Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz ubyegon2 #57302 üzenetére

    A CoD-ról nem tudok nyilatkozni, azt nem néztem, csak a MoHAA-t. Ahogy viszont bogarásztam az opensource portos játéklistákat, nem rémlik CoD-port.

    Szerk.: Most így utánanézve, nincs linuxos portja. Ez elég gáz, mert elég lenne vagy a MoH vagy a CoD valamelyik verziójához egy portot rendesen megcsinálni egyszer, és annak mintájára már könnyű lenne tovább portolni a két sorozat szinte összes részéhez. Ahogy a Doom, Duke32, Quake1-3 portok is használhatóak nem csak a vonatkozó alapjátékokhoz, de az összes kiegészítőhöz és ráépülő játékok többségéhez.

    Egyébként sose értettem, hogy játékstúdióknak, kiadóknak minek kell rajta ülni 15-20 éves abandonware játékok kódján, miért nem lehet opensource-ként kiadni, ahogy az ID software szokta (tette a Quake, Doom, stb. sorozattal). Annyira szívesen nyomnám pl. a Mafiát, Far Cry-t ilyesmiket Linuxon, de nincs hozzájuk natív port, Wine alatt meg vagy bugosan futnak vagy sehogy. Miért nem lehet kiadni ezeknek a forráskódját? Nem lopná el senki, ilyen régi játéktechnológiákkal már nem lehet komoly pénzt keresnie a konkurenciának sem, meg ettől a játék maga nem válna ingyenessé (pályák, textúrák, hangfájlok továbbra is szerzői jogi védelem alatt maradnak), csak portok készülnének ezekhez a game-ekhez, ami a kiadónak sem lenne hátrányos, úgy könnyebben árulhatná őket minden platformon. Egyszerűen szarrágás, hogy nem adnak ki hozzá linuxos binárist, de azért a kódon is rajta ülnek, hogy más se tudjon, dögöljön meg a szomszéd lova is. Ráadásul kiadott forráskódnál nem csak linuxos port készülne, hanem MacOS-től kezdve az Androidon át mindenre megcsinálná a közösség. Egy ilyen MoHAA-szintű, korú game-et már egy alsó kategóriás mai olcsó, kínai MTK-s okostelefon is röhögve elvisz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák