- Kedvcsináló videó is jött a Vivo X300 szériához
- Google Pixel 10 és 10 Pro összehasonlító gyorsteszt
- Apple iPhone 17 - alap
- iPhone topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Yettel topik
- Fotók, videók mobillal
- Telekom mobilszolgáltatások
- A lapkakészlet és az akku különbözteti meg a Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro-t
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
-
Mobilarena
Debian GNU/Linux
Új hozzászólás Aktív témák
-
VaZso
senior tag
válasz
Jester01 #2771 üzenetére
Nem, a router nem tud ilyet. Itthon beállítottam a router rendszerén a wondershaper szkriptet, ami meglepően jól teljesít, már "nem tudok nélküle élni"
...de komolyan, most max. csak akkor van probléma, ha a szolgáltató miatt csökken a sávszélesség... e megoldás nélkül elszabadulna a "pokol".Gonosz felhasználókkal nem kell számolni, mert mindenki érdeke lenne ez az átjáró. Ha bárki kijátszaná, a saját netjének konstans sebességét rúgná fel, ami visszaüt.
A lényeg az lenne viszont, hogy ne külön kelljen állítgatni a gépeket, mert újratelepítéssel minden ezirányú konfig. elvész.Bambano:
Két kártya legfőképpen azért nem jöhet szóba, mert a router és a kábelmodem másik helyiségben van elhelyezve, ahonnan egy kábelt is körülményes volt kihúzni, mégegy kábel pedig már nehezen férne el.Ez a külön címtartomány viszont jó ötlet és kivitelezhető is. A net. sebesség dupláját simán viszi a LAN, a P4 2.6GHz "mindenre" elég, mégha Celeron is, egyéb belső próbálkozások pedig nem is lesznek a megkerülésre.
ZCoyote:
Kifejezetten Linux tűzfalakat azért nem néztem, mert szeretnénk más dolgokat is futtatni a gépen, ezt a Debian dolgot pedig határozottan kezdem szeretni.Egyébként érdekel a dolog, kíváncsi vagyok a nyújtott szolgáltatásokra, de ide most nem kifejezetten ezt a megoldást látom megfelelőnek.
Egyébként ez a gateway dolog amolyan plusz feature lenne, nem ez lesz a leglényegesebb dolga a gépnek, viszont jó volna beállítani. Hétvégéig van időm megcsinálni, közben vizsgázom is.
Ha addig nem tudom, nem lesz rajt ilyen lehetőség... utána fizikailag fél-egy évig max. csak nagyon vészhelyzetben tudom megközelíteni a gépet.-------------
A megoldás menetében tudnátok segíteni?
Nem igazán tudom, hogy kezdjek neki a beállításnak.Esetleg, ha lenne egy leírás, ami erre az egy hálókártyás gateway problémára adna megoldást...
--------------
Másik dolog, Debian frissítés. Próbáltam itthoni hálózaton, ssh-val (etch --> lenny), gond nélkül lezajlott. Elvileg írta azt is, amikor az ssh-t indította újra, de - gondolom a rövid kiesés miatt - nem szakadt meg a kapcsolat.
Mire kell figyelnem, hogyan érdemes frissíteni, ha nem mellettem van a gép - nem tudok közbeavatkozni, ha probléma lép fel?
...vagy a távoli elérés esetén ugyanígy nem lesz gond? ...ez "törvényszerű"?
Mi a helyzet akkor, ha közben kimarad a net kapcsolatom? Vissza tudok valahogy jelentkezni ugyanarra a terminálra?...esetleg tegyek fel egyből lenny-t?
A fentieket azért kérdem, hogy mire számíthatok. Frissíthetőség szempontjából a Debian jónak tűnik.
---
Elnézést a hosszúra nyúlt üzenet miatt, egész nap nem voltam itthon.
Remélem, tudtok segíteni a gateway-beállításban.
Új hozzászólás Aktív témák
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- AKCIÓ! Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával - Nint.hu
- PC Game Pass előfizetés
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- iKing.Hu - Motorola G86 5G Dark Blue Használt, karcmentes állapotban 8 GB RAM / 256 GB tárhely
- BESZÁMÍTÁS! 4TB Western Digital RED Pro SATA HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Apple Watch SE 2024 44mm Cellular okosóra garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest