Hirdetés

Aktív témák

  • Geza74

    tag

    Üdv!

    Dual SIM-es telefont akarok venni már jó ideje, de egyszerűen nem találok olyat, ami VALÓBAN képes két kártyát kezelni egyszerre.
    Ugyanis a mindenfelé tesztelt készülékek Dual Stand-by-osok, ami ugye azt jelenti, hogy ha a SIM1-en beszélek, akkor a SIM2 NEM aktív. Tehát ha a SIM2-re jönne egy bejövő hívás, akkor a hívó fél azt hallja, hogy ki vagyok kapcsolva. (Ez tényleg csak nekem szempont?)

    Nem tudom, erről miért nem beszél senki, és miért nincs erre vonatkozó információ soha a telefon tesztekben sem. Szerintem egy igen lényeges dolog. Azt mindig hangsúlyozzák, hogy milyen jó dolog ez a két SIM kártyás dolog, és hogy egy ilyen készülék kiváltja az eddigi 2 telefonunkat... Holott ez NINCS így – hacsak nem Dual Acitve-os a telefonunk.
    Dual Stand-by esetén gyakorlatilag csak egy kényelmi funkciót kapunk, hogy ne kelljen cserélgetnünk és újraindítanunk a telefont, mint az ős-időkben... (Valamint hogy valóban, bejövő hívás ill. sms esetén automatikusan megkapjuk, bármelyikre is jön.)
    De ez NEM jelenti azt (amit a cikkek valótlanul állítanak), hogy kiváltottunk egy ilyen telefonnal két készüléket.
    Egy Dual Active-os telefon igen, kiváltja, mert ott valóban egyszerre aktív a két SIM kártya (gondolom 2 GSM modul ill. antenna van benne). De erről miért nincs szó, miért nem írják bele a tesztekbe, hogy milyen az adott készülék – ilyen szempontból?

    Nekem igencsak fontos (lenne), hogy ha az egyiken beszélek, és a másikon hívnak, akkor TUDJAK róla, netalántán tartásba tudjam helyezni, és fel tudjam venni a másikat.

    Szóval kérlek benneteket, ha tudtok Dual Active készülékről, írjatok típust, nagyon megköszönném.
    Esetleg ha valakinek lenne, és a tapasztalatait megosztaná, azt külön köszönném.

    Üdv:

    Géza

  • hallari

    tag

    válasz Geza74 #1 üzenetére

    Szia! Ezen már én is elgondolkodtam, de olyan keveset beszélek, hogy nem áll fenn a lehetősége (max. elméletileg), hogy egyszerre keressenek a két számon.

    Itt egy oldal, ahol ajánlásokat írnak /kritérium, hogy ne csak dual-standby, hanem dual-active-ot is tudjon/:

    http://www.techenclave.com/mobile-phone-buying-advice/dual-sim-dual-active-phone-178412.html

    és az árak:
    Samsung C3212 /~16.000/ http://www.arukereso.hu/mobiltelefon-c3277/samsung/c3212-p38567225/?gclid=CJD6_KaRrqwCFelXmAodWjIgaQ

    Samsung C6112 /~25.000/ http://www.arukereso.hu/mobiltelefon-c3277/samsung/c6112-p39928520/?gclid=COeQov2RrqwCFQdXmAod0V_nFw

    Samsung B5722 /~29.000/ http://www.arukereso.hu/mobiltelefon-c3277/samsung/b5722-p39841041/?gclid=CJ77jbSSrqwCFYlZmAodBTosHw

    Samsung B7722 /~44.000/ http://www.arukereso.hu/mobiltelefon-c3277/samsung/b7722-p42246627/?gclid=CP-Eo4CTrqwCFSF-mAodqxrDGg

    Kártyafüggetlenül természetesen /mondjuk megnézném azt a szolgáltatót, aki dual-sim-eset árul :)) /.

  • hallari

    tag

    válasz Geza74 #1 üzenetére

    Még találtam másokat is:

    Samsung B5702 http://www.gsmarena.com/samsung_b5702-reviews-2702.php

    LG P520 http://www.gsmarena.com/lg_p520-reviews-3651p2.php

    A kommentekben erősítik meg a dual-sim funkciót.

  • Geza74

    tag

    válasz hallari #3 üzenetére

    Szia!

    Először is köszi a válaszodat.

    Az a helyzet, hogy nekem úgy tűnik, hogy erőteljes félreértésben van mindenki (köztük én is). Mostmár még jobban utánaolvasva, nagyon úgy tűnik, hogy a Dual Active-nak jelzett telefonok abszolute nem tudnak 2 hívást egyszerre kezelni.
    Ahogy értelmezem mostmár, azt értik Dual Active alatt, hogy "aktív" mindkét SIM kártya, mindkettő csatlakozva van a hálózatra, vagyis hogy alapállapotban bármelyik számon hívnak téged, automatikusan beérkezik a hívás, nem kell hozzányúlnod, állítgatnod. (Tehát amit én eddig a Dual Standby funkciónak gondoltam.)
    Magyarán ezek a telefonok baromira nem képesek 2 hívást kezelni egyszerre.

    A wikipédián találtam meghatározást:

    «Dual Sim Standby» (DSS) - allows the device to switch from one network to the other when required
    «Dual Sim Active» (DSA) - allows the device to be connected to both networks at the same time (it's using transceiver).
    «Dual talk» - possibility to talk with 2 callers from different MSPs at same time (LG GX500)

    A "to be connected to both networks at the same time"-ot úgy kell értelmezni – ezek szerint –, ahogy fent is írtam, hogy ugyan egyszerre van a hálózaton (képes automatikusan bármelyik sim-re érkező hívást beadni – egy (!) hívást), de NEM TUD EGYSZERRE két hívást kezelni, magyarán ha beszlélek az egyik sim-en, a másik sim inaktív.

    Valószínűleg a Dual Talk funkció az, amit én keresek. Példaként csak az LG GX500-at írja annak (az viszont egy szutyok, én legalábbis nem vágyok olyan telefonra – még egyszer –, aminek nappali fényben olvashatatlan a kijelzője; és egyéb szempontból is eléggé lehúzták a tesztben). A neten rákerestem a dual talk-ra, de csak csupa távolkeleti, névtelen vackot dobott ki, egy-két egyéb GX-szeriás LG mellett – abból az amúgy is kevés használható találatból.

    Az általad írt gmsarena-s link (Samsung B5702) hozzászólásai közt amúgy írja valaki, hogy tud egyszerre 2 hívást is fogadni, de egy másik hozzászóló az ellenkezőjéről is hírt ad; valamint a mobilarénás B5702 tesztben világosan látható a telefon hátlapján egy "Dualstandby" felirat, ami még kacifántosabbá teszi a történetet...

    Na szóval, arra jutottam, hogy mivel úgy látom, sokak fejében káosz van (magamat is ideértve) ezzel az egésszel kapcsolatban, inkább megkérnék Dual SIM-es telefon tulajokat, hogy teszteljék le készülékeiket, és így, tapasztalat alapján már valósabb képet lehetne kapni.
    Hívjanak fel a SIM1-ről valami ingyenes számot, és KÖZBEN egy harmadik telefonról (vagy kérjenek meg valakit) hívják fel a SIM2 számát. Ez érdekel engem. Ha hívás közben a SIM2 is kicsörög (nem azt mondja a hívónak, hogy a "hívott szám nem kapcsolható"), és jelzi ezt a dualos telefon, akkor az az én emberem – vagyis telefonom.

    Bocs a hosszú szösszenetért, de úgy látom fórum hozzászólásokban, hogy többen felteszik ezt a kérdést (ami engem is érdekel), de a válaszokban totális a káosz.
    Jó lenne ezt rendbe tenni (ha már a hiv. tesztelőket ez a kérdés nem érdekli), mivel én tényleg egy ILYEN telefont szeretnék.
    Ugyanis – meglátásom szerint – ez a funkció váltja ki valóban a két telefont, nem az egyszerre két sim-et kezelni képest telefonoknak álcázott, viszont "üzem közben" (telefonálás közben) valójában csak 1 SIM-et használni képes készülékek.

    Üdv:

    Géza

  • hallari

    tag

    válasz Geza74 #4 üzenetére

    Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni. Nekem egy Gigayte 1317-em van, az biztos nem ilyen. Sok sikert a kereséshez. :))

  • Domxc

    senior tag

    Zárható. Millió plusz egy ilyen topik születik. Kérlek, ha telefonvásárlás előtt állsz, fáradj át, a Melyik okostelefont vegyem? vagy a Milyen mobiltelefont vegyek? topikokba, és fölöslegesen ne nyiss új topikot!

    Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

Aktív témák