Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zgospel

    őstag

    válasz rookie8906 #2046 üzenetére

    Így látatlanban a leírásod alapján:
    - 60 fps tök felesleges, csak a záridődet rövidíted vele ami miatt kevesebb fény jut egységnyi idő alatt a szenzorra és emiatt megemeli az iso-t, tehát zajosodik a kép. Ha nem akarsz lassításokat csinálni akkor nem látom értelmét a 60 fps-nek. Értem én hogy folyamatosabb a kép, de ebbe most ne menjünk bele.
    - ha állványon van akkor a stabilizátort kapcsold ki. Ez a digitális stabilizátor egyébként sem működik túl jól hosszú záridőkkel, márpedig kevés fényben hosszú lesz a záridő, emiatt látod a vibrálást
    - a 8-ason nem tudom hol lehet a bitratet állítani, de azt tedd a legmagasabbra, 100 Mbpsre
    - a Protunet kapcsold be!
    - Protune ha be van kapcsolva tudsz megadni maximum ISO-t, hogy ne zajosodjon túl a kép, például 1600, vagy maximum 3200 fölé már nem nagyon érdemes küldeni a kamerát mert zajtenger lesz az egész
    - ugyanitt tudsz EV-t állítani, ha túl sötét a kép akkor nyomd fel mondjuk +1re hogy úgy milyen. Nagy csodák persze nincsenek, kevés fénynél valószínűleg zajosodni fog ettől mégjobban
    - én a sharpeninget le szoktam venni a legalacsonyabbra, ez mondjuk némileg ízlés kérdése is, de medium fölé semmiképp sem mennék, mert a high beállításon csak ráélesít a zajra meg az életlenségre, mindezt jó szarul.
    - ha utólag feldolgozod gépen a felvételt valami jobb vágóprogramban, akkor mindenképp low legyen az élesítés, mert gépen szebben lehet élesíteni rajta.
    - illetve ha gépen foglalkozol vele akkor a color mode-ot is rakd át Flat-be, így sokkal több részleted megmarad, nem lesz agyoncsapva kontraszttal és szaturációval. De ha nem foglalkozol vele akkor hagyd GoPro coloron.

    Viszont nagy csodát azért ne várj, nagyon picike érzékelő dolgozik ezekben a kamerákban. Azok a fényviszonyok amiket szemre jónak találsz egy zárt térben az gyakran még APSC méretű kamerákon is kifog. Szóval ha tényleg alig van fény akkor nagyon nincs mit tenni.

    https://www.flickr.com/photos/zpapa/

  • kk831228

    addikt

    válasz rookie8906 #2048 üzenetére

    kevés fénynél nem az igazi egyik sem... Amiket írt zgospel próbáld meg, meg inkább állítsd 50 fps (PAL) - re 60 helyett, ha lámpák is vannak...

    [ Szerkesztve ]

    "Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Új hozzászólás Aktív témák