- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Megkapta az FCC engedélyeit a Galaxy A36
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Ennyibe kerülhet a Xiaomi Watch S4 európai változata
- MIUI / HyperOS topik
- Szilícium-szén teleppel készül a Galaxy S26
- iPhone topik
- Kilenc képet osztott meg idő előtt az iPhone SE-ről a Spigen
- Redmi Note 12 Pro - nem tolták túl
Aktív témák
-
Javaslom, hogy a Google RCS-influenszerkedése által terjesztett idealizmusok helyett próbáld meg először megérteni a kétfaktoros autentikáció mibenlétét, ahelyett, hogy a nemtitkosított=nembiztonságos™ közhelyet erőlteted.
Egyfelől, bármit is állítanak a Google RCS szutykát demókkal és riogatással erőltető RCS influenszerek, az SMS titkosítva van, amíg a hálózaton utazik, a küldő és a végpont között nincs végponti (end-to-end) jelleggel titkosítva. Szóval ezt rosszul tudtad.
Amit pedig meg kéne értened, hogy a kétfaktoros autentikáció lényege az, hogy önmagában egyik faktort sem tekintjük biztonságosnak. Holmi keveset számít, hogy nem titkosított (vagy akár törhető titkosítással rendelkező) csatornán érkezik az SMS, hiszen zárt rendszerben utazik és a lehallgatásához legalább haladó rádiós ismeretek, a GSM protokollszintű ismerete, a GSM titkosításának feltörése és mindezekhez való speciális felszerelés szükséges amellett, hogy az áldozat földrajzi tartózkodási helyét is tudni kell és oda fizikailag ki is kell vonulni. Célzott megfigyelés esetén tehát valóban lehet gyenge faktor, de pont ugyanúgy gyenge faktor a WiFi router, a vezetéknélküli billentyűzet és minden egyéb meghekkelhető, lefigyelhető kütyü. Ennél sokkal egyszerűbb és bűnözői szemmel kifizetődőbb egy Play Store malware segítségével összelopkodni az okostelefonokról a bejelentkezési adatokat és/vagy hijackelni a banki/DÁP/egyéb alkalmazásokat. Ha esetleg véletlenül abban a hitben ringatták a multik a tudatodat, hogy az okostelefon törhetetlen™ platform, el kell, hogy keserítselek: https://www.lookout.com/threat-intelligence/article/lookout-discovers-global-rooting-malware-campaign
A kétfaktoros azonosítás összességében akkor tud erős lenni, ha a két faktor valóban két, egymástól különálló eszközön létezik csak, amik nem szinkronizálnak (vagy jobb esetben nem is kompatíbilisek) egymással. Minél inkább eltér egyik technológiája a másiktól, annál erősebb a két faktor, mert annál kisebb a valószínűsége annak, hogy egyidőben kompromittálják. Lásd, a 2G SMS elkapása is már minimum célzott támadást igényel.
Aktív témák
lo Talán láttátok utcán a hatalmas "legyél te is digitális állampolgár" reklámokat. Ugyanis született egy...
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest