Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Motaba78

    őstag

    válasz danilla #1646 üzenetére

    Szia

    bios módosítás ügyében a következőre jutottam: GPU-Zvel mérve
    módosítás előtt: módosítás után:

    GPU core clock: 775Mhz; 600 Mhz
    Memory clock: 950 Mhz; 950 Mhz ezt hagytam mert a monitor elkezdett villogni.
    GPU temp:: 74°; 67-68°
    Fan speed :ezt egyiknél sem módosítottam hagytam a gyári beállításokat.
    GPU temp dispio: 75°; 67,5-68°
    GPU temp memio:82°; 73-75°
    GPU temp shadercore: 74-74,5°; 66-67°
    VDDC current: 25,7A - 27A; 22,4A - 25,7A
    VDDC current slave #1: 54-55°; 53°
    VDDC current slave #2: 56-57°; 55°

    Furmark alatt: gyárilag megközelítette a 90°-ot, módosítás után 80° 5 perc futtatási idő alatt. :C

    Egyéb tapasztalat, windows és everest alatt is szépen lehetett látni hogy visszaveszi az órajeleket 600-775 között mozgott, ezzel együtt a feszültségek is változtak GPU-Z monitorozta szépen.
    Játék alatt semmiféle gondot nem tapasztaltam próbába volt cod 4 1 órán keresztül minden maxra a felbontástól a texturáig 4X szűréssel több nem volt állítható, valamint C&C Tiberium wars, War front turning point RTS stílus.

    Végszó: elég éhes a kártya, valamint nincs nagy ráhatása a kártyára a bios módosításnak, éves szintem persze sokat jelent a megtakarított Amper szám, hőmérséklet szempontjából szvsz nincs nagy különbség, ekkora hőfokot simán bírnia kell.

    Itt amit elérhetsz bios móddal az a kártya amperszámának csökkentése, ami a zsebedre megy éves szinten nem is kicsit.

    gyors példa: gyári beállításokkal számoljunk átlag 26A-el ami napi 8 óra használat mellett: az naponta 2496W vagyis 2,5KW ami 44Ftal naponta 110 Ft.
    Havonta 20 nappal számolva 2200 Ft., évente ez az összeg 26400 Ft. gyári beállításokkal. és ez csak a kártya fogyasztása a gépedben. :Y

    Módosítva: átlag 23 amperrel számolva minden más ugyana, 2200W=2,2KW 97Ft naponta, 1940 Ft havonta, 23280 Ft évente.
    Még jobban finomhangolva, elérhető talán, hogy 20000 Ft legyen "csak" évente a fogyasztása, ezzel kb 6000 Ft-ot spórolsz évente a gyári beállításokhoz képest. :F nem tudom megéri-e.

    Bocsi ha hosszúra sikerült, ez a kis összefoglalóm.

    A fenti dolgok XFX HD4870 XXX 1GB-os gyárilag húzott kártyára vonatkoznak. ;]
    amit nagyon jónak találok, mind teljesítmény, mind ár szempontjából.

    Ha esetleg érdekelnek a módosított adatok, jelezz bátran.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák