Keresés

Aktív témák

  • karib

    addikt

    válasz MARCELL #6 üzenetére

    ECS lapot lásd a tesztben, Gigabyteról nem tudok sokat, de asszem az egyik legolcsóbb KT266A lap lesz.

    Szerintem lesz róla tesztünk előbb-utóbb...

  • karib

    addikt

    válasz SeezJear #3 üzenetére

    Lapok hozzáférhetőségét lásd a többi fórumtémában, ahol az ECS-sel foglalkoznak... én csak nagykert ismerek, de ott felsoroltak egy rakás kiskert is.

    Egy nagyon rövid, nem átfogó összefoglaló az AMD procik tuningolásáról (az új XP-k is hasonlóak, de az új tokozás miatt a trükkök megvalósítása kicsit másként megy...).

    ECS-ben nem lehet szorzót állítani, ezért legfeljebb a feszültséggel lehet játszadozni meg a buszsebességgel. A buszsebességet az alaplapon tudod állítani, a szorzót pedig a proci diktálja (tuningbarát alaplapok AMD prociknál lehetővé teszik a szorzó manipulálását is). Ha tudsz szorzót állítani, tök mindegy milyen procit veszel, úgyis a maxot tudod kihajtani (mindegyik proci szériának van egy technológiai korlátja, amit egyik sem tud túlszárnyalni... tehát a 950-es Duron ugyanúgy 1000-1100 körül végzi, mint a legtöbb 700-750-es...).

    Az AMD procik kerámia tokozásának tetején találhatók különböző érintkezőpárok, ezket hívjuk kapuknak. Ezeket gyárilag állítgatják különbözőképpen, és ezek által irányítódik pl. a proci magfeszültsége meg a szorzója is.

    Elvágni őket nem nagyon lehet sérülés (és garanciavesztés) nélkül, ezért max összekötni tudjuk a nyitottakat. Sajnos szorzót így nem tudunk állítani, mert azt két szett kontrollálja, pont ellenkező kiosztással, tehát vágni mindenképp kellene (nagyon trükkös :) egyébként lefelé néha sikerül így szorzót állítani...).

    Az összekötögetést meg lehet ejteni egy jó hegyes grafitceruzával (lehetőleg nyomósiron...), a lényeg az, hogy a két érintkezőt valami elektromosan vezető anyaggal kössük össze (a grafit ippeg megteszi). Szorzóállítás bekapcsolásához a 4 L1-es kaput kell bezárni (ezekkel csak azt tudod elérni, hogy a proci engedelmeskedjen az alaplapnak, ha az tudja piszkálni a szorzót), a feszültség 1,85 V-ra emeléséhez pedig az L7-eseket.

    Nagyjából így kellene kinéznie:

    BEFORE: L1 . : : : :

    AFTER: L1 . | | | |

    Ha nem sikerült, elrontottad, radírt elő és lehet újrakezdeni.

    MINDIG A MEGFELELŐ PÁROKAT KÖSSÜK ÖSSZE, MÁSKÉNT SOHA!!! A VONALAK NE ÉRJENEK ÖSSZE, MERT FÜSTÖLHET AZ EGÉSZ! SAJÁT FELELŐSSÉGEDRE JÁTSSZ A HARDVEREDDEL...

    Aki nem érti, nem tudja megcsinálni, NE PRÓBÁLJA! 500 m-es körzetben biztos találsz valakit, aki meg tudja csinálni fél perc alatt gond nélkül, vagy nézz körül a neten, ezer helyen megtalálható képekkel illusztrált formában...


    ECS-nél és Duronnál leginkább a feszültség emelése célszerű, így a Duronok jó eséllyel kiviszik az 1,0 GHz-et. Ilyen magas feszültségen a HŰTÉSRŐL SE FELEDKEZZETEK MEG!

  • karib

    addikt

    válasz MARCELL #1 üzenetére

    Ha Duron mellett akarsz dönteni, inkább egy 750-eset. Abban 7,5x szorzó van, ECS-ben felpakolod 100-ról 133-ra a buszsebességet és van egy GHz-es Duronod, ami még azért elég ütős.

    Presze mindezt csak akkor, ha túl akarod húzni :)

    800-assal a 8x133=1066 már cinkes, nem mindegyik Duron üti meg, de az 1,0 GHz elég fogható. L7-es kapucskák zárásával fel lehet pumpálni 1,85V-ra a feszültséget, ami sokat segít.

    Esetleg 700-assal is lehet kísérletezni. A lényeg, hogy egy Duronból úgy 1000-1050-et lehet kihozni jó eséllyel, az ECS viszont nem mindig szereti a 150-es FSB-t (138x7=966 pedig nem olyan izgalmas, persze nem rossz...).

Aktív témák