Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz Batman #1206 üzenetére

    A kernelben lévő doksi alapján egyes chipseten/CPU-n nem mindegyik governor érvényes.
    Viszont mindegyik hasonlóan működik: a /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq-ben meg lehet/kell adni a minimum, maximum frekvenciát, a governor típusát felül lehet írni, klistázni, az adott architektúrán milyen governor érvényes és használható.

    Mindegyik tud váltogatni a frekvenciák között! A különbség abban van, hogyan váltogat. userspace esetén külső programmal lehet. powersave-nél minél kisebbre veszi, másnál minél nagyobbra.
    Az echo-s megoldás standardnak számít egyébként. Pl. szinte a teljes tűzfal így kapcsolható be - csak egyes tűzfalszoftverek, miután elkészítik az iptables szabályokat, kiadják a megfelelő echo parancsot is.
    Tedd a /etc/conf.d/local.start file-ba. Az a standard helye. Egyébként ez nem felülírás, mert a /sys és a /proc nem igazi filesystem. Ez a kernel ''kivezetése'', mintegy a kernel ''lábai''. Ezeken keresztül tudsz kommunikálni a futó kernellel - mint ahogy a használat közben, akár a tudtod nélkül, sok program meg is teszi.

    Ha megfigyeled, igyekszem olyankor szólni ha tudom a választ, vagy van javaslatom. :)
    Sajna, nem tudok mindent. Csak olyankor kussolok. :D

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák