Apple iPad Pro 12.9 (2020) - laptop helyett?

Cupertinóban egyre inkább be akarják bizonyítani, hogy nincs szükség a mindennapokban asztali operációs rendszerre: Magic Trackpaddel és egyéb asztali kiegészítőkkel próbáltuk ki a legnagyobb új iPadet!

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Nem meglepő, hogy ebből az iPad-ből is létezik sima Wi-Fi-s és SIM kártyás verzió egyaránt, ez utóbbira jellemző a gigabites LTE, világszintű hálózati támogatással, fizikai nanoSIM-mel vagy szolgáltató által aktiválható eSIM-mel. Ezekben a modellekben GPS is van, méghozzá A-GPS, GLONASS, GALILEO és QZSS műholdcsoportok támogatásával. A Wi-Fi modellekben az iBeacon mikroléptékű helymeghatározás segít, így aztán internet nélkül is rá tudnak kerülni a helyadatok a géppel készült fotókra. Nem maradt ki a WiFi 6, így aztán a kétcsatornás modul esetén teljes a lista, 802.11 a/b/g/n/ac/ax routerekkel az elérhető legjobb szabványon tud kommunikálni, akár WPA3-as védelemmel. Természetesen hotspotként is tud működni az eszköz, és persze az AirDrop segítségével a közvetlen Wi-Fi-megosztás is megoldott Apple-eszközök között.

[+]

A Bluetooth 5.0-s, ám az iPhone 11-ekkel bejött ultra szélessávú (U1) chipet nem kapta meg, így aztán nem érdemes meglepődni, hogy beltéri helymeghatározásban, kiterjesztett valóság használata közben jobbak lesznek az új iPhone-ok, mint az iPad Pro. A Type-C csatlakozón keresztül USB 3.1-es adatátviteli sebesség érhető el, de ami talán ennél is fontosabb, hogy mindenféle külső eszközzel képes kommunikálni ezen keresztül, külső tárolók és beviteli eszközök egyaránt. Ezen a csatlakozón keresztül képes más eszközöket is tölteni a tablet.

Értékelés: Apple iPad Pro (12.9, 2020)
Külső
Ergonómia 6 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

36,71 Wh, hagyományosabban kifejezve 9720 mAh az akkumulátor kapacitása, a hivatalos üzemidő pedig pontosan ugyanolyan, mint az előző iPad Pro gépek esetén. 10 órányi offline filmnézésről vagy Wi-Fi böngészésről szólnak a hivatalos adatok, és ez alapvetően nem is megugorhatatlan, ha tényleg kizárólag egyféle tevékenységet végzünk, a multitasking viszont akkor is nagyon meríti a gépet, ha külön-külön nem brutális hardverigényű programokkal dolgozunk. A videóhívások, játékok nagyon merítenek, ahogy még a legegyszerűbb grafikus szerkesztések is gyorsan le tudják szedni a százalékokat, ha ilyen tevékenységeket is végzünk, reálisan inkább 5 óra körül alakulhat a reális üzemidő.

399 ezer forint a 12,9 hüvelykes kijelzővel szerelt iPad Pro nyitóára, ennyi pénzért egy 128 GB-os modellt vihetünk haza, kizárólag Wi-Fi opcióval. Ha beérjük ezzel az alapkonfigurációval, de kiválasztjuk mellé a Magic Trackpadet és az Apple Pencil 2-t, és még veszünk valamilyen külső forrásból származó tokot és USB-C hubot, arra a csomagra újfent elköltünk körülbelül 150 ezret. Ha mindenből a maximálisat szeretnénk kihozni, és 1 TB tárhelyet szeretnénk 4G-s opcióval, illetve a fenti tartozékokkal, akkor felülről súroljuk meg a 800 ezret - értelemszerű tehát, hogy az új iPad Pro nem azoknak lesz notebook-pótlék, akik anyagi alapon hoznak döntést. Még az iPad Pro belépőáráért is kis híján meg lehet kapni egy 2020-as évjáratú, 8/256 GB-os MacBook Airt, a már dicsérhető Magic Keyboard billentyűzettechnológiával, tizedik generációs Intel processzorral és a Mac OS minden előnyével, de ha az iPad Pro elméleti maximális árával számolunk, azért már a MacBook Pro-vonalon is egy nagyon tisztességes gépet kaphatunk.

Mi győzheti meg tehát a felhasználót, hogy mégis inkább egy ilyen iPad Pro legyen a mindennapi munkatársa? A hordozhatóság. Tényleg meglepő ugyanis, hogy milyen nyers erőt, milyen grafikus teljesítményt tudtak belepréselni egy ennyire vékony gépházba, és hogy a végeredmény mindenestül 650 gramm alatt marad - ez majdnem pontosan a fele annak, amit ma a legkönnyebb MacBook, az Air tud felmutatni. Egy komoly hibája van a gépnek, az pedig a memóriában keresendő: az a 6 GB, amit kapott, erős multitasking felhasználásra még akkor is karcsú, ha a Mac-világban évek óta alapvetőnek számító 8 GB-os gépeket vesszük összehasonlítási alapnak. Az iPad jelenlegi formájában még nem alkalmas olyan szintű többablakos munkára, mint bármilyen alap Mac. Az iOS-re épülő iPad OS pedig bár rengeteg szempontból ügyes, és nagyon sokat örökölt asztali társa praktikumából, alap szoftvereinek komplexitásából, a külsős lehetőségek száma még korlátozó tényező, és a felületnek is kell még néhány finomítási kör, mire igazán kompromisszummentes lesz.

Apple iPad Pro (12.9, 2020)

szentkuti11

A tesztkészüléket az iStyle bocsátotta rendelkezésünkre, köszönjük!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Apple

Azóta történt

Előzmények

  • Valóban 2018-as az új iPad Pro hardvere

    Apple A13 helyett A12Z-vel mutatkozott be pár hete a 2020-as, csúcskategóriás iPad, és nem csak lebegő tokja az érdekes.

  • Apple iPad (2018) - régi ismerős

    Az amerikai gyártó nem sokat változtatott az új iPad dizájnján, maradtak a kitaposott ösvényen. Az ára viszont kellemesebben alakul, ami miatt biztosra vehető a siker.

Hirdetés