Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Izee1233

    csendes tag

    Hali,

    Egy olyan kerdesem lenne, hogy USA-bol Amazontol rendeltem, szepen fel is szamoltak az AFA-t, meg minden.
    Ma reggel ide ert Mo-ra a csomag, viszont a DHL-es trackingnel ez szerepel:

    15 Küldemény visszatartva - költségek rendezése után címzettnek kiszolgáltatható BUDAPEST - HUNGARY 07:23

    14 Vámkezelési eljárás befejeződött BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 07:22

    Igazabol a kerdesem az, hogy mi a fenet jelent ez, mifele koltseket, es hogy nekem kene ezt rendezni?
    Eddig azt, hittem, hogy az Amazon szepen levonja ezt tolem es lemeccseli a vamosokkal az egeszet.

    Reggel fel 8 ota ezzel a sorral 'varakozik' a csomag a tracking alapjan. :(

    Elore is koszi a segitseget!

  • Izee1233

    csendes tag

    válasz tupacamaru #385 üzenetére

    Bocs kozbe elfeledkeztem errol a helyrol.

    Ugye USA-bol rendeltem.
    Rendelesnel Amazon latta, hogy Mo-ra rendelek es automatikusan felszamoltak nekem a VAM-ot es az AFA-t es a csomag ugy erkezett DHL-el, hogy be volt pipalva rajta, hogy a felado allja az esetleges AFA/VAM koltsegeket.(Ezt maga a DHL ugyfelszolgalatos csaj mondta.)
    Ha esetleg tobbet kene fizetni, mint amit az Amazon kiszamolt neked az elejen akkor azt a koltseget benyeli.

    Tehat, ha kozvetlen Amazontol rendelsz (nem az Amazonrol egy 'kulsos' eladotol) akkor nincs mas dolgod a csomaggal, mint kifizetni amit az Amazon kiszamol neked es mikor kihozza a DHL-es futar oda adni neki a kitoltott papirkadat, hogy elismered, hogy ugyesen elvamoltak neked a csomagot. (Enelkul oda se adja neked a csomagot a futar.)

    @halaszer:
    Ha paypal-al fizettel akkor ott van lehetoseg visszakerni a penzed, hogy nem kaptad meg amiert fizettel.
    Regebben volt mar szerencsem ilyenhez, de regen volt ugyhogy emlekezetbol: Feladsz valami ticketet amiben reszletesen elsirod mi bajod es, hogy refund-ot akarsz. Eladonak lehetosege van reagalni ra stb, de el lehet jutni odaig, hogy paypal visszautalja a penzed es leboxoljak ok az eladoval.
    Szerintem elso korbe mindenkepp probald meg a Live Chat-es help-et Amazonon. Tuti van tapasztalatuk es keszsegesen segitenek mindenben, ahogy a tapasztaltam. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Izee1233

    csendes tag

    válasz sarasota123 #403 üzenetére

    Bocs, lehet, hogy ezt beneztem. :(

    Az elmult idoszakba 15+ csomagot rendeltem innen-onnan es kezd osszefolyni, hogy hol mit lehet. :(

    De akkor meg marad siman a live chat es ott elmondjak mit kene tenni. :)

Új hozzászólás Aktív témák