Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rimuru
    veterán

    Hi!

    Egy kis segitsegre lenne szuksegem. Felraktam megint az Arch-ot (unalmas volt, hogy a Debian soha nem romlott el :D) de a bill. kiosztas mar megint kifogott rajtam. Angol kiosztassal mukodik az egyebkent magyar kiosztasu billentyuzetem mikozben:

    /etc/locale.conf:
    LANG=en_US.UTF-8 (Gondolom ez felelos a rendszer nyelveert,ezt direkt tettem angolra mert angol nyelvu rendszert hasznalok mindig)

    /etc/vconsole.conf: (ez meg a billentyuzetert...ugye?! :D)
    KEYMAP=hu
    FONT=lat9w-16

    Es a beallitasokban is a magyar kiosztas van megadva Defaultnak. De ha nyomok egy Alt+F2-t akkor ott mar rendes magyar kiosztassal mukodik. i3 WM-et hasznalok de XFCE alatt is ezt csinalja.

    Mas: hasznal valaki XDM-et (vagy netan CDM-et?) Mindketto login manager azt csinalja, hogy hiaba adom meg nekik, hogy bejelentkezeskor az i3-ba lepjenek be,egyszeruen lefagynak vagy visszadobnak login kepernyore. Ha rootkent lepek be, akkor meg nem tortenik semmi...csak a default X sessiont toltik be, a 3 pici terminallal. Akarhogy allitgattam a .xinitrc-t vagy az .xsessions-t .....nem sikerult. chmod es egyeb ArchWiki-ben leirtak is megtortentek.

    Notebook óta nem használok DM-et, amúgy meg.

    Saját felhasználónk alatt állítsuk be hogy mit indítson az xdm. A szükséges szkripteket másoljuk át magunkhoz
    $ cp /etc/skel/.xsession /etc/skel/.xinitrc ~
    Tegyük futtahatóvá az xsession-t
    $ chmod 744 ~/.xsession
    Szerkesszük az xinitrc-t hogy Openboxot i3 indítson:
    $ echo exec i3 >> ~/.xinitrc

    Billentyűzet:
    # cp /usr/share/X11/xorg.conf.d/10-evdev.conf /etc/X11/xorg.conf.d

    keyboard szekcióban adjuk hozzá ezt a sort:
    Option "XkbLayout" "hu"

Új hozzászólás Aktív témák