- iPhone topik
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- Motorola Moto G56 - bátyja árnyékában
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Nothing Phone 2a - semmi nem drága
- Kiszivárgott a Pixel 10 Pro
- Samsung Galaxy S22 Ultra - na, kinél van toll?
- Android szakmai topik
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Samsung Galaxy Watch4 és Watch4 Classic - próbawearzió
Új hozzászólás Aktív témák
-
laci1128
tag
válasz
Zenador #1485 üzenetére
Furcsa, a profilomban szereplő AMD-s konfiggal (A64 2800+, 1 GB DDR-400 RAM, anno HD 3650) nem volt különösebb problémám a Windows 7-tel eltekintve a kevés RAM miatti állandó swappeléstől és a lassabb betöltési időktől. A videolejátszási teljesítményre igazán nem tudok panaszkodni, MPC-HC használata során mindenféle codec telepítése nélkül tökéletesen besegített a 3650 a HD tartalmak lejátszásába Windows 7 Professional x64 rendszer esetén (az 1,8 GHz-es egy magos Athlon proci 15-20%-on volt terhelve HD tartalmak lejátszásakor). Persze a 9800 Pro nem tud besegíteni a lejátszásba, tehát ott sokkal gyatrábbak az eredmények.
A notim egy Core 2-es (T7200) ThinkPad T60, Mobility Radeon X1400-el, 2 GB DDR2-667 RAM-mal szerelve. A Windows 7 sebességével semmiféle problémám nincsen, swappelésről szó sincs még sok alkalmazás futtatása esetén sem. Sajnos a Radeon X széria még éppen mellőzi az UVD technológiát, így a HD tartalmakat kénytelen a processzor egyedül kezelni, 1080p-s YouTube tartalom esetén pl. izzad a processzor és szaggat a lejátszás.
Megfelelő beállítások mellett (SpeedStep, Enhanced Halt State, stb.) pedig alig kapcsol be a hűtőventillátor (oké, HD tartalmak esetén természetesen azért kokszol a mobil Core 2 is az UVD hiánya miatt
.
A BS Playert nem ismerem, úgyhogy sajnos ezzel a kérdéssel kapcsolatban nem tudok konkrét segítséget adni, ellenben lehet, hogy érdemes lenne másik lejátszókat is kipróbálni (pl. fentebb említett MPC-HC, VLC Player, stb).
Az is lehet, hogy éppen a Superfetch (vagy magyarul Előtöltés) szolgáltatás letiltása miatt szenvedsz sebességbeli hátrányokat. Hasznos szolgáltatás a keringő pletykákkal ellentétben, érdemes engedélyezni. Nálam nincsen semmilyen beépített szolgáltatás letiltva az indexelőn kívül.
Egyébként ami hasznos lehet az a lemez töredezettségmentesítése, azzal kíválóan lehet javítani a rendszer indítási sebességén.Az ATI driverekkel kapcsolatban nem igazán tudok nyilatkozni, lévén a notimon a Mobility X1400 miatt 8.12 (2008. decemberi) a legfrissebb működésre bírható Catalyst, az asztali gépemben pedig a jelenlegi Radeon 9800 Pro-hoz 10.2-es legacy Catalyst jár, egyikkel sincsen komoly problémám. Amíg volt a HD 3650-em, addig a 9.10-es Catalyst-tel is meg voltam elégedve. Arra emlékszem, hogy 2009 őszi Catalyst-ben apróbb módosítás volt a CCC-ben, ha erre gondolsz, szerintem nem vészes, én mindent megtalálok, ami kell (már ugye a 9800 Pro esetén, ugyanis a 8.12-es még a régi CCC-t használja).
Kb. ennyi tapasztalatom, tippem volt a kérdéssel kapcsolatban, remélem tudtam valamennyit segíteni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Bomba ár! Dell Latitude 5490 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" HD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Lenovo Thinkpad P16 G2 - i9-13980HX, 64GB, 1TB SSD, 16" WQUXGA (3840 2400), RTX 4090 (ELKELT)
- AKCIÓ! Lenovo IS8XM LGA 1150 DDR3 alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A12/Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A32/Samsung Galaxy A52
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 5000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest