Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • QwErTy42

    addikt

    válasz G.F. #3547 üzenetére

    Szia!

    A példám lehet hogy zavaros. :)

    Maradjunk a benzinnél: ukrán és bizonytalan eredetű benzinnek rosszabb az oktán száma és hiányoznak belőle az olyan adalékok amik kímélnék a motort ill pont vannak benne olyan szennyezők, amik szétcseszik.

    A hasonlatom a fogyasztással meg arra utalt, hogy ugyanannyi teszem azt 10ml festékkel az eredeti több oldalt produkál mint az után gyártott.

    Azért Te is érted, hogy mire akarok kilyukadni az előző gondolatommal? :)

    Legyen szép napod!

  • QwErTy42

    addikt

    válasz afterburner_ #3545 üzenetére

    Szia!

    Ugye tudod, hogy a nyomtatás alapvetően nem a töltöttségről szól?

    Mert kocsit sem úgy veszel, hogy hány literes tankja van, hanem hogy mennyit fogyaszt, ha a fenntarthatóságát nézed.

    Persze, hogy most már 5 literes kannákban is árulnak festéket. De tényleg megéri kockáztatni és bukni egy nyomtatót és vagy pár fejet, mire eljutsz idáig?
    A képek minőségéről nem esett szó.

    Nézd meg hogy a színek mennyire vannak helyén a gyárihoz képest kérlek!

    Másrészt a fakulásállóságát nem tudod tesztelni most így hirtelen, mert nincsen 2-3 vagy 40 éved vagy komoly laborod, ahol megnézhetnéd.

    8 forint egy A4 fotó...

    Szerintem joggal merül fel bennem a kérdés, hogy akkor az illetőnek fotópapírra van pénze?

  • QwErTy42

    addikt

    válasz Laca 012 #2100 üzenetére

    Szia!

    Ez egy kicsit rossz hasonlat. :D

    Nem a marketingről szól, hanem arról hogy a gyártók garantálják a nyomtatható oldalszámot, minőséget és rendelkezésre állóságot, míg az után gyártottal mindig ott a rizikó hogy azért lesz szar, mert kevés oldalt bír, azért mert beszárad, azért mert folyik, csíkoz és k.... nem tudom használni amikor a leginkább kellene vagy kifakul a képem két év alatt és buktam.

    A nyomtatási költségbe ezt is bele kell számolni. Mert nagyon nem mindegy hogy egy 1000 forintos elvileg hű de jó minőségű után gyártott patronból minden 4. vagy 5. selejt és általánosságban 30%-kal kevesebb oldalt tud produkálni mint az eredeti. Arról nem is beszélve, hogy fotóra gyengébb és beszáradásra is sokkal érzékenyebb. Ha meg már beszáradt akkor színenként cserélhető rendszereknél a nyomtatófejet is tönkre teszi, ami ha bele gondolunk, szépen megdobja a nyomtatási költséget egy új nyomtató vásárlásával.
    Így számoljuk újra az után gyártott patronos költségeket! :)

    2000 forint jobb helyeken egy gyári patron, amiből már 300 oldal kijön. Vagy egy másik példával 6000 egy olyan, amiből 1000 oldal. A 6 forint körüli lapköltség hol pénz egy átlagfelhasználónak, aki havonta nem nyomtat 100 oldalt sem? Mikor 10 emberből 5 naponta többet elpöfékel...

    Az a baj, hogy a laikus, aki csak annyit lát, hogy a patron a polcon terem, nem tudja felmérni a mögötte megbújó technológiai tudást és szakértelmet, amit nem két év alatt fejlesztettek ki.

    Ha nem látsz valami mögé, akkor könnyen hiszed, hogy könnyű.

    Ja és még egy!
    Eredeti patron árai között is vannak durva különbségek akár azonos típusnál is. Sok helyen kétszer annyiért mérik, mint egy márkaboltban vagy egy Iponban...
    Körül kell kicsit nézni a neten mielőtt beszaladsz a madaras teszkóba horror áron megvenni az akármit! ;)

Új hozzászólás Aktív témák