aki ért hozzá megerősíti/cálfolja :) (néztem a susta+-t is, csak félek, h túl lenne méretezve a rendszer és túl kemény lenne ehhez a kültérihez)

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    ebben/erre esetleg valaki tudna segíteni/válaszolni?

    legalább a gumibakkal kapcsolatban, hogy melyiket érdemes? A35 vagy A45 esetleg a Susta+ ? mindenképpen olyat szeretnék, ami időtálló(bb), tehát nem kell fél év múlva cserélni, mert pl megette a nap/időjárás stb

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

Új hozzászólás Aktív témák