Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szergei

    tag

    Ilyet se láttam sűrűn, de úgy tűnik megvan, hogy lehet reprodukálni, illetve megszüntetni azt a hibát, amiről írtam.

    Egy-két bővítőkártyát cserélgettem , illetve kiszereltem a gépből, és minden ilyen alkalommal lekapcsolom a tápot is (vagy kihúzom).

    Ugyanezt tettem, amikor visszaraktam most a saját vga-m (volt nálam másik kölcsönben tesztelésre, ami NVIDIA nekem meg AMD-m van jelenleg, de ez lényegtelen most), belépek a bios-ba, és már megint 2.5V körül volt a PCH.

    Ezért jobban szétnéztem a bios-ban, és kezdett gyanús lenni ez a 2 érték, a feszültség miatt:

    DIMM VPP (CH0/1)
    DIMM VPP (CH2/3)

    Az első szenzor ~2.512V körül van

    A második ~2.512-528V átlagban

    A PCH 1.5V pedig, pontosan azt mutatja mint a DIMM VPP (CH2/3) :Y , azaz 2.512-528V körül.

    A megoldás: ki kell kapcsolni a gépet.

    És a következő indításnál azonnal helyreáll a PCH 1.5V, ~1.536V körüli értékre és úgy is marad.

    Ha kikapcsolnám a tápot is megint, azaz áramtalanítanám az alaplapot, akkor kezdődne elölről, de mint mondtam, azt csak szerelésnél szoktam.

    Ha ezt így leírom az EVGA supportnak, talán elhiszik ők is, és bízom benne, hogy tényleg csak szoftveres hiba.

    (Azért nem raktam csak off-ba az egészet, mert hátha lesz valakinek hasonló x99-es alaplapja, és esetleg ezzel szembesül, de gyanítom, hogy ez evga-only "feature" inkább.)

Új hozzászólás Aktív témák