Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bozso073

    tag

    Segítséget szeretnék kérni. Volt egy kábeles TV szolgáltatóm, ahol az árad drasztikus emelése miatt lemondtam az előfizetésemet. A lakóhelyemen (XXI. ker. kertváros) nincs más kábeles szolgáltató, így marad a tányéros választás. Most variálok a Hello HD és a UPC Direct között. Azért csak ez a két szolgáltató, mert nem szeretnék STB-t (set top box) használni a készülékhez, hanem helyette CA modult használnék kódkártyával. Ez pl. a DIGI-nél nincs; ők csak STB-t adnak. A fenti két szolgáltatónál lehetőség van a CA modul használatára is. Ez azért kényelmesebb, mert nem foglal helyet (pl. egy falra szerelt készüléknél, ahol nincs állvány, nem lehet elhelyezni az STB-t), másrészt a TV-m saját távirányítóját használhatom.
    Viszont a műholdas adások vételére elvileg DVB/S digitális tuner szükséges (ez benne van az STB-ben is).
    A kérdés az, hogy ha egy csak DVB-T/C tuneres (MPEG-4-es) készülékem van, és kihagyom az STB-t, illetve helyette CA modult használok kódolásra, akkor foghatóak-e a fentebb említett szolgáltatók adásai. Vagy mindenképpen egy olyan TV készülék kell, amiben benne van a DVB-S tuner is.
    UPC-ék azt mondták (bár bizonytalanok voltak), hogy szerintük nem megy CA modullal a vétel, ha csak DVB-T/C-s tunerem van; ehhez DVB-S tuneres készülék kell.
    Másrészt a Hello HD-s szerelő azt mondta, hogy ha DVB/C tuner van a TV-ben, akkor STB nélkül is fog működni a műholdas vétel.
    Most kinek higgyek? Nem tudom, hogy merjek-e belevágni így egy szerződéskötésbe, hiszen kipróbálni csak akkor tudom, ha már mindent felszereltek.
    Van bárkinek ilyen tapasztalata, vagy meglévő konfigurációja CA modulos kialakítással, DVB-T/C tuneres TV-vel, amin jön a műholdas adás? Vagy egyéb megoldás, de STB nélkül.
    Várom a segítő szándékú hozzászólásokat.

    [ Szerkesztve ]

  • bozso073

    tag

    válasz zhagyma #9557 üzenetére

    Kösz a választ. Mi lenne a megoldás? A Hello HD-nek van antennás szolgáltatása is (ha akadálytalanul rálátok a Széchenyi-hegyi adóra, márpedig rálátok), ami tulajdonképpen egy AM mikró szerű szolgáltatás akkor elvileg nincs szükségem DVB-S dekóderre, hanem a DVB-T-s részével működhet a dolog? Egyáltalán kell valahol is előfizetés, ha van antennám? Persze a szabadon foghatóakhoz nem, csak a kódolt adásokhoz. Ehhez akkor elegendő csak a CA modul kódkártyával? Mármint a kódolt adásokhoz. És felejthetem az STB-t?
    Bocs a sok kérdésért, de laikus vagyok a témában (vagy csak nem eléggé átgondolt :) )

  • bozso073

    tag

    válasz Watt25 #9561 üzenetére

    Igen, most már a korábbi alternatíva változott: Mindig TV Extra kontra Hello Digital. Már csak az a kérdés, hogy ha beszerzek egy Conax CAS7 kártyaolvasót (melyik gyártótól érdemes venni?), amit bedugok a TV PCMCI slotjába, mindkét szolgáltatónál megoldható-e a csak kódkártya (a plasztik lap) bérlése. A Mindig TV nél nem kérdés; ha Conax CAS7 rendszerű, akkor lehet akár saját kártyaolvasóm is, a kártya működni fog vele (az online aktiválást követően). A Hellonál ez nem teljesen tiszta még, bár itt jobb a csatornakínálat, igaz valamivel drágább is.

  • bozso073

    tag

    válasz zichie #9562 üzenetére

    Kösz az infót. Tehát, ha jól értem (kezdőként nézd el nekem): mondjuk a Hello mikrohullámújára akarok előfizetni, de lehet, hogy csak bérletbe adják a kártyaolvasót; Ha nem akarok bérelni, megoldás-e, ha beszerzek egyet (akkor a Cryptoworks rendszerűt kell ezek szerint), és bedugom a TV-be, leboltolom a Helloval, hogy van már a TV-ben kártyaolvasó, csak a kártyát szeretném megkapni előfizetési díj ellenében. Műszakilag ez így OK? Illetve ezek szerin a Conax CAS7 rendszerű olvasó itt nem lenne használható, csak a műholdasnál?
    Nem értem, mire jó ez a sokféle kódolgatás (legalábbis egyfajta műsorterjesztésen belül pl. DVB-T); egy hardvereszközről van szó; ebből akarnak meggazdagodni? CA modul legyen egyfajta (többféle gyártótól, de azonos rendszerű persze) A kód elvileg meg úgyis maga a plasztik kártya, vagy rosszul gondolom?
    Azaz, ha úgy döntök, hogy Hello mikrohullámú, akkor ahhoz kell vagy a szolgáltatótól, vagy általam beszerzett kártyaolvasó (ami Cryptoworks rendszerű); de ha később meggondolom magam és azt mondom, legyen inkább műholdas, akkor a CA modult dobhatom ki, és vehetek egy másikat, ami Conax CAS7-es?

  • bozso073

    tag

    válasz zichie #9564 üzenetére

    Viszont ha jól értem, akkor a CAM Conax CAS7-tel tudom elvileg a Mindig TV extrát is és a Hello műholdast is használni, ha nincs párosítás és adnak külön kártyát ( a Hello műholdnál). Ez esetben viszont kilőve a Helli mikrohullámú. Vagy kétféle kártyát veszek, de ahhoz már kétféle antenna is kell.
    Hhú, de nem egyszerű. Viszont tisztán kell látnom, mert akkor nem mindegy, milyen antennát kell vegyek a tetőn lévő árbocra: sima YAGI, vagy valami hasonlót (Mindig TV esetén); mikrohullámú (Hello Digital), vagy műholdas (Hello HD).
    Az biztos, hogy mindegyiknek működnie kell a DVB/C MPEG-4 tunerrel.

  • bozso073

    tag

    válasz Watt25 #9571 üzenetére

    Mit értesz az alatt, hogy pocsékok? Nekem nem mindegy, hogy előfizetek egy újra, és közben olcsó de legalább sz...t kapok. Pedig erősen afelé hajlottam, hogy a Hello Digital mikrohullám mellett döntsek ( az ár mellett a csomagok tematikája miatt). Nem lehet, hogy nincs jó rálátásuk az adóra, vagy esetleg antennabeállítási a probléma?

  • bozso073

    tag

    válasz zichie #9568 üzenetére

    "A műholdas Hello esetében adnak csak kártyát is."

    Ezzel csak az a gond, hogy hiába adnak csak kártyát, ha DVB-S tuner kell hozzá, ami nekem nincs. Új TV-be egyenlőre nem tudok beruházni, és a meglévő (LG42LH4000) is kifogástalanul működik. Továbbra is az az elképzelés, hogy STB nélküli, a TV DVB-T/C tunerjét+CAM+kulcskártyát használnám. A TV a falra van szerelve (hálószoba); az ágy és a fal között van kb 50 cm. hely, így egy STB nem fér el; akasztva meg nem rakhatom, mert akkor nem látja a saját távirányítója. Másrészt, mint írtam korábban, ha a TV tud mindent, amit egy STB, akkor minek? Szeretem a TV saját távirányítóját használni.
    Ez alapján - amint írtad is - marad a Mindig TV Extra, vagy a Hello Digital mikro.
    Van valakinek további tapasztalata a két szolgáltató minőségére vonatkozóan?

  • bozso073

    tag

    válasz Watt25 #9575 üzenetére

    A Mindig TV Extrán érdemben 5 HD csatorna van; a HD1 csomagban az Eurosport, NG, M1, History és a Discovery HD Showcase található, mindez 1.790,-Ft-ért. A HD2 további 4 csatorna, de ebből az M1 az egyik (??), a másik három MyZen, iConcerts, Mezzo; ezek nem igazán érdekelnek.
    Kérdés, megéri-e ha csak a HD csatornák miatt választom a Hello Digitalt, ez összesen, mondjuk egy alapcsomag (38 csatorna/2990Ft)+a HD1 (5 csatorna 1790Ft), azaz 4.780,-Ft. Kérdés, hogy adják-e nem bérleti konstrukcióban a CA modult.
    Ezzel szemben a Mindig TV extra családija (30 csatorna, ebből 3 HD), ha kifizetem 1 évre előre, 34.780,-Ft. Ebben benne van a CA modul is (Conax CAS7, amit viszont nem használhatok más szolgáltatónál egy esetleges későbbi váltásnál), ami innentől már a sajátom és a következő évben már csak a kártya árával kell számolnom. Ez elosztva 12 hónapra 2.898.-Ft/hó. Ha a kártya árát (4.990-ért igazán olcsó) kiveszem, akkor is marad a a szolgáltatás díja+az aktiválási díj. 34780-4990=29.790/12=2.483,-Ft/hó. Ez kb. a fele a Hello Digital fentebb említett, kapcsolt csomagárának.
    Viszont jobb a csatornák összetétele (legalábbis számunkra).
    Szóval nem egyszerű: minőségit olcsóbban, rosszabb tematikájú kombinációval, vagy drágábban a mikrós, de rosszabb minőségben (amit írtál), ahol csak az 5 HD csatorna jelent minőséget.

  • bozso073

    tag

    válasz csudri #9789 üzenetére

    Nálam a DVB-C-s TV USB csatlakozójára rá van dugva egy külső vinyó; a TV-ben pedig van a műsorújságban ütemezési lehetőség; minden további nélkül rögzíti a külső vinyóra a beállított időben az adásokat.

Új hozzászólás Aktív témák