- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Itthon is kapható lesz a kerámia Xiaomi Band 10
- Csak semmi szimmetria: flegma dizájnnal készül a Nothing Phone (3)
- Fotók, videók mobillal
- Honor 400 - és mégis mozog a kép
- Google Pixel topik
- iPhone 16e - ellenvetésem lenne
- Azonnali navigációs kérdések órája
- Poco X6 Pro - ötös alá
- Garmin Forerunner 970 - fogd a pénzt, és fuss!
-
Mobilarena
Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Bevallom őszintén nem vagyok képben túlságosan a tápokkal kapcsolatban.. Azért is volt még mindig a gépemben egy tízéves 350-es táp.
Ettől függetlenül te mit vennél egy 350-be is beleharapó konfighoz? 400, vagy 500-as tápot? És innentől nincs több hozzáfűzni valóm a témához, majd a nagyok leboxolják ha akarják. Ezért is töröltem inkább az előző kommentem.(#11775) Hobbbyt: És ha megvárnád a Vegát?
1070-nel nem lennél sokkal előrébb szvsz. -
HSM
félisten
Príma kis táp.. Minek csrélni? Nekem is csak egy 550W-os Corsair van, de minőségi. Pedig nekem csak egy weblapra ráfrissítés is elég, hogy a húzott hatmagossal és a rendszer egy pillanatra beleharapjon a 200W-ba.
Mellette a nem épp takarékosságáról híres 290X.... No igen. -
HSM
félisten
Oké, de amikor az a kérdés, 400 vagy 500W-os táp fog kelleni, nem a 2W-os USB lámpa fogja eldönteni a dolgot.
(#11771) smc: A hatásfok nem így számolandó. A 400W-os táp 400W-ot tud leadni. Ha 80% hatásfokú, akkor miközben 400W-ot ad le, 500-at vesz fel a konnektorból. Nézz utána, ha nem hiszed.
-
HSM
félisten
-
Hobbbyt
őstag
Ez csalóka, vedd csak le szépen az MSAA-t. Nélküle jobban melegszik..
Hőfokban meg fogyasztásban nem számít, hogy 4k vagy sem. Én is nyomhatnám natív 4k-ban de nem mértem eltérést.. csak az összehasonlíthatóság lett kevesebb.
És igen, nekem nem kell maxon járatni a ventit, hogy meglegyen a gyári 73 fokos célhőmérséklet
-
-
Na hagyjál már..
Nálam így is többet fogyasztott a kártya, szerinted nem volt elég meleg? Majd idejössz aztán tesztelgetsz.
Jah egyébként most fogyasztást is méregetek, a max eddig 381 W volt, az is furmark alatt az iménti tesztben. Játékok alatt 330-nál még nem volt több. -
A beállítás nem ugyan az, az xtreme burn in be volt nyomva, az msa nem, de nagyobb felbontás ha jól látom, mert nálam nem ajánlott fel nativ 4k-t.
A kártya ugyanaz, csak nálam magasabb frekiken ment. A ház viszont részben nyitott. De ilyen terhelés gyakorlatilag nem létezik mint ez amit próbálsz..
-
Tin
veterán
na, most elkaptam egy üzenetet, megint "megfagyott" és szétesett a kép a Windows loginnál, de most belogolt, és ezt írta ki:
Default Radeon WattMan settings have been restored due to unexpected system failure
hát, jó
kb 5 újraindításonként megcsinálja egyszer, és vicces, mert sosem nyúltam még ehhez a wattman csodához
-
Runciter
csendes tag
Ahogy utánaolvastam, jellemzően eléggé túl vannak feszelve a 470-esek, bár nem tudom, ez mindegyik gyártó modelljére igaz-e.
Az én MSI 4Gb-m alapfeszen 1220-ról 1320-ra simán húzható volt, feszültségemeléssel lehet, hogy feljebb is ment volna, de azt nem erőltettem, felesleges lenne, olyan gyenge a CPU-m jelenleg, úgyhogy inkább alulfeszeltem kicsit.
1100 mV-ról 1040-re levettem a stage 7 feszt, kb. arányosan a stage 6-ot és 5-öt is. 5 perc Furmark alatt 7 fokkal alacsonyabb maximumra melegedett fel, a GPU fogyasztást is visszavette talán 10-15 wattal.
És emellett még emelni is tudtam az órajelet 1220-ról 1270-re. Megpróbálom még csökkenteni a feszt, de nagyjából elégedett vagyok a mostani állással.
Firestrike alatt 3-4 átlag FPS-t hozott, Sky diver alatt 8-10-et, ez arányában 5-6% mindkettőnél.
A Heaven és a Valley 8-10%-ot javult.Hja a RAM-ot feltoltam 1650-ről 1750-re, a feszültséget alapon hagyva, az is jelentett kemény kb. 1.5 FPS-nyi hasznot.
Szóval könnyen ki lehet a 470-esekből masszírozni egy kis extra teljesítményt, vagy alacsonyabb hőmérsékletet.
-
BReal
addikt
Guru3d OC teszt
4 játék volt tesztelve OC-vel, ebből 3-ban (FC: Primal, TW: Warhammer és Hitman) 10%-ot gyorsult a kártya (40, illetve 50 fps-es magasságokban 4-5 fps), míg Rise of the Tomb Raiderben többet, 14% (43->49). TimeSpy tesztben szintén pontosan 10%-ot gyorsult. Mindezt kb 140 MHz GPU és 800 MHz memória órajel emeléssel. -
távcsőves
senior tag
Megsérült az a telepítő letőltés közben vagy a windowsnak volt nyűgje, én is onnét tőltöttem le 2 napja és gond nélkül települt.
@Trufa: nincs annyi gond velük. 1060 fórum is termeli a forgalmat, de ott is csak a szokásos. Amott tekercs cicergés miatt van panasz, itt meg a pár mp elsőtétedés miatt van panasz. Ezek a modern energiagazdáldkodású vga-k ilyenek. Hűtés hiba is előfordul ott is, mert ott is van rosszul sikerült sorozat, milyen véletlen, itt sem az ajánlottak közt van az a gyártó.
wattman is új dolog, erre jön rá, hogy sok gyártónak van saját buhera programja, ami nem biztos, hogy tetszik a driver/wattman-nak. És az msi gaming app is kis szemét. Felteszed, mert azzal lehet a ledeket pl állítani. A wattman meg meghülyűl töle, mert a háttérben fut a kis ravasz..
Az meg a saját tapasztalatom már, asic lottón nem húztam nagyott, mégis megy mint a disznó. Ezt is komolyan venni nem lehet. De az msi gaming csodálatos, na. Engem hosszú időre meggyözött.
@sagit: király, ha ezt tényleg javították wattmanban, akkor nálam körübelül megszünt minden hibalista.
-
Tin
veterán
megoldódott, hátha valakinek segít az infó.
mivel safe mode-ban sem bootolt be a windows (black screen), ezért a win10-es telepítőlemezről nyomtam egy visszaállítást a vga előtti állapotra, az bebootolt, és aztán felraktam a legfrisebb radeon drivereket az amd honlapjáról. az már működött.
nem is értem, hogy amit az msi-től töltöttem le (valami szeptemberi) az miért nem megy a saját kártyájukkal...
amúgy zsír ez a 470-es, főleg tetszik hogy desktop módban állnak a ventik.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Hozzászólás előtt olvasd el!
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Facebook és Messenger
- Total Commander
- Acer notebook topic
- DUNE médialejátszók topicja
- Milyen alaplapot vegyek?
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Így nézz tévét 2025-ben: új ajánlások, régi szabályok
- Itthon is kapható lesz a kerámia Xiaomi Band 10
- Milyen videókártyát?
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy S6 Lite (2022) , 4/64 GB ,Wi-fi
- Ikea Eilif Paraván - Asztali elválasztó
- PlayStation Plus Premium 24 hónapos előfizetés , egyenesen a Sony-tól!
- Bomba ár! HP EliteBook Folio 1040 G2 - i5-G5 I 8GB I 256GB SSD I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
- HP 200W (19.5V 10.3A) kis kék, kerek, 4.5x3.0mm töltők + tápkábel, 928429-002
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged