Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz SystemRoot #3911 üzenetére

    Utolsó hozzászólásom hozzád egy jó ideig. Nem gondolnám, hogy nekem kéne a személyiségi hibáidat korrigálni, ezért nem leszek partner az egód fényezésében.
    Tény, hogy nem olvastad végig a hozzászólásom, mert pld láttad volna azt a két igei részt, ahol maga Isten mondja Izraelnak, hogy nem azért választottalak, mert te vagy a legnagyobb... vagy olvastad volna, ahol Izraelt kicsiny féregnek nevezi... Ahogy látom a hozzászólásokat nekem volt érvem arra, hogy nem volt pozitív ok Izrael kiválasztására a Biblia szövegéből hozva példát, neked meg a nagy szádon és az ellenkezéseden kívül semmi sincs az asztalra letéve... Hol egy, csak egy bibliai ige, ami alátámaszt téged... Elég, ha a zsidók szent könyveiben keresed. Csak van benne válasz? De neked még ennyi sem kell, mert ha ezt visszanézzük a hsz-at, akkor max degradáló, másokat sértő jelzős szerkezeteid tekinthetők érveknek... kettőnk közül nem én vagyok a szánalmas....

    Kritizálod a Biblia orientációmat... ja persze, mikor a bibliai hit tartalmi jelentéséről vitatkozunk... Lehet, hogy neked ez kínos, mert nem támaszt alá téged, de konkrétan ebbe kötöttél bele anno, nehogy már kimosakodjál.
    És ugyan ez a helyzet Izrael megítélésénél. Én a zsidók szent könyveiből idéztem, mert a zsidók számára ez a leghitelesebb, és ha ezt ők elfogadják magukról kritikaként, talán én sem tűnök antiszemitának, mint ahogy nem is vagyok...
    Mivel nem tartom magamat különbnek Izraelnél... őket sem a két szép szemükért választották, engem sem, ők sem a jó cselekedetei miatt voltak kedvesek az ÚRnak, én sem, őket is kegyelemből választotta az ÚR, engem is....

    Tehát nem vagyok hajlandó addig vitatkozni veled, amíg minimálisan sem vagy képes komolyan venni a vitapartnered. Ha apukád nem mondta még, én elmondom, ha túlságosan gyenge a vitapartnered a vitához, ha csak megalázni, ócsárolni és gúnyolni tudod, inkább hagyd ott, és keress magadnak megfelelő ellenfelet. A biztos győzelem reményében gyűjtött énképjavító tapaszok semmit nem érnek... Azt látom, te számodra minden keresztény vitapartner szánalmas és buta.... keress magadhoz valót, keress megfelelő kihívásokat...ez nemesíti a lelket.

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák