- India felől közelít egy 7550 mAh-s Redmi
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Motorola Edge 30 Neo - wake up, Jr...
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Samsung Galaxy Fit 3 - keveset, de jól
- Huawei Mate X6 - keleti oldal, nyugati oldal
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
Új hozzászólás Aktív témák
-
#93794560
törölt tag
válasz
Elek23Elek23 #11412 üzenetére
Ha az adók kilométerekre vannak, akkor valóban kellhet kültéri antenna. Én szerencsésnek mondhatom magam, mert kábé 500 méterre lakom az adótól, és a közöttünk lévő 5 háztömb sem jelent akadályt a jelnek. Társasházban lakom, az első emeleten, tehát még csak magasan sem vagyok. Egy apró, 10 centis botantennával veszem az adást, ami még a szoba padlójára letéve is vesz. De Budapesten kellhet a kültéri antenna. Ha van rálátás az adóra, és nincs közöttetek akadály, akkor egy szobaantenna is jó lehet.
-
Watt25
veterán
válasz
Elek23Elek23 #11410 üzenetére
5eFt-ba például ez fér bele, de még ezen az oldalon szétnézhetsz.
Az azért fontos kérdés, hogy rálátsz-e az adóra. (Mondjuk a Széchényi hegyi a legjobb választás. Ez segít.) Vagy legalább is ne legyen háztömb, ami takar.
Ha valamennyire rálátsz a toronyra, akkor nem fog kelleni semmiféle erősítő. (Ha viszont erős takarásban vagy, akkor az erősítő sem biztos, hogy segít.) -
Watt25
veterán
válasz
Elek23Elek23 #11407 üzenetére
A legtöbb kérdésedre már kaptál választ én csak az antennával kapcsolatos félreértéseidet szeretném eloszlatni.
MindigTV-hez nem parabola antenna kell, hanem sima szélessávú UHF antenna, amit már 50 éve is használnak.Szóval ebben nincsen semmi újdonság.
Azért jobb a külső antenna, mert jól beállítva nem szedi össze a zavaró dolgokat (pl. mobiltelefon híváskor elmehet a kép a TV-n szobaantennával.) Amennyiben az elhelyezés nem nagy gond, akkor szerintem akkor is érdemes külső antennát használni, ha nem tudni meddig maradtok a házban. Lévén 5eFt-ért teljesen jó külső antennákat lehet venni. (Ami sokkal többet ér, mint egy ugyanennyibe kerülő szobaantenna.) -
#93794560
törölt tag
válasz
Elek23Elek23 #11407 üzenetére
Az, hogy a vétel mennyire jó, az attól is függ, hogy milyen messze vagy az adótól, milyen a rálátás, mennyire árnyékolják le a jelet a házak, a sok beton.
A MinDig tv ingyenes adásai a következők: M1,M2,Duna, Duna World, TV2, RTL klub, Euronews, és a mindigtv hírújság. Van négy rádió. Kossuth, Petőfi, Bartók, Neo FM.
Ehhez nem feltétlenül kell beltéri, ha olyan tévéd van, ami fogja az MPEG-4-es DVB-T adásokat. Ha régi, katódsugárcsöves tévéd van, akkor feltétlenül kell beltéri, még akkor is, ha csak az ingyenest néznéd.
Ha több csatornát akarsz venni, akkor kell venni megfelelő beltérit, olyat, amelyiken van kártyaolvasó, amibe az előfizetési kártyát kell behelyezni. Elő kell fizetni egy csomagra, ehhez jár az a kártya, amit a beltéribe dugsz, és úgy már jön a többi adás is.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Subaru topik
- India felől közelít egy 7550 mAh-s Redmi
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Milyen házat vegyek?
- PlayStation 5
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- World of Tanks - MMO
- Vicces képek
- Sütés, főzés és konyhai praktikák
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- További aktív témák...
- OLCSÓ MONITOROK
- HATALMAS AKCIÓK! GARANCIA, SZÁMLA - Windows 10 11, Office 2016 2019 2021,2024, vírusírtók, VPN
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest