HTC Desire 630 - a fröccsöntés új dimenziója

Jó ötlet volt a HTC-től, hogy ismét egy fiatalosabb termékkel álljon elő, ám ez nem mentség a régi hardverre, a mono BoomSound hangszóró pedig kihagyott ziccer.

Bevezető, tartozékok

A tajvani HTC szekere mobilos fronton nem megy annyira jól mostanában, ahogy azt a HTC 10 debütálásával várták, mindazonáltal a gyártót méltán nevezhetjük legendásnak, gondoljunk csak a remekül moddolható HD2-re, a különleges formájú Heróra, vagy akár a mai csúcsmodelljeik formatervét és beltartalmát megalapozó One-ra. A legemlékezetesebb készülékeik sok szempontból különböznek, azonban vannak közös tulajdonságaik is: a komoly megjelenés és a hozzá tartozó minőségi beltartalom. Hiába próbálkoznak fiatalosabb és olcsóbb termékekkel, az nem nagyon marad meg az emberek fejében: emlékszik még valaki a HTC Tattoo-ra? Valószínűleg nem sokan, pedig a maga korában nem volt megfizethetetlen, a házilag cserélhető előlapot pedig más be sem dobta az érintőképernyős, androidos mobilok piacán.

A kijelző „csak" öthüvelykes, viszont a mobil összességében nem apró.
A kijelző „csak" öthüvelykes, viszont a mobil összességében nem apró. [+]

Természetesen nem látunk a jövőbe, de nagyon valószínű, hogy a Desire 630 is az elfeledett középkategóriás termékek közé fog jutni, hiszen 2016-ban, a bivalyerős kínai és dél-koreai konkurencia idején előrukkolni egy 70 000 forint feletti árú, Snapdragon 400-alapokra épülő, különösebben nagy extrát nem villantó mobillal előjönni elég bátor vállalkozás, noha az alábbi tesztben azért taglalni fogjuk a színes tajvani újdonság erényeit is. A mára szinte elcsépeltté vált Desire-széria egykor egy zászlóshajót foglalt magában, manapság azonban szinte minden középszerű androidos kütyüjükre rásütik.

Az összefröcskölt mintázatú doboz fedlapja alatt számos érdekesség lapul.
Az összefröcskölt mintázatú doboz fedlapja alatt számos érdekesség lapul. [+]

Kezdhetjük máris a dobozzal: az összefröcskölt mintázatú csomagolás kicsattan az extráktól, a készüléken kívül megtaláljuk benne a töltőfejet, a microUSB kábelt, a manapság szinte elfeledett, készülékre rögzíthető karpántot, illetve számos ajándék tokot, ami egyszerre dobja fel a készülék megjelenését és védi meg a kisebb balesetektől. A Desire 630 fehér, sötétkék és szürke színekben érkezik, előbbit narancssárga és szürke festékpöttyökkel és gombokkal dobták fel, miközben az előlap alsó és felső része kékesszürkében pompázik.

Külső, kijelző

A fröccsöntött dizájn a készülékházon is folytatódik, és ezúttal nem csak az anyaghasználat egyszerűségére gondolok, hanem azokra az apró, színes festékpöttyökre is, amikkel egyedivé akarták tenni a matt fehér hátlapot. A unibody műanyag készülékház nagyon minőségi, kellemes a tapintása, hibátlanul össze van rakva, a gombjai pedig nem lötyögnek és jó a nyomáspontjuk is. A 146,9 x 70,9 x 8,3 milliméteres dimenziók nem teszik használhatatlanul naggyá, viszont az 5 hüvelykes kijelző ismeretében már kevésbé hangzanak jól ezek a számok, az előlap 66,2%-át teszi ki a Super LCD megjelenítő, alul-felül elég nagy kávákat lehet látni a két különálló hangszóró és a kijelző körüli, vastag fekete keret miatt, mindezt tetézi, hogy még a rendszert vezérlő három virtuális gomb is a képernyő területéből foglal el némi területet.

Az alsó hangszórón keresztül fogadhatjuk a multimédiás tartalmakat, a felső csupán beszélgetésekre használható.
Az alsó hangszórón keresztül fogadhatjuk a multimédiás tartalmakat, a felső csupán beszélgetésekre használható. [+]

Kijelző-teszt
Mérés HTC Desire 630 Huawei P9 lite Honor 7 Samsung Galaxy A5 (2016)
Fehér fényerő (max.) 374 nit 507 nit 475 nit 490 / 565 nit
Fehér fényerő (min.) 15,0 nit 10,7 nit n/a 2,4 nit
Fekete fényerő 0,27 nit 0,38 nit 0,27 nit 0 nit
Kontrasztarány 1385:1 1335:1 1760:1 végtelen
Színhőmérséklet 7225 K + kézi 8575 K + kézi 7762 K + kézi 7547 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A 720 x 1280 pixeles kijelzőfelbontás korrekt 294 ppi-t eredményez, a színhőmérséklettel, a betekintési szögekkel és a képpontsűrűséggel nincs is baj, ahogy a kontrasztarány is kiemelkedő, viszont a fényerő nem állítható elég tág keretek között: koromsötétben a minimum is sok, napfény alatt meg a maximum is kevés. Olyannyira kevés, hogy a láthatósággal gyakran vannak bajok, ráadásul még az 5 ujjat érzékelni képes, ismeretlen védelmű érintőüveg csillogása is erősebb a megszokottnál. Az érintésérzékelés egyébként hibátlan, a manapság igen gyakran előforduló ghost touch és egyéb parajelenségek szerencsére nem sújtják a kis HTC-t.

Színkavalkád van, gagyisági érzés nincs.
Színkavalkád van, gagyisági érzés nincs. [+]

Kimaradt az értesítési led, ha közlendője van a mobilnak, egyszerűen felvillantja a kijelzőt, nem túl elegáns megoldás. Szerencsére a fény- és távolságérzékelő szenzorokat nem spórolták le, illetve másodlagos kamera is került az előlapra. A BoomSound hangszórók szintúgy itt foglalnak helyet, ám a látszat csal: nem sztereó megoldásról beszélünk, a felső kizárólag telefonbeszélgetésekhez használható, az alsó pedig a multimédiás hangkeltő szerepét tölti be.

A hátlapon lévő pöttyök közül az egyik a zajszűrő mikrofon.
A hátlapon lévő pöttyök közül az egyik a zajszűrő mikrofon. [+]

Jobb oldalon vannak a fizikai értelemben vett gombok, a bekapcsológomb bordázott, a hangerőszabályzók pedig sima felületűek, így akár zsebben is gond nélkül megtaláljuk ezeket a funkciókat, ha túl hangosan vagy túl halkan szólna a zene. A narancssárga és sötétkék billentyűk egymás mellett elég furcsának tűnhetnek, mindazonáltal élőben egyáltalán nem kelt bazári hangulatot a mobil, bár ehhez kellenek azok a kiváló tapintású anyagok, amiből készült a borítás. A hátlapra került a 13 megapixeles, autofókuszos kamera, optikája enyhén kilóg a készülékház síkjából, alatta a ledes villanó foglal helyet. A hátlap pöttyei között megbújik egy zajszűrő mikrofon is, ami érezhetően jó hatást tesz a videók és a beszélgetések hangminőségére, a panel alsó felén pedig a tartozékként járó karpántot akaszthatjuk be, meglepően könnyen.

Manapság már ritkán jár ajándék tok a mobilokhoz.
Manapság már ritkán jár ajándék tok a mobilokhoz. [+]

A HTC színes tokokkal, pontosabban tokfelekkel dobta fel a csomagolást, a hátlapot védő és egyben színesítő megoldást ugyanis két különálló elemből legózhatjuk össze, a mi példányunkhoz egy szürke és egy sötétzöld felső, illetve egy kék és egy narancssárga alsó rész tartozott, a felszerelés pedig egyszerű: először a felső elemet kell rácsúsztatni a telefonra, majd az alsót a telefon bal széléről jobbra felpattintani. Visszafele ugyanezt a metódust kell fordítva csinálni, ha semmit sem akarunk eltörni.

Hardver, szoftverezettség

Szinte már elfeledtük a 32-bites lapkakészleteket, de azért érkezett még egy versenyző 28 nanométeres csíkszélességű Qualcomm Snapdragon 400 (MSM8926) chipsettel. Az ARMv7 architektúrájú, 1,6 GHz-re skálázott négymagos Cortex-A7 processzor mellett egy Adreno 305 grafikus gyorsító segít a megjelenítésben, ezek mellé pedig 2 gigabájt rendszermemóriával gazdálkodhatunk. Valószínűleg a Sense optimalizáltsága miatt lehetséges az, hogy ezzel a hardverrel szinte hibátlanul fut a Marshmallow, mindazonáltal, amennyire gyenge teljesítményt mutatott a benchmarkokon a mobil, annyira röccenésmentes volt a mindennapi használat, és még komoly melegedésről sem kell beszámolnunk. A belső tároló 16 gigabájtos, ebből csupán 10 marad egyéni felhasználásra, de szerencsére úgy is bővíthetjük a lehetőségeinket microSD-vel, hogy közben két SIM kártya dolgozik a mobilban. A Flex Storage támogatásának köszönhetően akár telepíteni is tudunk a maximum 2 TB-os memóriakártyára.

Teljesítmény-teszt
Benchmark HTC Desire 630 Dual SIM Huawei P9 lite Xiaomi Redmi 3 Samsung Galaxy A5 (2016)
Rendszerchip Snapdragon 400 HiSilicon Kirin 650 Snapdragon 616 Exynos 7580
AnTuTu Benchmark 6.x 31700 pont 53733 pont 35181 pont 37880 pont
Vellamo Browser 2243 pont 3099 pont 2605 pont 2940 pont
Vellamo Metal 1078 pont 1434 pont 1126 pont 1150 pont
Geekbench 3 (single) 445 pont 906 pont 657 pont 747 pont
Geekbench 3 (multi) 1533 pont 3825 pont 3006 pont 3488 pont
GFXBench Man. onscreen 4,6 fps 8,5 fps 12 fps 4,8 fps
GFXBench Man. offscreen 2,0 fps 8,0 fps 5,8 fps 4,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 11 fps 19 fps 24 fps 14 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5 fps 19 fps 15 fps 14 fps

Az Android 6.0.1 alapjain Sense 7 kezelőfelület teszi a dolgát, sok helyen találkozunk az operációs rendszer gyári darabjaival, ugyanakkor rengeteg extra is került bele. Első és legfeltűnőbb a BlinkFeed, ami egy hírösszegyűjtő, közösségi oldalak adatbázisából és RSS-ből dolgozó teljes képernyős minialkalmazás a kezdőoldalak között. A szoftver egy helyre pakolja az összes információt, amire szükségünk lehet, de természetesen forrást is társít hozzájuk, így egyáltalán nem tűnik rendezetlennek a környezet, és általában jó prioritás szerint kerülnek elénk a hírek. Nem maradt ki a témázhatóság, továbbra is nagyon sokféleképpen szabhatjuk testre a megjelenést, a különböző sémák megváltoztatják a hátteret, a színkészletet, de akár a menüt, a gyári szoftverek külcsínét és a virtuális billentyűzetet is.

A témák nem csak a háttérre és a színkészletre vannak hatással, hanem a gyári alkalmazások megjelenésére is. A témák nem csak a háttérre és a színkészletre vannak hatással, hanem a gyári alkalmazások megjelenésére is.
A témák nem csak a háttérre és a színkészletre vannak hatással, hanem a gyári alkalmazások megjelenésére is. [+]

A kezdőképernyők között találunk még intelligens mappákat, az egyikben megadhatjuk, hogy otthon, munkában vagy egy távoli pihenésen vagyunk épp, és ennek megfelelően mutat parancsikonokat, illetve van egy Javaslatok könyvtár is, ahol gyakorlatilag Play Áruház-linkeket találunk a legjobban pörgő applikációkkal. Az új alkalmazásengedély-rendszer természetesen a Desire 630-ban is jól teszi a dolgát, viszont a natív ujjlenyomat-olvasó támogatást nem tudjuk kihasználni, lévén nincs hozzá szenzor társítva. Kimaradt a duplakoppos feloldás, viszont a kijelző színhőmérsékletét variálhatjuk, és egy alapvető gesztusvezérlést is engedélyezhetünk külső alkalmazások számára.

A gyári színhőmérséklet kalibrációja megfelelő, de kedvünk szerint állíthatjuk. A gyári színhőmérséklet kalibrációja megfelelő, de kedvünk szerint állíthatjuk.
A gyári színhőmérséklet kalibrációja megfelelő, de kedvünk szerint állíthatjuk. [+]

A Google-szoftvercsomag magától értetődően csücsül a készüléken, alapvető felhőtárhelyként a Drive áll rendelkezésünkre (ajándék 25 gigabájttal a mindenkinek járó 15 gigabájton túl), alapértelmezett továbbá a Play Zene és a Chrome böngésző is, ezekre a HTC nem kínál saját megoldást ennél a mobilnál. Az alkalmazáslistában megtaláljuk a Beállítás névre hallgató programot, ami lényegében végigvezet minket azon a beállítási procedúrán, amit az első bekapcsoláskor csináltunk végig, kapunk még egy jól működő, OTG-kezelésre alkalmas fájlkezelőt és egy időjárási szoftvert is, ami az AccuWeather adatbázisából dolgozik.

BlinkFeed és gyári képszerkesztő. BlinkFeed és gyári képszerkesztő.
BlinkFeed és gyári képszerkesztő. [+]

A HTC-féle képszerkesztővel nem fogunk komoly grafikai munkát végezni, viszont körvonalazásra és némi effektezésre remekül használható. A Zoe sem egy profi videóvágó szoftver, épp csak a legfontosabb pillanatképeket fűzi össze némi zenével, a szerkesztésben csak kis szerepet kap a felhasználó. A Zseblámpa névre hallgató program lényege nyilvánvalóan egyértelmű, a hátlapi villanó remekül használható világításra, erőteljes fénye van.

Kamera, multimédia

A hátlapon lévő kamera kiemelkedik a hátlapból, de széles műanyag karima veszi körül, így a karcolásoktól valamennyire védett. Az f/2.4 rekeszértékű, 34 milliméteres fókusztávolságú optika mögött 13 megapixeles BSI-szenzor dolgozik, szoftveresen pedig a HTC saját megoldása támogatja. Túl sok képmód nem áll rendelkezésünkre, a hagyományos fotózáson kívül önarcképet és panorámát készíthetünk, aktiválhatjuk a HDR-t és kapcsolgathatjuk a vakut. A beállítások között van automatikus mosolyrögzítés, érintésre exponálás, videó közbeni rögzített fókusz, időzítő, segédrács, zárhang és geotagging is, viszont kimaradt a manuális mód, és videót is csak nagyon egyszerűen tudunk rögzíteni. A vaku fényereje beltérben 2-3 méter bevilágítására bőven elegendő.

Nem túl nagy a zseblámpa, de a helytálló a fényereje.
Nem túl nagy a zseblámpa, de a helytálló a fényereje. [+]

Igény szerint a hangerőgombokkal is elkészíthetjük a fotót, ez sok esetben kényelmes, de a fókuszálás a megszokottnál több időt vesz igénybe. A fotózások alkalmával mindvégig borús idő volt, az elkészült képek azonban nem csak emiatt komorak, sok esetben exponál alul a kamera, és ezt még a lassúcska HDR is csak hellyel-közzel tudja orvosolni. A dinamikatartomány szűkössége szinte mindenhol felüti fejét, hol a sötétbe boruló, hol a kiégett részletekben. A vonalélesség és az általános részletesség nem rossz, de alaposabban megvizsgálva zajjal és túlélesítéssel egyszerre lehet találkozni. A fehéregyensúlyt általában jól belövi az automatika, de nem ritkán kékesnek látjuk a végeredményt, és a kromatikus aberráció sem ritka a háttérben lévő tárgyak éleinél. Videózni maximum Full HD felbontásban tudunk, a zajszűrő mikrofon nagyon aktívan és jól teszi a dolgát, viszont a képminőséggel itt is akadnak problémák, aki meg szeretne bizonyosodni róla, az erre a linkre kattintson.

Manuális beállításokról ne is álmodjunk.
Manuális beállításokról ne is álmodjunk. [+]

Zenelejátszó szoftverek tekintetében fapados a felhozatal, saját számainkat gyárilag a Play Zene segítségével tudjuk megszólaltatni, frekvenciatartományonként állítható hangszínszabályzó nélkül, csupán néhány HTC-s fülhallgatósémával, ami a dobozban található közepes minőségű fülhallgatóhoz jó is, de ezen kívül nincs túl sok haszna. A BoomSound hangszóró nem sztereó, zenéléshez kizárólag a kijelző alatti hangkeltőt használja, a hangminősége jobb, mint egy átlag középkategóriás mobilé, de ha a HTC korábbi megoldásaihoz hasonlítjuk, akkor inkább a siralmas jelző lenne rá megfelelő. Hangerőben átlag feletti produkciót képvisel, ha a hangtartomány két végét nézzük, viszont középtájban, főleg a beszédhangokat nagyon gyengén adja ki, maximális hangerőnél pedig nem ritka némi recsegés.

Egyéni hangszínszabályzó nincs, a BoomSound beállítások egyszerűek. Egyéni hangszínszabályzó nincs, a BoomSound beállítások egyszerűek.
Egyéni hangszínszabályzó nincs, a BoomSound beállítások egyszerűek. [+]

A beépített FM-rádió villámgyorsan megkeresi az elérhető frekvenciákat, és RDS-információkat is társít a csatornákhoz, de természetesen csak az antennaként fülhallgató csatlakoztatása után, és rögzíteni sajnos sehogy nem tudjuk az elhangzó műsorokat.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az adatátvitel elemzését kezdjük a jó hírekkel: a dual standby módon együttműködő két darab nanoSIM helye teljesen független a microSD-től, így a bővítés mellett sem kell lemondanunk a dual SIM-ről. Nem maradt ki a Cat.4-es, 800 MHz-es frekvenciát ismerő LTE, amivel akár 150/50 Mbps-t is elérhetünk mobilinterneten. A Bluetooth 4.1-es, magától értetődő az AptX, az A2DP és az LE profilok támogatása, 802.11 b/g/n szabványú, 2,4 GHz-es WiFi is van, a microUSB 2.0 csatlakozó pedig gond nélkül képes OTG-re. A GLONASS-támogatással megfejelt GPS gyorsan és megbízhatóan teszi a dolgát, szabad ég alatt 2-3 perc alatt még offline módon is talál lokációt, és utána teljesen stabilan tartja azt. A hiányosságok közé írható az NFC és az infra bojkottálása, a dual active lehetőségekről is lemondhatunk, illetve giroszkóp sem került bele, csupán egy egyszerű gyorsulásmérő felel azért, hogy a kijelző tartalma elforduljon, amikor szükség van rá. A beszélgetési hangminőség mindkét oldalról nézve kiemelkedő, a zajszűrés itt is jó, és a beszédhangszóró is kiváló.

Megbízhatóan és gyorsan működik a GPS. Megbízhatóan és gyorsan működik a GPS.
Megbízhatóan és gyorsan működik a GPS. [+]

A 720 x 1280 pixel felbontású kijelző érezteti negatív hatását, amikor teljes weboldalakat szeretnénk álló nézetben megtekinteni, viszont a zoomolás remek társunk lehet. Flash tartalmak megjelenítése nem támogatott, és éjszakai mód sincs, a böngészési élményre azonban nem lehet komoly panaszunk, az aprócska akadozások ennek a hardvernek elnézhetők, komoly gondot nem produkált a kütyü még a legkomolyabb oldalaknál sem, és a 2 gigabájt RAM pedig elég arra, hogy több lap között tudjunk villámgyorsan váltani.

HTC Desire 630 és Samsung Galaxy J5 (2016): hasonlóak a méretek, de a Galaxy kijelzője nagyobb.
HTC Desire 630 és Samsung Galaxy J5 (2016): hasonlóak a méretek, de a Galaxy kijelzője nagyobb. [+]

Értékelés: HTC Desire 630 Dual SIM
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt terpeszkedő akkumulátor 2200 mAh kapacitású, és sajnos igen szűk keretek közé szorítja a felhasználót: körülbelül 3 órás kijelzőidőkre számíthat egy átlagos napon az, aki a Desire 630-at választja, ráadásul a töltés sem villámgyors, az 1 amperes egység nagyjából 2,5 óra alatt tudja feltölteni a telepet. Folyamatos videólejátszással, alacsonyra állított fényerő mellett körülbelül 5 órát bír ki egy aktív SIM kártyával, a készenlét viszont nem terheli meg nagyon, éjszakánként átlagosan 2-3%-os merülést tapasztaltunk bekapcsolt Wi-Fi és szinkronizálás mellett.

Meg tudjuk dicsérni a HTC-t, amiért úgy döntöttek, hogy ismét megpróbálkoznak egy fiatalos okostelefonnal: az egyedi megjelenés, az ajándékként járó karpánt, az átlagosnál jobb minőségű fülhallgató és a színes tokok valóban kellemes hatást keltenek első blikkre, ám a Desire 630 rengeteg sebből vérzik. A manapság trendi alkalmazások (Facebook, Instagram, Tinder, stb.) ugyanis komoly hardverigénnyel bírnak, és ezeket a 3 éve bemutatott Qualcomm Snapdragon 400 nem viszi annyira lendületesen, mint egy közepes Exynos, vagy akár egy belépőszint fölött álló MediaTek, a Qualcomm frissebb megoldásairól nem is beszélve. A HTC-k egyik legnagyobb erényeként számon tartott BoomSound hangszóró minőségét se úgy képzelje el az egyszeri vásárló, mint a One M9 vagy a HTC 10 remekül sikerült hangszórópárja, a mono megoldás bőven hagy maga után kívánnivalót, és a hangzás ismeretében már feleslegesen sok helyet foglal az előlapon. A kamera sem kiemelkedő, beállítási lehetőségek szempontjából kifejezetten szegényes, és még a végeredmény sem nevezhető átlagon felülinek. Ha mindehhez hozzávesszük a hivatalos forrás szerint 75 ezer forint fölötti árat (szürkeimportosan nagyjából 52 ezrest kell kifizetni érte), akkor kimondottan csalódnunk kell, ennyi pénzért már olyan remek mobilokkal lehetünk gazdagabbak, mint a Vernee Apollo Lite, a Xiaomi Redmi Note 3 Pro (vagy akár a Redmi 3, a kisebb méretosztály kedvelőinek), de beruházhatunk a Samsung Galaxy J5 (2016)-ra, vagy kis különbözettel akár a Huawei P9 Lite-ra is. Kellemesebb árcédula mellett plecsnivel távozhatott volna, hiszen a régi hardver ellenére megbízhatóan és gyorsan működik, remekül össze van rakva és a szoftverezettsége is friss, így viszont találunk ennél jobb vételeket a piacon.

szentkuti11

A tesztkészülék a Speedshop jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

HTC Desire 630 Dual SIM
HTC Desire 630 Dual SIM Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 146,9 x 70,9 x 8,3 milliméter
Tömeg 140 gramm
Színvariációk fehér, sötétszürke
SIM-foglalat 2 darab nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (294 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív, Super LCD érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 400
Processzor típusa négymagos, 1,6 GHz-es Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 305
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Szabadon felhasználható belső tárhely 10 GB (összesen 16 GB)
Memória bővíthetősége microSD (maximum 2 TB)
Adatátvitel
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 41,1 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat. 4
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP)
WiFi 802.11b/g/n, hotspot
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0.1 (Marshmallow)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google-szoftvercsomag, Zoe, Fájlkezelő, Beállítás
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, autofókusz, szimpla ledes villanó
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 1080p
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 2200 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő akár 768 óra
Beszélgetési idő akár 16 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, gyorsulásérzékelő, BoomSound (mono)
  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

  • A stílusra megy rá a HTC Desire 650

    Szó szerint megosztó küllemet kapott a HTC Tajvanon bemutatott középkategóriása: a hátlapi plasztik textúra határozottan két részre különül. De hogy jön ide a gumikalapács?

  • HTC Desire 10 Lifestyle - a stílusnak súlyos ára van

    A HTC középkategóriás(nak szánt) készüléke kellemes megjelenésű, a fülesre jutó hang kiváló, a hardver viszont megdöbbentően régi és gyenge, az árát meg feldolgozni sem tudjuk.

Előzmények

  • HTC One M9+ - rendszerchipből is csak hazait!

    A gyártó tavalyi csúcsmodelljének megnövelt változata ujjlenyomat-olvasóval és dupla hátlapi kamerarendszerrel büszkélkedik, az erőteljesen melegedős rendszerchipet pedig lecserélték.

  • HTC 10 - tízpróba

    A tajvani gyártó leváltotta a One-szériát, és áprilisban bemutatta legújabb csúcsmodelljét, ami továbbfejlesztett UltraPixel kamerát, BoomSound hangszórópárt és felső kategóriás hardvert kapott.

  • HTC One E9+ dual sim - plasztik(ai) műtét

    A One M9 BoomSound hangszóróit, remek hangminőségét és fürge rendszerfelületét műanyag testbe ültették, QHD-s kijelzővel megspékelve. Ez a beavatkozás azonban nem lett olcsó.

  • HTC One A9 - arany(áras) középút

    Újabb készülék visszhangját határozzák meg bizonyos formai hasonlóságok, pedig bőven vannak az A9-nek érdemei. Az árazást viszont nagyon, de nagyon elmérték.