Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    válasz cigam #93911 üzenetére

    Nem értesz.

    6 éve végigjáram mindent ami negatív a Linuxokkal, és ott és akkor nem adtam fel, minden nap itt meg másik fórumokon nyavajogtam 1 évig mire összekalapáltam a Kubuntumat.
    És utána mint kérdező eltűntem a topikokból mert jól működött.
    Hobbi rendszer mert nálam a Windows nélkülözhetetlen, de nagyon jó hobbi rendszer.
    Az az Ubuntu lejárt sajnos, egyre nehezebben tudom lélegzeztetőgépen tartani az Ubuntu Pro és a Snap segítségével. És a Snap nem gyerebe, totál korlátolt az egész.

    Megszokásból bepróbáltam pár hete az Ubi22.04-et.
    Totál csalódás. Snapcentrikus, aminek a korlátait én nem tudom elfogadni.
    És ismét indult a kanosszajárás. Egy nyamvadt mediaplyert nem lehet úgy működésre bírni ahogyan én 10+ éve megszoktam, de ez semmi, napi szenvedésk voltak más szoftverekkel és beállításokkal is.

    Kaptam tippeket disztrókra. Az egyik fel se ment, a másik a Debian mert stabil.
    Az lehet hogy stabil.
    De ezekszerint én vagyok túl önbizalmas, hogy 6 év full aktív, tanulással töltött idő és napi használat után, szarrá aláz egy Linux rendszer.
    Ez a sudos root tagja-nem tagja, hülyén telepítetted, stb. adta meg neki a kegyelemdöfést, de ez csak az utolsó csepp volt már a pohárba.
    2 napja le se szálltam a Gugliról, dolgoztam vele csak nem mindent itt kérdeztem meg. Pár nyamvadt szoftver telepítésével félnapig voltam el, nem kell ez nekem.
    és ezzel elég is volt.

    Nem akarok többet tanulni, nem akarok megint 1 év alatt belakni egy oprendszert, és nem, nagyon nem akarok megint napi 5 órát guglin lógni meg titeket kérdésekkel bombázni.
    Gparted, sdc9 partíció delete és ennyi.

    42 éve vezetek. Kb. 500 féle teher és személyautó, busz volt a lábam alatt.
    Mekkora lett volna már hogy minden egyes kocsinál 1 éves gyorstalpaló, külön tanulás meg egyéb lett volna?

    Meg tudod érteni a mondandómat, vagy megint flamet generálok és megkapom a hidegvizet?

    Ubiegonra való tekintettel (akit a nyers stílusa ellenére nagyon csípek mert a kezdeti balhék után eléggé megtaláltuk a hangot egymással, rájöttem hogy még humora is van), rápróbálok még egy Mintre.
    Ha az is ilyen szívatósra sikerül, egy kolléga írta neki a Debian a sziklaszirt, hát akkor tényleg megköszönöm az eddigi nagyon korrekt segítőkészségeteket és marad az én sziklaszirtem.
    25 éve a Windows. Minden hibájával egyetemben. Legalább arra egy adott szoftvert telepíteni 5-10, és bekonfigolni másik 5-10 kattintás.

    Nagyon fog hiányozni a felület, és néhány tényleg jól eltalát feature de azon az áron hogy most megint fél-1 év kell hogy megfaragjak egy rendszert( 6 év rutin után) ez már nekem nem megy. Mert ha nem itt akkor ott, ha nem ma akkor holnap de keresztbetesz.

Új hozzászólás Aktív témák