Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz milan26 #109684 üzenetére

    őő valamit teljesen félreértettél az aktívsággal kapcsolatban.

    Displayport esetén a passzív azt jelenti, hogy csak a jelszintet illeszti, mert más feszültséggel működik a dp, mint a hdmi. De magába az adatfolyamba nem nyúl bele. A gpu adja ki a hdmi jelet az illesztésen keresztül. És mivel az intel gpu nem támogat hdmi 2.0-át, így limitált a felbontás / képfrissítés. Még az újabb intel procikba integrált gpu többsége sem támogatja a hdmi 2.0-át maga. Ezt még a type-c videókimenetes intel gpu-s gépekkel is meg lehet szívni, ha hdmi alternate móddal akarják használni. Létezik olyan type-c kábel / átalakító is, ami displayport alternate módot haszál és egy aktív dp-hdmi átalakító van benne. Ilyen kábelt is vettem régebben aliról, ugyanúgy PS176 chipsettel, csak ott volt még benne egy dp alternate módot kezelő via chip is.

    Az aktív átalakító azt jelenti, hogy igazi displayport jel jön ki a gépből és az átalakító maga teljesen feldolgozza az adatokat és az átalakító készít belőle hdmi jelet. Így tud hdmi2.0-át kiadni és hdmi-n át is támogatni a nagyobb felbontást, ugyanazt, amit a displayport is.

    Ha egy újabb intel gpu-s gép belül tartalmaz aktív dp-hdmi átalakítót, akkor lehet hdmi 2.0 van rajta. Ha nem intel gpu, akkor is többet tud.

    De régebbi technikát is tudok mutatni példának: a DVI-I csatlakozóban vannak analóg és digitális pinek is. Sima passzív dvi-i -> dsub átalakítókkal megy az analóg jel, mert a kártya adja ki. De olyan dvi-d kimenetről, amiben nincs analóg pin (vagy épp a hdmi-ről, vagy displayportról), csak aktív elektronikai átalakítóval lehet vga jelet kivenni.

    Tikakukac
    Nem követem az ilyen vitákat, de itt most pont nagyon nem mindegy, hogy fhd-ről vagy magasabb felbontásokról beszél. A tipikus filléres dp-hdmi passzív átalakítók csak fhd-t támogatnak. A passzívból is külön változat az, ami nagyobb felbontás tud a nagyobb sávszélesség támogatásával, tudom, mert kíváncsiságból vettem olyat is :) Azzal sem ment fhd fölé a t430-am, de asztali gt1050-nel már tudott 4k-t is.
    Ezért érdemes marketinges elnevezések helyett a konkrét számokat vagy konkrét számokhoz rendelt megnevezést használni :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák