Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19617792

    törölt tag

    válasz dodopek #21707 üzenetére

    ha valami egyszerűbb kell, akkor XFCE esetleg MATE. az LXDE túl puritán. a KDE az külön kategória, ott istennek is megmondhatod, hogy Ádámnak és Évának az alma ne piros legyen, hanem kék... :DDD

  • Syl

    nagyúr

    válasz dodopek #21707 üzenetére

    Én pont egy éve váltottam linuxra és már régen kinőttem a buherálós korból, tehát jogosan oszthatom az észt :D
    Első körben azt kell eldönteni, hogy windows-like környezetet (start menü, tálca, programcsoportok stb.) akarsz, vagy mást.
    Ha win, akkor KDE (a testre szabhatóság királya), LXDE (gyík gépekre való, béna win95 utánzat), Mate, Cinnamon. Az XFCE már kicsit öszvér, erősen húz az OSX felé.
    Gnome 3. Hát, aki azt kitalálta, annak törném el a kezét! Nézz meg róla pár youtube videót. A win8 metrója (fujj) ehhez képest egy szenzációs felület... :U
    Ha bejövős az OSX akkor egyértelműen unity. Faék egyszerű. Szó szerint csak a háttérképet tudod változtatni. Na jó, tweak-kel mást is :) Az ablakkezelők (bezár, kicsinyít, nagyít) bal oldalon vannak, a programok menüsora egységesen a felső tálcán jelenik meg, bal oldalon a dock, nagyon jól működő kereső a win gombra stb.

    Második körben az a döntő, hogy szeretnéd-e buherálni, vagy csak install oszt használni.
    Ha az első, akkor arch, archbang, chakra. Lesz hegesztés, wiki bújás bőven. ;)
    Ha olyan vagy mint én (just works), akkor valami az ubuntu vonalról (persze szigorúan LTS!).
    Az arany középút a debian. A NASA-nak meg a Guglinak is bevált :D

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Új hozzászólás Aktív témák