Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ekkold

    Topikgazda

    válasz Alteran-IT #9320 üzenetére

    Szerintem (vagy a tapasztalataim alapján) a mikrotik DDNS szolgáltatása teljesen jól működik, az egyetlen nehézsége, hogy a DDNS-nevet a router gyári számából képezi, és nem szabadon választható. Viszont a mikrotik szépen együtt tud működni más DDNS szolgáltatóval is, megfelelő szkriptet rátöltve vagy megírva. Talán pont ebben a témában javasolta valaki a freedns-t, aholis többezer! fő domén név közül lehet válogatni, és aldomaint regisztrálni hozzá. Teljeesen jól együttműködik a mikrotikkel, és pl. a synology/xpenology szerveremmel is. (regisztráltam többek között mooo.com, pwm.hu, és spacetechnology.net végű domain neveket)

    Az oktatási rendszer sajnos olyan amilyen, de van aki fejlődőképes és tudja pótolni a hiányzó ismereteit, ezért én senkit sem beszélek le a mikrotik routerekről. Ha utána olvas, akkor be fogja tudni állítani, legfeljebb nem lesz optimális, de működni fog. Aztán ha fejlődik akkor javít a beállításokon is. Ha meg nagyon nem megy, akkor legfeljebb lesz az apróhirdetések között olcsón eladó mikrotik router :) ! Pl.én sem jártam mikrotikes tanfolyamra, egyszerűen a munkahelyemen megörököltem az ezzel kapcsolatos feladatokat egy kilépő kollégától, és kénytelen voltam beletanulni. De igazából hamar meg lehet érteni, vagy meg lehet szeretni a mikrotik féle logikát, és ügyes dolgokat meg lehet valósítani vele. És ami nem megy kapásból, arra a neten sokszor lehet kész megoldást találni.

    Egyébként volt olyan főnököm aki a céges 5...10Mbps ADSL-re is azt mondta hogy elég az, nem arra kell hogy mi netezzünk meg letöltsünk, hanem hogy a levelezés működjön meg az a pár dolog ami a netről kell. A belső hálózat is csak 100Mbps-t tudott. Nem lehetett meggyőzni róla, hogy haladjuk a korral, de végülis az ő szemszögéből nézve igaza volt (persze azért otthon nem tartotta meg az ADSL-t).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák