Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Divi

    aktív tag

    Aztamindenti! Szépen megszaldt a topic. AMI JÓ :D
    Nos a fejlemény az, hogy a Fájozós-átírós-tankozós-romantikus adatkezelés az akkor lett volna lehetőség, hogy tényleg könnyen tudtam volna ide-oda ugrálni a fájlban és kedvembre tudtam volna átírni dolgokat.

    Mivel ez bukott így marad a Dbase kezelés bevágása.

    Adattömeg mérete: Bátyám cégétől függ :) De a 10 megát szerintem ebben az évtizedben nem fogja átlépni. (Ha egyáltalán életképes lesz maga a koncepció)

    Gyorsan vázolom hogy én hogyan képzelem az adattárolást
    4 db tábla

    1. tábla : A programot felhasználók adatai (user/pass//név/tel/e-mail/stb) + USERazonosító
    2. tábla: Céglista: Azon cégek listája és adatai (cím/tel/@) + CÉGazonosító(k) és USERazonosító által szűrve
    3. tábla: Külső cégek kapcsolattartó embereinek adatai (név/tel1/tel2/@1/@2/hülye hóbortok) + EMBERazonosítók és USERés CÉG azonosító által szűrve
    4. tábla: Eseménylista: A cég elvégzendő feladatai.
    Felhasználó kritériumai szerint szűrve.

    1 tábla szűri az összeset.
    2 tábla szűri, 3táblát vagy/és a 4. táblát
    3. tábla szűri a 4. táblát
    4. táblában meg olyan VAZZ sok rekord lesz, hogy jujj

    Na az SQL az számomra nagyon messze van és tnylegesen 0 tudásom van belőle. Így a Delphi beépített eszközeivel szeretném megoldani.
    A kérdés, hogy ezt a szűrős dolgot, milyen módokon lehet megoldnai? Hallottam valami Master-detail kapcsolatról, el tudná valaki mondani magyarul hogy mi ez? Vagy a Filtered opció elégséges megoldás egy tábla szűréséhez?

    Nem gázos, hogy a 4. táblában már 3 ''fölösleges'' azonosító mezőt kellene alkalmazzak, hogy tudjak szűrni?

    Válaszaitokat előre is köszönöm!

    lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

Új hozzászólás Aktív témák