Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Atlantisz48 #47416 üzenetére

    Üdv!

    Én korábban használtam egy ideig a Luna és Freya kiadásokat. Tetszetős, letisztult, de engem zavart, hogy alig lehet testre szabni a felületét és kicsit fapados is volt számomra. Bár állítólag direkt ilyen.

    Utána a Deepin, amivel próbálkoztam. Ennek egyedi és extra asztali felülete van és jobb beállíthatóság tekintetében. De végül valahogy ez sem nyerte el teljes mértékben a tetszésemet. Persze ez is szubjektív.

    Aztán utána következett a Voyager, ami utóbbihoz hasonlóan megint egyedi felülettel bír. Ez is viszonylag jól konfigurálható és a HD verzióban a KDE KWin effektek is elérhetők, amik nagyon látványosak. Lathronos fórumtárs ebből is készített egy remaster verziót, amibe szinte minden program bele van pakolva. Én is ezt használom, bár most nem találom a bejegyzései között, pedig van rá találat. Ha ilyen OS X szerű disztró kell, akkor én erre a legutóbbira szavazok az említett háromból.

    [ Szerkesztve ]

  • spammer

    veterán

    válasz Atlantisz48 #47416 üzenetére

    Témákat/ikonokat, illetve alap dolgokat be lehet állítani, de mélyebben nem lehet testre szabni, illetve amit mégis, ahhoz bele kell túrni kicsit (pl. panel beállításokhoz dconf/gconf kell, legalábbis régebben így volt).

    További negatívum: idióta módon átnevezett és leegyszerűsített szoftver nevek (pl. Music), mert azt feltételezik a felhasználóikról, hogy akkora debilek, hogy nem tudnak pár programnevet megjegyezni.

    Ha ezek nem zavarnak, akkor megfelelhet. szerk: viszont hasonló felületet el lehet érni más DE-vel is (szerintem van elementary ikon/téma, amit le lehet tölteni + plank + panelt is át lehet szabni hasonlóra).

    Viszont van még egy elvi dolog, amiért anno otthagytam az egészet: amikor egy időben azt nyilatkozta a beképzelt pöcsfej fejlesztő, hogy azok a felhasználók, akik nem fizetnek a disztrójukért, azok lopnak/csalók. Később persze magyarázkodott, megpróbálták szépíteni, blablabla... Innentől kezdve én nem foglalkoztam velük többet. :)

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • Sub-ZeRo

    nagyúr

    válasz Atlantisz48 #47416 üzenetére

    Én azt használom mind asztali, mind laptopon. Egyszerű, nincs telepakolva sallangal, könnyű, laptopon hasít rendesen, igaz ssd van alatta. Én nagyon szeretem. Használtam ubuntut, mint-et, meg még egy-két linuxot de nem jött be. Nekem ez a minimalista, sallang nélküli, gyors, pörgős kis rendszer tetszik mint a freya.

    "Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Új hozzászólás Aktív témák