Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    válasz bossbob #165 üzenetére

    Nekem ez nem akkora újdonság. :(

    Egy mára 7 éves Bulldozer + TeraScale HP ProBook 4535s-t vált ez az Envy x360, amihez képest ég és föld a Ryzen + Vega (mondjuk nem is csak a 7 évnyi fejlődés látszik itt meg, hanem kapásból eleve kétszer annyiba került most az újabb, tehát már 7 éve is sokkal gyorsabb gépet kaptam volna 2x annyi pénzért, akkor kisebb lenne a difi kategóriákon belül, de azért valljuk be, igazából akkor is egy hulladék volt az a Llano :((().

    Arra a régi gépre mindig feltelepült mindenféle AMD driver (alaplapi chipset, GPU), de a legtöbb szó szerint teljesen kinyírta a Windows-t (Safe Mode se töltött be, vissza kellett állítani a restore point-ot a Win telepítővel boot-olva), míg végül a Win10-re már csak egyetlen driver érkezett, ami csak úgy működött, ha letiltottam a dedikált GPU-t, de ezt nem is sajnáltam (igazából már korábbról le volt tiltva, csak egyszer megnéztem Win10-en esetleg működik-e együtt a kettő), mert olyan fenomenális a design, hogy igazából kb. ugyan olyan gyors a gép az iGPU-val és dGPU-van is grafikában, épp csak talán nem fojtotta le annyira a dGPU a rendszer RAM sávszélt (ami 1 csatornásan érkezett, és sohasem szántam rá magam, hogy bővítsem), de így is, úgy is vérszegény volt a CPU (és GPU) teljesítmény. Már a HD youtube videó lejátszás is kemény dió neki.
    Sohasem volt az a gép jó semmi másra, csak a munkára, amire eredetileg szántam (a rá kötött kütyük lassan dolgoznak, és minimális feldolgozást igényeltek, de akkor egyedül az AMD GPU felelt meg arra, amire kellett amiatt, hogy az nVidia GPU általában keresztül van drótozva az Intel-en, ami régen nagyon buta iGPU-val operált). Magáncélra évek óta gyorsabb volt átballagni az emeletes családi ház térben másik sarkába bekapcsolni az asztali játékos gépet, mint elolvasni egy email-t az alvásból felálló notin. :D

    Szóval felőlem inkább legyen ritkán driver, mint hogy totál lepusztuljon a rendszer attól, amit felrak a Windows Update, vagy én próbálok meg felügyködni az amd.com-ról letöltve.
    Játszani nem fogok rajta, csak munka jellegű használat, és néha magáncélú netezgetés (csak szerettem volna, ha ezúttal nem lenne használhatatlanul lassú már netezésre is 5 éven belül, illetve ugyan azért fémvázas, mert nem akarom pár évente cserélni amiatt se, hogy széthullik a háza, de a kettő ugye együtt kéne, hiába van egyben ha hulla lassú és hiába gyors 10 év múlva, ha darabokban van a szemétdombon).

    Az AMD pedig leginkább most is azért AMD, mint legutóbb: nem akartam azzal kínlódni, hogy nVidia dGPU mellett is gyakorlatilag az Intel iGPU-ra van kötve minden, ami elmarad az AMD mögött. Illetve amúgy is jó ötletnek tűnik, hogy ha már az asztali gépem játék miatt mindig Intel (és általában + nVidia), akkor van a környezetemben kétféle gép is (akár pl. olyan esetekre, mint legutóbb is porondon voltak a Spectre/Meltdown sebezhetőségek, olyankor jó tudni, hogy nem minden gépem egy kaptafáról jött).

    Persze abszolút igaz, amit írsz, nyilván az lenne legjobb, ha minél tovább minél jobb driver támogatás lenne a gépekre. :K
    És való igaz, hogy az utóbbi ~10 év szubjektív tapasztalata számomra is az (némileg asztali fronton is, pl. bányászat miatt volt egy rakat Radeon-om is, néha beraktam őket az asztali gépbe kipróbálni játékra), hogy az Intel, de főleg nVidia ebben ezerszer jobb (mondjuk mikor a Llano-s notit vettem, még olyan volt az Intel is, hogy max 1 évig akart driver-t kiadni az iGPU-ihoz, aztán kb. a "vegyél újat, már kapható az n+1 gen" volt a válasz a support-ra, viszont eleve butább volt az iGPU, szóval kevesebb dolog tudott "elromlani" a Windows és felhasználó progik frissítései közt driver tekintetben, de ma már azért szokott frissítgetni az Intel is, pl. húgom 4-5 éves Haswell gépére is van idei Win10-es driver - igaz, arra az amd grafikus driver is feltelepül szó nélkül, sőt működik is rajta, sohasem pusztult le az a gép szoftveresen, mióta megvan).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák