Hirdetés
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Kezünkben a OnePlus 15 és az Oppo Find X9-ek
- Fotók, videók mobillal
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Bekékült a Pixel 10a
- Google Pixel topik
- Huawei P40 Pro - kilökték a célegyenesben
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
-
Mobilarena
I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
brd
nagyúr
válasz
Reggie0
#19195
üzenetére
Sajnos eleg rovidlatoan latod a gazdasagossagot, marpedig a rovidtavu veszteseg boven belefer a hosszutavu extra nyereseg miatt.
Írd le kérlek a BTC esetében a hosszú távú hasznot a támadó számára! Taníts mester, mert én csak rövidet látok! (Egy ideig többszörösen tud talán elkölteni BTC-t a támadó és ezzel talán nagyobb bevételre tesz szert, mint amennyibe a támadás kivitelezése kerül. De BTC esetében ez nagyon csak egy talán, mert elég hamar kiderülne a kitüntetett figyelem miatt, ami rá irányul. Még azon sem lennék meglepve, ha egy váltó figyelné pl. a hashrate változását és az esetleges orphan chain-eket és szokatlan jelenségek esetén hátráltatná a be-kiutalás végrehajtását.)
Sajnos te nem tudod elkepzelni, hogy egy forknal lehetnek ilyen megfontolasok is.
Hogy én mit képzelek el, az mellékes. Azt mondd meg inkább, mi előnye van egy olyan forkot bányászni (hosszútávon), amelynek a felhasználói bázisa és emiatt az értéke is kicsi(/csökken egy olyan fork után, ahol az új forknak kevesebb előnye van az elfogadók számára, mint az eredetinek), ahelyett, hogy az eredetit bányászná, ami sokkal jövedelmezőbb? Hiába akarja a bányász, hogy megvegyék a termelt coin-ját, ha nem veszik meg (megfelelő áron). Btw. a Cash születése és utána annak forkja környékén hasonló helyzet alakult ki. Ment mindenfelé a hashpower a BTC alól oda-vissza; ha valamikor, akkor ott lehetett volna ilyen támadást kivitelezni, de "valamiért" végül ott is az győzött, hogy mit éri meg bányászni (mit használnak többször a felhasználói), pedig ott aztán volt küzdés, elég nagy hatalmú emberek próbálkoztak a Cash-t kihozni az utódnak, de aztán mindenki (többség) ment szépen vissza BTC-t bányászni. Tehát mi lenne itt a megfontolás tárgya, hogyan működne ez szerinted a gyakorlatban? Érthető, mit akarsz ebből kihozni, de ott a történelmi példa, hogy ezzel próbálkoztak már és elbukott.
A peldadhoz csak annyit fuznek, hogy ha nehany banya a forkolt coin mellett teszi le a voksat, akkor nem kell rogton atmenni azt banyaszni. A tamadott coin blokklanca folott ha at tudjak venni az iranyitast es nem engednek be mas tranzakciot, csak a sajatjukat. Igy ki tudjak porgetni a valtokon a coinokat, mikozben mas szamara hasznalhatatlanna valik.
Azért ne képzeld már azt a váltókról, hogy ott csupa idióta gyűlt volna össze! Azért volt az eddigi fork-ok körül is "probléma", azaz extrém hosszú nyugtázási idő és van ma is valószínűleg a nagyobb be-ki utalgatással a váltóknál, mert biztosak akartak lenni benne a váltók, hogy az esetleges támadók nem fogják őket megkopasztani, pontosabban nem lesz nagyobb veszteségük ezen, mint amit a kereskedési forgalmon szereznek. (Egyébként emiatt az elgondolás miatt listáznak továbbra is egyes váltók olyan coinokat - extrém darabszámú confirmation blokkal a küldéseknél -, amelyek ellen volt már sikeres 51+%-os/double spending-es támadás (némelyik ellen több is, pl. BTG, ETC), mert van akkora forgalmuk ezekben, hogy még ha elő is fordul ilyen, belefér.) Ma a BTC alól, ha eltűnik csak úgy 40-50%-nyi hashrate (nem propagálják a hálózat felé egy ideig az elkészített blokkjaikat), az fel fog tűnni.
-
devast
addikt
válasz
Reggie0
#19195
üzenetére
No offense, de a hozzászólásai alapján nagyon is képbe van. Vehetjük úgy, hogy az elmúlt 10 évben jó pár ilyen típusú támadás érte a bitcoin-t, és eddig a pontig a játékelmélet igen jól helyt állt. Olyan nincs és valószínűleg nem is lesz, hogy pl minerek sikeresen támadják a btc-t, annak alapvető jellemzőit, és ezt a piac az árban nem viszonozza.
szerk: személyes véleményem szerint az igazi érték a protokoll mögött álló kivételes, nagyon okos, és viszonylag nagy (a többihez képest) fejlesztői közösség, amerre ők mennek a "tömeg" és a pénz arra fog menni. Ezt nem úgy kell érteni, hogy "ők" azok akik bármit megtehetnek, hanem inkább úgy, hogy ők azok akik az elmúlt 10 évben bizonyították, hogy nem egyéni haszonszerzés vezérli őket, hanem a protokoll és a rendszer fejlődése.
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Kezünkben a OnePlus 15 és az Oppo Find X9-ek
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Tesla topik
- BestBuy topik
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Milyen program, ami...?
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- További aktív témák...
- Prémium ITX Gamer PC Setup (RTX 3070, 32GB) + 180Hz QHD Monitor és Perifériák
- Xbox One S 1TB Konzol,Kontrollerrel,Minecraftos dobozban,Játékokkal Együtt!
- Playstation 4 Fat 500GB Kontrollerrel
- Eladó Dell Precision XPS 9510 FHD+ IPS i7-11800H RTX 3050Ti 16GB 1TB 1 hét gar
- LG 55SM9010PLA 4k Nanocell TV! 55"/Nano IPS/Dolby Vision/Atmos/4k-120hz/Freesync/HDR10/"Gaming TV"
- Bomba ár! HP ProBook 430 G5 - i3-7GEN I 4GB I 128GB SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- LG 27UL500P-W - 27" IPS - 3840x2160 4K - 60Hz 5ms - HDR10 - AMD FreeSync - 300 Nits - sRGB 99%
- NVIDIA RTX 4090 24GB HP OEM verzió (kiváló állapotban)
- ÁRCSÖKKENTÉS Menő retró konfig: Q9550, Gigabyte P43, 4GB RAM, ASUS GT730
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 12400F / RTX 3060Ti / 32GB DDR4 / 512 M.2 SSD
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest



