- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Fényképek a Honor Magic V5-ről
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Erős specifikáció, kompakt formában
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Galaxy Z Fold6-hoz viszonyítva mutatják, mennyivel lesz vékonyabb a Z Fold7
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- iPhone topik
- Mobil flották
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
stigma
addikt
Szaisztok, megpróválom összefoglalni mit is csináltam és hol is tartok.
NAS-on van egy Debian 9-es netinst rendszerem melyre egy Openmediavault NAS oprendszert telepítettem.
Ezenfelül használok dockert (nextcloud miatt) ami lebökött tegnap és kérte hogy frissítsek PHP verzioót 7.0-ról 7.1-re legalább.Sajnos voltam olyan hülye hogy töröltem az alábbi paranccsal:
sudo apt-get purge php.*
Egyenlrőe siekrült életre kelteni + feltenni a PHP 7.2-t az alábbi oldal segítségével.
Nas működik, a fontos fukciók működnek(torrent+samba), viszont ami nem működiimés kellene segítség:
OMV felületére az adott ip-cím:100-as címmel léprem eddig be, viszont most 403-as Forbidden fogad.(nginx)
Mit kell állítanom, hogy jó legyen mert 1-2 órája szívok vele, viszont előrébb sajnos nem jutottam semmivel sem.
Azóta a Nextcloud belső hibával elszáll, de azt megoldom, mert már annyit siekrült kiderítenem, hogy jogosultság problémám lesz ott , mert az alábbi üzenetet kapom: (bocs hogy hosszú lesz)
Cannot write into "config" directory!
This can usually be fixed by giving the webserver write access to the config directory
See https://docs.nextcloud.com/server/16/go.php?to=admin-dir_permissions
Or, if you prefer to keep config.php file read only, set the option "config_is_read_only" to true in it.
See https://docs.nextcloud.com/server/16/go.php?to=admin-config
PHP Warning: fileperms(): stat failed for /sharedfolders/AppData/Nextcloud/www/nextcloud/data/nextcloud.log in /sharedfolders/AppData/Nextcloud/www/nextcloud/lib/private/Log/File.php on line 140
{"reqId":"kzDiJdYAI8yrzB80rXpd","level":3,"time":"2019-05-21T20:32:37+00:00","remoteAddr":"","user":"--","app":"PHP","method":"","url":"--","message":"fileperms(): stat failed for \/sharedfolders\/AppData\/Nextcloud\/www\/nextcloud\/data\/nextcloud.log at \/sharedfolders\/AppData\/Nextcloud\/www\/nextcloud\/lib\/private\/Log\/File.php#140","userAgent":"--","version":""}
{"reqId":"kzDiJdYAI8yrzB80rXpd","level":3,"time":"2019-05-21T20:32:37+00:00","remoteAddr":"","user":"--","app":"PHP","method":"","url":"--","message":"You are using a fallback implementation of the intl extension. Installing the native one is highly recommended instead. at \/sharedfolders\/AppData\/Nextcloud\/www\/nextcloud\/3rdparty\/patchwork\/utf8\/src\/Patchwork\/Utf8\/Bootup\/intl.php#18","userAgent":"--","version":""}Erre a kettőre tudtok támpontot adni esetleg pontos parancsokat mit írjak le, mert igaz alap felhasználói szinten értek a linuxhoz de ez már meghaladja a tudásomat sajnos.
Segítséget előre is köszönöm.
-
stigma
addikt
válasz
sh4d0w #26332 üzenetére
(#26332) sh4d0w : ebben igazad van, max valami lightweight programra gondoltam, kipróbálom amiket a töbek pár hsz-el késöbb ajánlottak.
Illetve látom írtál már uj hsz-t is, amit lehet kipróbálok, elször VB lesz az amin megnézema foygasztást, ha jó nekem akkor megy fel a HTPC-re.
(#26333) nahaggyámár:
1. oks, köszi.
2. EXT4-es(#26334) emvy: Őket sajnos nem ismerem, utána olvasok. Köszi.
Köszönöm mindhármótoknak segítséget.
-
stigma
addikt
Sziasztok!
Adott egy HTPC (NAS + médialejátszó), nem kell sokra gondolni, alap Ubi server + Transmisison+Kodi.
2 programot ajánljatok nekem kérlek:
1. Monitoring tool :
Rendszer erőforrásait (RAM,Proci,hálózat,...) szeretném nézni időközönként, akár másik gépről web-es felülten. Ezekre az alábbiakat találtam: Nagios, monitorix, linux dash
Melyiket ajánljátok mely keveset foygaszt? Asrock N3150-es gépre menne 8 GB rammal szerelt a konfig2. töredezettség mentesítő:
Itt igazából csak alábbi parancsot használtam 1x (Fsck parancs), ezekül van valami jó lemeztöredezettség mentesítő?Válaszotokat előre is köszönöm.
-
stigma
addikt
Sziasztok.
Adott egy Ubuntu Server 16.0.4.2-es verzió, melyre a desktop gui-t feltettem + kipróbáltam pár alkalmazást , melyeket futtatok a HTPC-en. Viszont kérdésem az lenne, hogy lehet egy ,,factory resetet" csinálni ubiserver alatt, hogy minden álljon vissza alapra, mintha tiszta telepítés lenne?
Ezt a parancsot találtam, de ezzel szerintem csak a desktop gui-t teszem újra gondolom:
sudo apt-get install --reinstall ubuntu-desktopSegítséget előre is köszönöm.
-
stigma
addikt
Sziasztok!
Sima jogosultság kérdéssel akarok kérdezi ami alap, és egyszerű, de valamiért most kifog rajtam.
Adott egy gép amin Ubuntu Server 16.04 fut + Nextcloud + sok egyéb más.
Kérdés: Hogy tudok egy mountol-t megajtóra jogot adni a www-data felhasználónak?Szituáció, problémám az alábbi:
Nextcloud-ot ha feltettem, akkor kaptam egy frankó kis felhőt magamnak, viszont,ha bármi más dolgot (képeket/fájlokat) hozzá akarok adni a felhőmbe, akkor az alapártelmezett mappámba teszi, ami az alábbi => /var/www/html/nextcloud/dataEzt én a saját Nexcloud config fájlba átírtam, és egy helyileg felcsatolt /mnt/red/nextcloud mappába szeretném menteni a feltöltött fájlokat.
Miért is fontos nekem ez? => Ugye a feltett redszer egy 120-as SSD-n foglal helyet nekem, ami ,,limitált" és a felhőbe ,,tallózott" fájlokat a felcsatolt 3 TB-os WD RED meghajtómra szeretném hogy máslja, melynek az elérési újt az alábbi => /mnt/red/nextcloudHa itt megnézem kinek van joga (ls -l) akkor csak a root felhasználót látom, viszont részemről az alábbi hibát írja ki :
https://help.nextcloud.com/uploads/default/original/2X/c/cb466d7009f3bdc09f477147523133e8686fc7b9.pngamivel próbálkoztam :
chmod -R 770 /var/www/html/nextcloud/data => eltávolítottama jogot
chmod 770 /mnt/red/nextcloud/Tudna nekem valaki segíteni?
Segítséget előre is köszönöm.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- AKCIÓ! Apple iPad Pro 11 2024 1TB WiFi + Cellular tablet garanciával hibátlan működéssel
- Lenovo ThinkPad L16 Gen 1 - 16" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
- IKEA Format lámpák eladóak (Egyben kedvezménnyel vihető!)
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 3600 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB THERMALTAKE Core V21 500W
- Microsoft Surface Pro 7 - Újszerű, dobozban, gyári töltővel, billentyűzettel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest