Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • otoaak

    tag

    válasz Dr.Zoo #1 üzenetére

    Én ma vettem egy McCulloch M115 97T-t, délután ki is próbáltam. Bizonyos szempontból "csalódott" vagyok egyenlőre mert lehet elszámoltam magam és a terület nagysága nem indokolja a traktort. Kb. 2500nm. Mondjuk nincs fűnyíróval tapasztalatom, mennyi ideig tartana eddig csak a terület szélét vágtam fűkaszával és az mivel ritkán vágtam 3-4 tank benzin és kb. 4-5 óra. Na ezt a részt most 15-20 perc alatt letoltam teszt céljából (persze a fűkaszával most is lesz dolgom de nagyon minimális).

    A terep elég egyenetlen hepehupás de nincsenek dombok, be volt vetve gabonával, de építési telek és szeretnénk is építkezni rajta ezért a jövőben már nem lesz mezőgazdasági célokra használva, az építkezés elkezdéséig még van kb. 1,5 év addig azért nagyrészt gazt kellene vágni nem lesz füvesítve. Jelenleg a terület széle füves/gazos a belső terület erősen gazos + tarló (gabona volt rajta). A tarlón is tettem egy próbát azt is szépen vitte minden erölködés nélkül. Saccra holnap 1-1,5 óra alatt le tudom tolni a belső részt terepakadályok nincsenek meg fák se szóval kerülgetni nem kell semmit csak pár oszlop van ami a telekhatárt jelöli.

    Szóval a traktor maga nagyon jó de lehet, hogy egy jobb fűnyíró is elég lett volna. Nem tudom mik a tapasztalatok, nagyon túllőttem a célon és fűnyíróval is menne (mondjuk a tarlót azt nem azzal vágnám az amúgy is csak egyszeri alkalom nem lesz többet vetve ide)? Tudom, hogy késő bánat de azért kiváncsi vagyok mert vissza tudom vinni/cserélni.

    Persze nem az a baj, hogy túl gyorsan végzek a munkával, hanem, hogy árban sokkal kedvezőbben jöttem volna ki ha fűnyíróval is meg tudom csinálni nagyobb erőfeszítés nélkül. (3-4 óra alatt mondjuk)

    SG Note Pro P900

Új hozzászólás Aktív témák