- Samsung Galaxy Ring - gyűrű-kúra
- Új design és okosabb AI: megjött a Galaxy S25 készülékcsalád
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Szilícium-szén teleppel készül a Galaxy S26
- Milyen okostelefont vegyek?
- Végre bemutatkozott a Google Pixel 4a
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
-
Mobilarena
GYAKORI KÉRDÉSEK ÉS ALKALMAZÁS AJÁNLÓ
Új hozzászólás Aktív témák
-
djstavross
tag
válasz
blakey #119982 üzenetére
Szia!
Köszönöm a választ, egy kicsit pontosítok.
Jelenleg azon agyalok, hogy szerintem a külső HDD nem a legstabilabb megoldás adattárolásra+mindennapi megoldásra az SSD-vel szemben (főleg ha már a Mac-ben is SSD van). Így vennék egy 500Gb-os külső SSD-t és azt megformázom Mac fájlrendszerre és minden eddigi adatomat azon tárolom és napi szinten használom csatlakoztatva. Illetve mivel van 2db 500Gb-os külső HDD-m az egyiket exFAT fájlrendszerre formázom és csinálok rá egy biztonsági mentést az eddigi adataimról és megy a fiókba.
A Windows-os notimban van egy 1TB-s HDD, ami 3 részre van particionálva (200, 300 és 500GB). Az elsőn a Win van+a nem állandó asztali fájlok (zene, doksik, amik ha nem kellenek mennek a 300 vagy 500-as partícióra). A 300-asra telepítettem a játékokat, plusz ott vannak fotók, dokumentumok és egyéb telepítőfájlok. Az 500-as partíción pedig a letöltött filmek és zenék.
Szóval kiválogatom majd azokat a dolgokat, amik nem kellenek (pl. a win-es telepítőfájlok, driverek) azokat nem húzom át, de minden mást igen a külső SSD-re egy közbeiktatott 500Gb hordó HDD segítségével a fájlrendszerek miatt. Még annyi, hogy lehet az SSD-t is megosztom 200/300-as arányban, mivel terveim szerint a jövőbeni játékokat a 200-as partícióra telepíteném.Viszont tegnap belefutottam egy hibába. Ahogy összeszámoltam kb 300Gb-nyi olyan adatról van szó, amit át akarok majd költöztetni. Megformáztam egy külső (korábban notiban lévő) 500Gb-s HDD-t exFAT-ra (előtte töröltem a partíciókat róla) és gondoltam a Win C meghajtóról azt a kb 10Gb-nyi zenét áthúzom a Mac-re ezen a HDD-n. Másolás winről rendesen végigment, megvártam, míg a HDD már nem dolgozik, aztán leválasztottam, rá a Mac-re, másolás és 36-os hibakóddal megszakította. Ahogy utána olvastam "A -36-os hiba általában akkor fordul elő, ha egy fájlban egy '. ' és '_' a nevében megsérül, vagy más probléma van vele. Ha ez megtörténik, a Finder nem tud dolgozni a másolni, áthelyezni vagy törölni kívánt fájlokkal, mert nem találja a szükséges információkat."
Nekifutottam újra, egy darabig másolt mac-en, majd megint 36-os hiba. Viszont érdekes módon az exFAT-ra formázott 16Gb-s pendrive-on probléma nélkül át tudtam húzni azt a 10Gb adatot. Így most kicsit tanácstalan vagyok, hogy az adatmentést hogy oldom majd meg ha veszek egy külső SSD-t.Lehet én bonyolítom túl.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy Ring - gyűrű-kúra
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen légkondit a lakásba?
- Új design és okosabb AI: megjött a Galaxy S25 készülékcsalád
- Miért vezet mindenki úgy, mint egy állat?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- További aktív témák...
- szinte új MacBook Pro 14 hüvelykes M3 512GB SSD Apple space gray asztroszürke 3 év garancia
- Apple Macbook Pro 16" 2019 i9-9880HK !!! 16G /1TB SSD Radeon RX5500M/8G , Garancia, üzletből
- MacBook Pro M3 Pro 14,2" Asztrofekete (11/14)/18GB/512GB)
- újszerű MacBook Air M3 256GB SSD silver ezüst Apple magyar 3 év garancia
- MacBook Air M1 Újszerű 8GB/256ssd/1-3 hónap gar./Akku 99%/p4021
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest