- Poco F7 – bajnokesélyes
- Mobilhasználat külföldön
- Nem tud dönteni az iFold a titán és az alumínium között
- Telekom mobilszolgáltatások
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy S25 Edge - a tegnap határán
- Yettel topik
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- iPhone topik
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
Hirdetés
(használd a CYBSEC25PH kuponkódot további 20 ezer ft kedvezményért!)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
Én nem hiszem, hogy lesz 32 magos zen4D proci AM4 foglalatba. A Zen4 már eleve AM5-be érkezik. MLiD csak hasonlította a zen4D iPC-jét a Zen3-éhoz.
A videoban elhangzik, hogy valójában egy zen3 mag feleakkora kiterjedésű, mint egy golden cove és kb kétszer akkora,.mint egy gracemont.
Ez persze nem csak attól függ, hogy a design mennyire hatékony vagy pazarló tranzisztrorok tekintetében, hanem hogy a gyártástechnológia milyen tranzisztorsűsűséget enged meg és hogy milyen libraryt használ a.tervező adott designhoz.
Ez sajnos nem derül ki az intelnél. Ezzek együtt az AMD magok elég jó pozícióban levőnek tűnnek, minden szempontból optimális.Viszont én nem annyira értem a lelkendezést az AMD megoldása iránt. Az Intel hybrid magok elleni nyafogás nem architekturális eredetű volt, nem azt mondták, hogy jaj,.milyen rossz, hogy teljesen más architektúrára épül. Ezzel kapcsolatban semmilyen kritikát nem olvastam. A kritikák azzal kapcsolatban jelentek meg, hogy az egyes magok teljesítménye innentől nagymértékben eltér egymástól és akkor ki és hogyan és mi alapján fogja majd azt vezérelni, hogy melyik programszál milyen teljesítményű magra kerül. És az ezzel kapcsolatos bizonytalanság majd kiszámíthatatlan programműmödést és azáltal rossz élményeket fog eredményezni.
Az egy alap, hogy a magoknak tudás terén szinkronban. Ezt az ADL esetén letiltással oldották meg. Máskülönben az AMDnek is meg kell oldania, hogy a zen(X)D tudásban megegyezzen azzal, amit a Zen(X+1)-be belepakolnak.
Namost azt én értem, hogy fogni egy előző generációs architektúrát, lenyesegetni és helytakarékosság érdekében sűrűbben rakni a tranzisztorokat ezáltal visszavágva a maximális ftekvenciát - elegánsabb megoldásnak tűnik a többszálas skálázódás kiterjesztése céljából, mint egy teljesen különálló architektúrát fejleszteni.
De a nyafogások szempontjából mi is a különbség? Képzeljük már el, mekkora teljesítménybeli különbség lenne egy 3.5GHz-en ketyegő zen3 mag és egy 5GHz-en ketyegő zen5 mag között. ST esetén sztem kb 2x, ami perszr MT esetén nem jön ki, mert a zen5 mag se fog akkor 5GHz-en menni, csak 3.5-ön. De akkor is 50%.
A Zen4D előnye itt is.az lesz, hogy MT szcenáriók esetén egy ugyanakkora 3 helyett 5nm-en gyártott lapkában 2x annyi mag lesz. Mondjuk lapkákra vetítve másfélszer nagyobb MT teljesítmény egy olcsóbb gyártástechnológián.Ezzel miért ne tudna az Intel versenyezni? Nekik is az a terv, hogy 32 kis magot pakolnak be, ami ugyanezt a célt szolgálja. Az AMD abban járhat jelenleg előrébb, hogy ők ezt meg tudják valósítani külön chipletekkel, az intelt meg feszíti a monolitikus design. De elvileg ott is fejlesztik a tile -okat. Előbb utóbb talán összeáll.
Új hozzászólás Aktív témák
- Hobby elektronika
- Sokkal drágább lett az „olcsó” Tesla, mint várták
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- OLED TV topic
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Battlefield 6
- PlayStation 4
- Filmvilág
- Itt a Panther Lake és az Intel rendkívül sokat vár tőle!
- Mégis marad a Windows 10 ingyenes frissítése
- További aktív témák...
- Új 0km es GARANCIAS acer nitro 15 rtx 4060 ryzen 7
- Új garanciás MSI Alpha ! R9 7945hx 32 ram 17 col 240hz qhd rtx 4070
- Ár értékbajnok! Prémium kategória 4060 ESZMÉLETLEN JÓ ÁRON! GIGABYTE AORUS rtx 4060
- ENNYI PÉNZÉRT ilyen konfigot nem kapsz! Prémium kategória! Gigabyte aorus rtx 4070 i9 14900hx 2k qhd
- Tökéletes E sport gamer! Újszerű HP victus rtx 3050 ryzen 5600h 16gb ram 512 ssd
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H110M i5 6500 8GB DDR4 240GB SSD GTX 1050Ti 4GB AeroCool V3X Green nBase 600W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3605
- HP EliteOne 800 G5 All-in-One i5-9500 32GB 1000GB 23.8" Érintőkijelző!! 1 év garancia
- LG 32UN880P - 32" IPS ERGO / 4K UHD / 60Hz 5ms / DisplayHDR 400 / USB Type-C / AMD FreeSync
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK B650M R5 7500F 32GB DDR5 1TB SSD RX 7700XT 12GB Zalman Z1 PLUS A-Data 750W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest