Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vismajor01

    addikt

    válasz kisza25 #248262 üzenetére

    Eddig egy lakást adtam el ed egy házat vettem, ez kb 1 évnyi keresest es eladást jelent es továbbra sincs zero otletem h maradnak életben az ingatlanosok, de tenyleg

    Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz kisza25 #248262 üzenetére

    Mi egy lakást adtunk el, egyet vettünk. Nem ebben a sorrendben...

    2 évig nézegettük a hirdetéseket, ebből az első fél év arra volt jó, hogy megbeszéljük feleségemmel, mik azok a tényezők, amikért megéri váltani. Pontokba szedtük, leírtuk. Nem volt sürgős, a váltás.
    Nézegettem a hirdetéseket, lefikáztunk párat, stb, de egyet sem néztünk meg személyesen.
    Majd összeállt a lóvé, de még ekkor sem volt sürgős. Viszont már néhány hirdetőt fel is hívtunk.
    Majd jött egy szimpatikus hirdetés: jól összeszedett hirdetés, a lényeges dolgok zöme leírva, alaprajz is volt, jó fotók, videós bemutató a végén drón felvétellel a telek és környezete, google drive mappában összeszedve a társasház alapító okirata, SZMSZ. Facebook csoport, nem ingatlan.com, írtam messengeren az eladónak, időpontot egyeztettünk először, majd leírtam, milyen infókat, doksikat várok még, amiket meg is ígért.
    Mivel hétvégére elutaztunk, vasárnap délutánra kértem az időpontot, a hirdetés csütörtök reggel jelent meg. Hétvégén átbeszéltük feleségemmel, szülőknél is szóba hoztuk (a korral elvégre tapasztalat is jár), majd a megnézés után ajánlatot is tettünk, bő 6% alku.
    Mi voltunk az 5. érdeklődő, aki megtekintette az ingatlant.
    Otthon átbeszéltük, átszámoltuk, eldöntöttük, közben jött válaszajánlat a tulajdonosi körtől (3 tulaj, 1 haszonélvező), kontra, és végül 4% alkunál csaptunk kézbe. Ingatlanos nem volt a buliban, bár az egyik tulaj Pest megyében ingatlanozik.

    Az eladás: amíg az újonnan vett lakásba nem került le a hidegburkolat 90%-a, nem hirdettük meg a régit. De azért egy nagy takarítást követő szép nyári délelőtt körbefotóztam, összeszedtem én is a doksikat, udvarról, homlokzatról kép, felújítás képeit rendszereztem, alaprajzot csináltam. Meghirdettem ingatlan.com-on és fb-csoportokban. Az árnál figyelembe vettük a környéken lévő hirdetett ingatlanokat, illetve az adott társasházban is (volt kifüggesztve pár szerződés a nyáron, a mienk volt az 5.). Kerületi átlagár alatt hirdettük meg 5 éves elektromos hálózattal, belső nyílászárókkal, fürdővel, WC-vel, 7 éves konyhával, 10 éves homlokzati nyílászárókkal. A hirdetéshez egy feltöltőkártyás telefonszámot vettem, így egyértelmű volt, miért keresnek azon...
    Annak ellenére, hogy a hirdetésben nem kértem ingatlanos segítségét, 32 ingatlanos hívott 2 hét alatt. 2-6% jutalék volt emlegetve. Többel is találkoztunk, megállapodás nem született. 2-3 volt, aki komolyabb munkább tett volna, de 2 hét hirdetés után még nem voltunk megijedve. Viszont megerősítettek bennünket abban, hogy megfelelő áron hirdetjük.

    Végül egy ingatlanos segítségével kelt el. 2% jutalékot kért és ő volt az egyetlen, aki hajlandó volt "látra szóló" szerződést kötni, tehát egy időpontban hoz egy ügyfelet és ha nem kell neki, le is járt a szerződés. Nem kizárólagos, nem 5% jutalák, nem kell elmenjünk otthonról, nem kér kulcsot, stb.
    Az ügyféllel megjöttek a megbeszélt időben, megnézték, beszéltünk, összesen 1 órán belül, árról nem volt szó. 2 nappal később jött ajánlat, feleségem elfogadta, hirdetéstől számítva 30 napon belül.
    Fundamentát is igénybe vett a vevő, de csak a vételár 10%-áig. Mivel mi ezt a kört lefutottuk, tapasztalatból tudtuk, hogy van kényelmes 90-100 napunk a költözésre. 90%-ig ki voltunk fizetve a 20. napon.

    Elköltöztünk, a cserepótló illetéket letudtuk, kijött, hogy mennyi illetéket kell még fizetni. Mindegy volt, hogy melyik kútba dobjuk, a NAV-nak, vagy az ingatlanosnak. Örülök, hogy nem a NAV kapta. A hitelt pedig letudtuk és maradt is valamennyi.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák