Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • skype

    tag

    Ez meg egy vallási topik, ha nem tévedek.Akkor itt elfér a mohamedán, a keresztény , a zsidó, a krisna hívö, de még a vajákos is.Bocsásson meg, akit kihagytam!

  • Rover623

    félisten

    válasz skype #3051 üzenetére

    Én a magam részéről az értelemben hiszek...de lassan be kell látnom: az evolúció nem ebbe az irányba halad...

    A földi lelek közössége a végtelenségig osztható.
    És a jelek szerint az intelligencia is ilyen közös jellemzője az emberiségnek...:DD

    [ Szerkesztve ]

    primus inter pares

  • lúzer

    veterán

    válasz kymco #2992 üzenetére

    ez nagyon szép gondolat volt!

    MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

  • skype

    tag

    válasz Rover623 #3050 üzenetére

    Egy, ezt nem térítésnek szántam, kettő bármikor, bárki előtt vállalom azt, amit leírtam. A munkahelyen csak olyanokkal beszélgetünk ilyen témáról, akit egyáltalán érdekel. Tudom ezek első olvasatra nagyon nehéz dolgoknak tűnnek, és sok magát hívő embernek ez egy kicsit megemészthetetlen.Ezúton kérnék minden olyan igaz hívőtől elnézést, akit hitében megingattam, vagy aki úgy érzi, hogy az egész mondanivalóm csupán rágalmazás.

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz skype #3055 üzenetére

    Tolem mikor kernek elnezest az ilyenekert az emberi értelem megsertese es ellene iranyulo gyilkossagi kiserlet miatt?

    90 87.5 87.8 87.5

  • skype

    tag

    válasz Rover623 #3052 üzenetére

    Egy kérdés. Szerinted a középkorban mennyi ember élt a földön, és mennyi él most.Hogyan keletkezett ez a sok lélek? Lehet hogy a közértben vásárolták az emberek?

  • dokar

    addikt

    válasz skype #3057 üzenetére

    Hogyan keletkezett ez a sok lélek?

    valszeg a sok szex. szex=élet. :)

    extra - SEXRay

  • Noddy

    senior tag

    válasz tkazmer #3042 üzenetére

    Nem azt mondtam, hogy a rossz és jó nem szubjektív. Pont az a lényege hogy szubjektív. De az ember sokszor tesz olyat amit jónak gondol de később rájön hogy rossz.

    A böjtel kapcsolatban csak annyit hogy olvas el egy pár daitetikai szakkönyvet :)
    Kiderül, hogy annyira nem is nagy bolondság, és nem hiába van benne majdnem minden nagy kultúrában/vallásban.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Mag_

    tag

    Nemtom volt-e már szo rola,de most nincs kedvem visszaolvasni párszáz hsz.-t.

    http://video.google.com/videoplay?docid=-6186589598330713558

    [link]

    http://imdb.com/title/tt1166827/

    [link]

    Részlet az elejéröl:

    "Minél többet feszegetjük,
    hogy mit gondolunk,
    honnan jöttünk, mit csinálunk,
    annál inkább rájövünk,
    hogy miben hazudtak nekünk.
    A vallás intézménye az egyetlen,
    amelyet sosem érintettek.4
    A világ vallási intézményei
    a mocsokság alja.
    Azoknak az embereknek
    a műve, akik létrehozták
    számunkra a kormányokat,
    a korrupt oktatási
    rendszereket, a nemzetközi
    bank kartelleket.
    Mert mestereinket nem
    érdeklik az egyének,
    a családjaink, csak ami mindig is:
    a világ kontrollálása.
    Félrevezettek minket az igazságtól,
    el az univerzum mindenhatójától,
    akit Istennek nevezünk.
    Nem tudom micsoda az Isten de azt tudom,
    hogy mi nem az.
    Amíg nem készültél fel az igazságra,
    és hogy hova vezet,
    kihez vezet, valahol rájössz,
    hogy a végső igazságot hallod.
    Minél műveltebb, iskolázottabb vagy,
    annál több helyen veszed majd észre,
    hogy hazudtak neked.
    Tudnod és keresned kell az igazságot, és
    az igazság felszabadít.
    Nehéz lesz elviselniük
    azoknak, akik ahelyett,
    hogy az igazságot hatalomnak fognák fel,
    a hatalmat tekintik igazságnak."

    Nem füznék hozzá semmit.....

    [20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

  • kymco

    veterán

    válasz Mag_ #3061 üzenetére

    Pedig érdemes lett volna, ha már linkelgetsz.... :)

    www.refujvaros.hu

  • Mag_

    tag

    válasz kymco #3062 üzenetére

    a fene,akkor ezek szerint már volt szo rola......

    [20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

  • Hakudoshi

    tag

    válasz skype #3046 üzenetére

    "...mégha ezt te magadnak talán nem is akarod beismerni"
    Ne haragudj, de az ilyen jellegű szövegeket én egyszerűen sértésnek veszem. :((( Ugyanis jobban ismerem magam annál, mint hogy hazudjak magamnak bármilyen módon is. Semmi problémám nincs veled, de ezt azért tisztázzuk! :U

    "energiagömb" (Valóban fogalmad nincs róla, hogy mi az az energia... :W )

    Amúgy mi bizonyítja, hogy van ilyen "gömb"? Hol van? Hogyan jött létre? És miért nem pl. tetraéder? Vagy hiperkocka?? Hmm?

    "bonyolult életrendszer, egység,amely sok részből áll"

    Ezt nevezik ökoszisztémának, úgy tudom. :K

    "A földi lelek közössége a végtelenségig osztható."

    A tér és az idő sem osztható a végtelenségig, de ha a "lélek" (bármit is értsél ezalatt, hogy "lélek", én megmondom őszintén, nem tudok alatta érteni semmit) igen, akkor biztos nagyon jó neki. :C

    - SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

  • Noddy

    senior tag

    Eddig nem nagyon volt időm bővebben kifejteni az én filozófiámat, kíváncsi vagyok mit gondoltok róla.

    Tehát ahogy írtam szerintem van olyan, hogy jó és rossz cselekedet, de ez szubjektív. Az a jó cselekedet ami saját magadnak örömet szerez, boldogsággal tölt el, pozitív "energiával tölt meg". Rossz cselekedet, ami ennek ellentéte: rosszul érzed magad, kedvetelnné tesz. Ez eddig objektív, de az teszi szubjektívvé, hogy mindenkit más tesz boldoggá, vagy rossz kedvűvé.
    Na de most jön a csavar. Az ember gyakran tesz rosszat, mégha nem is akarna, mert azt gondolja hogy az helyes (bármiféle hatásra), de ezt persze nem befolyásolja, ugyan úgy rosszul érzi magát tőle. És persze van, ami örömet szerez, de az a későbbiekben, lehet rossz, mert összeségében több rosszat ad mint jót, tehát a végén rosszul érzed magad.
    Ismétlem ez csak rám vonatkozik, mivel, nem tudom, hogy más emberek éreznek e valamit, mikor valamit cselekednek.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • skype

    tag

    válasz Hakudoshi #3065 üzenetére

    Fenntartom továbbra is mindazt, amit írtam.
    Veled kapcsolatban tévedtem, ezért elnézésedet kérem.

    "Ne haragudj, de az ilyen jellegű szövegeket én egyszerűen sértésnek veszem. Ugyanis jobban ismerem magam annál, mint hogy hazudjak magamnak bármilyen módon is."

    Mint írtad, te annyira jól ismered önmagad, hogy szinte tévedhetetlen vagy.Ennek szívből örülök.De vannak bizonyára emberkék akik tudatalatt valamit keresnek, pl a létezés értelmét, és erre próbálnak választ kapni, mégha estleg ezt próbálják tagadni is.Nem akarok általánosítani, ezért így módosítanám hozzászólásomat. Az energiagömb fogalmát azért használtam, hogy 3dés értelemben könnyebb legyen beazonosítani azt, amiről írni szerettem volna. Az energiagömb helyett írhattam volna mikrokozmoszt is, de ezt szerinetem még nehezebb lenne elképzelni. Hogy mi a mikrokozmosz, és hogy keletkezett, arról most nem írok, mert valószínű, hogy ez téged nem érdekel.Valószínű, hogy az energiát te csak abban az értelemben tudod elképzelni, amit ismersz.Mint villamosenergia, meg atomenergia stb.Lehet, hogy egy kicsit hiányosak a fizikai ismereteid, mert tudhatnád, hogy minden, még a legutolsó porszem is atomokból áll.És azt atomok miből állnak, az általunk ismert proton, neutron,stb, és még az általunk nem ismert összetevőkből. És mi ez, ha nem színtiszta energia.
    Részemről ennyi.Továbbiakban nem kívánok reagálni a hozzászólásaidra, és a megjegyzéseidre.
    Béke veled!

  • skype

    tag

    válasz Noddy #3066 üzenetére

    Szia!
    Kezdeném a hozzászólásod végével.állíthatom neked, hogy minden ember érez valamit, amikor cselekszik, nem csak te.Nem lehet leszűkíteni a dolgokat csak jóra, vagy rosszra.
    A cselekedetek előtt, és után is vannak érzések, mert végül is ezek motiválják a cselekedetet.Ilyen a káröröm, bosszúvágy, irigység, önelégültség, meg még lehetne sorolni. A legnagyobb probléma az EGÓ hatalma. Például ha valakiben tombol a büszkeség, és a legkisebb hibáért sem tud bocsánatot kérni, pedig tudja, hogy ő hibázott, akkor nagyon nagy nehézségekkel kell megküzdenie az életben. Ez okozhatja pl a családon belüli viszálykodást, vagy a munkahelyi gondok egy részét. De mindezek csak példák, ne vedd magadra.
    Véleményem szerint az az igazán jó cselekedet, ami másoknak okoz boldogságérztet, nem pedig magadnak.Persze attól még te is örülhetsz neki, hisz nyilván ezért is teszed azt, amit teszel.Igen, sokszor van az, hogy az ember egészen mást tesz, mint amit szeretne, és ez néha rosszul sül el. Erre Pál apostolnak van egy jó mondása, amit most nem idézek, mert megmondom őszintén, hogy fejből nem tudom.De hogy hogyan eszközölhetjük ki a győzelmet? A nemes nyolcszoros ösvény bejárásával, amelyet Buddha nyilvánított meg és tanított. Mit jelent ez? Az ösvény nyolc szakasza a következő:
    1. helyes belátás
    2. helyes gondolkozás
    3. helyes beszéd
    4. helyes cselekvés
    5. helyes kivitelezés
    6. helyes emlékezés
    7. helyes önuralom
    8. helyes elmélkedés

  • Rover623

    félisten

    válasz skype #3067 üzenetére

    Hogy mi a mikrokozmosz, és hogy keletkezett, arról most nem írok, mert valószínű, hogy ez téged nem érdekel.
    Ez egyszerűen k*rva nagy...csak így lazán...csak így egyszerűen: azért nem írsz a mikrokozmosz keletkezéséről, mert nem akarsz...mert valakit nem érdekel...
    Mert egyébként tudnál...;]
    Félelmetes...egy ekkora elme ránk pazarolja életének értékes perceit...:W

    primus inter pares

  • FehérHolló

    veterán

    Scientológia tanokat érzek. Mindjárt fizetni kell érte, hogy elolvastuk.

    Skynet is real. It's called Google.

  • skype

    tag

    válasz FehérHolló #3071 üzenetére

    Ha rám gondolsz, akkor rossz a szimatod!
    Ja úgy utólag jutott eszembe, hogy csak olyan érezhet scientológiát, aki már próbálkozott vele. Nem mintha ez bűn lenne, csak úgy megjegyeztem.

    [ Szerkesztve ]

  • Rover623

    félisten

    válasz WN31RD #3076 üzenetére

    Akkor töröld az inkriminált sort, légyszíves.
    Sajnálom, de az emberi butaság mindig kiborít...a vallás sem kedves az én szívem előtt, de elfogadom (az igazit természetesen...van otthon Biblia, Korán, Talmud...a világ és a bennük lakó emberek megismeréséhez hozzátartozik ez is:U)...amiket viszont Skype írkál itt, az a sötét középkor gondolatvilágára emlékeztető halandzsa...:(

    primus inter pares

  • WN31RD

    addikt

    válasz Rover623 #3077 üzenetére

    Töröltem az egész blokkot, érdekes gondolat úgysem volt benne.

    Ami a "butaságot" illeti: Nincs azzal semmi gond, ha elmondod a véleményed arról, hogy szerinted bizonyos vallások vagy világnézetek vagy itt megfogalmazott gondolatok nagy butaságok, de anélkül tedd ezt, légy szíves, hogy közvetlenül másokat bántanál. Óhatatlan, hogy előkerülnek egy ilyen topicban furcsa gondolatok, de illene az ilyesmit is viszonylag barátságos hangnemben megbeszélni.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • Hakudoshi

    tag

    válasz WN31RD #3078 üzenetére

    "illene az ilyesmit is viszonylag barátságos hangnemben megbeszélni."

    Én igyekeztem, már amennyire tőlem telik ;] , de az nekem is birizgálni szokta a csőrömet, ha a másik úgy tesz, mintha jobban ismerne engem, mint én saját magamat - értve ezalatt a másik tudásszintjét és a "lelki" dolgait is. :(

    Remélem, azért nincs harag! :R

    ON: Egy másik topikban is feltettem a kérdést, de mivel választ nem kaptam rá, felteszem itt is:

    A keresztények szerint ugye az az életüknek a "célja", (nem tudom, ez így mennyire pontos) hogy bejussanak a "Mennyeknek Országába".

    A kérdésem az, hogy mitől olyan borzasztó jó dolog az, hogy sokan az életüket is ennek rendelik alá?

    Mert csak annyit lehet hallani, hogy milyen jó is lesz ott, így meg úgy. Na de, MITŐL?? :F

    - SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

  • Dany007

    veterán

    válasz Hakudoshi #3079 üzenetére

    Hihihi :) Hát hogy nem fogsz a pokolban égni az idők végezetéig! xD

    Érdekel ez a vallás téma, de elég gyakran változik itt a helyzet, nembiztos h tudnám követni xD

    Nekem elég szélsőséges nézeteim vannak sz.tem. Vagy legyen tudományosan bizonyítható, vagy azt bizonyítsuk, hogy nem lehet bizonyítani. De szokásos istenes mizériákra már nem vagyok túl fogékony :) De azért figyelni fogok.
    Konzerv dobozzal úgyis hasonló állásponton vagyunk bizonyos területeken. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    Viszont ha már itt vagyok, akkor mondok pár dolgot. Meg kérdezek is. Meg ilyenek.
    Nemolvastam vissza az elmúlt 3 ezer hszt, így is fáj a fejem...

    Szóval, ahogy látom itt vallásról van szó, nemcsak keresztény hanem mindenféle. (remélhetőleg)
    Ami biztos, hogy hinni mindenkinek kell valamiben. Legyen az Isten, vagy a Technológia, vagy Te magad. De hit nélkül elég nehéz élni. Énszerintem.

    A legrosszabb az, amikor a "mert Isten úgy akarta" szöveggel bármire képesek válaszolni. Sokszor vitáztam már hívő ismerősökkel, haverokkal. Sőt volt pár nagyon mélyen hívő. De bizonyos kérdésekre nem tudtad más választ adni, mint a fennt említett rettentően idegesítő kijelentést. Így nem lehet magyarázni semmit sem. Ez, már elnézést, de dedós módszer.
    Ha valami jó történik a világban, akkor azért mert Isten úgy akarta. Ha valami rossz, akkor Isten így akarja tanítani az embert (direkt nem használtam a büntetni szót, mert már ezért is megszóltak, hogy Isten nem büntet csak tanít).
    Szóval a katolikus és az úgymond elterjedt egy Isten hittel kapcsolatban nekem nagyon sok felvetésem, kérdésem, véleményem lenne.
    Már elve az sem tetszik, hogy Isten megteremtette az embert, és minden mást is. De akkor mért teremtett halált? Ha olyan hatalmas végtelen tudású, végtelen hatalmú lényről van szó, mint azt említik, akkor miért teremtett halált? Talán azért mert ez a földi élet tényleg csak egy lépcsőfok? De akkor mért kell fájdalmas halál? Úgyértem egy ember még napjainkban is elég sokat szenved élete során. Aztán egyszercsak lelövik, leszúrják, vagy rákos lesz és elég csúnya halálban lesz része. De miért kell ez ?
    De visszatérve arra a bizonyos idegesítő kijelentésre. Van egy érdekes és szomorú ellenpéldám, amire jó lenne választ kapni, egy igazi katolikustól.
    Pár hónapja lehetett olvasni a hírekben, hogy 3 tizenéves gyerek sétált hazafelé a sineken. És szerencsétlenségükre jött a vonat...
    Igen, tudom, eleve butaság volt a sineken sétálni, és a szülőktől is butaság volt, hogy nem oktatták ki a gyerekeket eléggé.
    De kérdezem én, ha Isten tényleg olyan hatalmas, és mindenható, akkor miért hagyta, hogy ez megtörténjen?
    Mit ártott az a 11 éves fiú, hogy cafatokban végezze? Miért? Mert nem hitt eléggé? Egy 11 éves fiú fel fogni se képes, hogy mi az a hit valójában, meg ki/mi az az Isten.
    Akkor miért? Mert Isten úgy akarta? Erre is ez lenne a válasz?
    Neeem, erre majd az lesz a válasz, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek. Hát persze...
    3 gyerek cafatokban végzi az életét ami valójában még el sem kezdődött. Ennek az oka aztán tényleg kifürkészhetetlen! És még ezer ilyen példát lehetne felhozni! Engem nagyon megrendítenek az ilyen dolgok bármilyen Isten hit terén. Ha csak a fele is igaz annak, amit a katolikusok és még sok más vallás hirdet, akkor ennek nem szabadott volna megtörténnie.
    Azt talán elismerem, hogy kellett, hogy legyen egy felsőbbrendü lény. Elvégre ez szinte minden kultúrában venne van valamilyen módon.
    Erre meg azt lehet mondani, hogy régen az emberek, amit nem ismertek, nem tudtak megmagyarázni, arra kitaláltak valami mítoszt, legendát, és ez terjedt az évszázadok során. Persze, de sz.tem túl sok minden van, amit így lehetne magyarázni.
    Meg mért kell egyből egy felsőbbrendü lényre gondolni? Biztos, hogy meg volt rá a nyomós okuk. Másrészt, ha akkoriban egy helikopterrel cikáztak volna az őslakosok felett, de még a középkorban is, azt biztossan valami Isteni csodának könyvelték volna el nagyon sokan.
    Na mind1, már így is jó sokat írtam. Sok a kérdés, még kevesebb az érdemi válasz... Majd talán egyszer.

  • kymco

    veterán

    válasz Dany007 #3081 üzenetére

    Ami biztos, hogy hinni mindenkinek kell valamiben. Legyen az Isten, vagy a Technológia, vagy Te magad. De hit nélkül elég nehéz élni.
    Szerintem alapvetően nem mindegy, hogy miben hiszünk...
    Pld egy süllyedő hajón hihetem azt, hogy minden rendben, és nevethetek azon, hogy a sok hülye matróz miért rohangál a mentőcsónakok körül.... :)

    A legrosszabb az, amikor a "mert Isten úgy akarta" szöveggel bármire képesek válaszolni. Sokszor vitáztam már hívő ismerősökkel, haverokkal. Sőt volt pár nagyon mélyen hívő. De bizonyos kérdésekre nem tudtad más választ adni, mint a fennt említett rettentően idegesítő kijelentést. Így nem lehet magyarázni semmit sem. Ez, már elnézést, de dedós módszer.
    Hívő emberként is megélem sokszor, hogy nem értem mi miért történik... Szerintem sokan vannak hasonlóképpen. A nem teológiai magyarázat szerint a miértre a válasz sok esetben: CSAK. Ebbe beletartozik a véletlen; a szerencse; a körülmények összejátszása; a ne keress magyarázatot, mert nincs stb is.
    Ez legalább olyan dedós válasz szvsz...
    Sok dolognak nem látjuk meg az értelmét, mert túl szubjektív, nincs rálátásunk, nem ismerjük az összefüggéseket.
    Édesanyám, mikor kisgyermek voltam egy rendezőpályaudvar közelében dolgozott. Nyáron, a szünidőben sokat voltam a munkahelyén, mert nem tudott vigyázni rám senki....
    Sokszor néztem a megtaszított szerelvényeket, amelyek látszólag értelem nélkül ide-oda gurultak. Nem láttam az összefüggést, de volt, sőt olyan, amit én nem ismertem, de más igen.... nos az "Isten tudja" válasz esetén én mindig erre asszociálok.
    Ha Ő mindenható, akkor tudja, kell, hogy tudja, én nem feltétlen... :)
    Más kérdés, hogy gyakran ezek a válaszok közhelyszerűen hangoznak el, és így tényleg elég idegesítőek... Egy gyermekét frissen elvesztett anyának vsz nem ezt kell mondani. hanem vígasztalni. Belátom, hogy a vígasztalás nehezebb, és könnyebb Istenre kenni a dolgokat... de tényleg nem ez a megoldás... és még sok más hasonló esetben sem.

    Ha valami rossz, akkor Isten így akarja tanítani az embert (direkt nem használtam a büntetni szót, mert már ezért is megszóltak, hogy Isten nem büntet csak tanít).
    Ez nem minden esetben igaz... Sablonválasz, de nem minden esetre húzható rá...
    Miért van szenvedés? Hogy Isten tanítson? Mire? Miért?
    A szenvedés miattunk van... az Istentől való elszakítottságunk következménye...
    Mivel Isten nélkül akarunk élni, ne lepődjünk meg, hogy megéljük az istentelenséget, embertelenséget....

    Amikor a kislányom egyedül akar levelet írni a a keresztszüleinek és nem engedi, hogy segítsek (5 éves, ovis), akkor nem az én akaratom az, hogy a levél bár tele van szeretettel, de olvashatatlanul kusza. Az eredmény(telenség) a lányom konokságának a következménye... Én segíteni akarok, nem büntetni őt, az ő konoksága miatt nem érünk el eredményt...
    Ez a példa persze egy kicsit sántít, lehet, hogy találtam volna jobban idepasszolót, de arra jó, hogy a felelősség és a szándék kérdését jobban lássuk szvsz.

    Már elve az sem tetszik, hogy Isten megteremtette az embert, és minden mást is. De akkor mért teremtett halált? Ha olyan hatalmas végtelen tudású, végtelen hatalmú lényről van szó, mint azt említik, akkor miért teremtett halált?
    A teremtéstörténetben (Mózes 1. könyve) addig szó sincs a halálról, amíg az ember Istennel közösségben él. Egy szó sem esik erről...a bűneset után annál többször előjön...
    Nem büntetésről van szó csupán, sokkal inkább arról, hogy bármennyire is akar az ember istent játszani, mégis törékeny, gyenge, kiszolgáltatott teremtmény, aki Istenre szorul....
    Több, mint kijózanító.....

    Még egy helyen nincs szó a Bibliában a halálról... Amikor az ember újra teljes közösségbe lehet Istennel... akkor elveszíti a halál újra a jelentőségét...

    Pár hónapja lehetett olvasni a hírekben, hogy 3 tizenéves gyerek sétált hazafelé a sineken. És szerencsétlenségükre jött a vonat...
    Igen, tudom, eleve butaság volt a sineken sétálni, és a szülőktől is butaság volt, hogy nem oktatták ki a gyerekeket eléggé.
    De kérdezem én, ha Isten tényleg olyan hatalmas, és mindenható, akkor miért hagyta, hogy ez megtörténjen?

    Bezzeg ilyenkor isteni beavatkozást várunk, de akkor, mikor valaki az iskolában bibliai igés képet akar az osztályterembe kitenni, akkor tiltakoznak a világnézeti semlegesség nevében (velem fordult elő), vagy amikor az önmegtartóztatásról, házasságon belüli szexuális életről esik szó, rögtön jön: az Isten ne avatkozzon bele a magánéletünkbe....
    Istent kirekesztjük az életünkből, ugyanakkor számonkérjük tőle, hogy miért nem segít, mikor kell....
    Ez eléggé képmutató hozzáállás szvsz...
    Sajnálom a gyerekeket, sajnálom, hogy ez történt velük, de ezért ne Istent tegyük felelőssé...

    Neeem, erre majd az lesz a válasz, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek. Hát persze...
    Szerintem is hülye válasz lenne erre...

    www.refujvaros.hu

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz kymco #3082 üzenetére

    Remélem ha olyan idős leszek mint te értelmesebb leszek.

    90 87.5 87.8 87.5

  • FehérHolló

    veterán

    válasz skype #3072 üzenetére

    Az előttem lévő hozzászólásod akár egy kopi-pészt is lehetne.

    Ja úgy utólag jutott eszembe, hogy csak olyan érezhet scientológiát, aki már próbálkozott vele.
    Én azért nem mondanék ilyeneket elhamarkodottan. De biztos igazad lehet, csak én nem tudtam még róla, hogy próbálkoztam vele. Most már ezt is tudom, hála neked.

    Skynet is real. It's called Google.

  • Hakudoshi

    tag

    válasz Dany007 #3080 üzenetére

    "hogy nem fogsz a pokolban égni az idők végezetéig!"

    Egy (állításuk szerint VÉGTELENÜL) jóságos isten hogy engedhetne bárkit is (főleg milliárdokat) egy örökkévalóságon át szenvedni? ;)

    Ha ez így lenne, a "jóságos" isten nagyságrendekkel túltenne gonoszságban még Sztalinon is... :DDD

    De ha égni kell, hát égek, viszont legalább nem leszek egyedül, mert az összes spanom is ott lesz! ;]

    (Amúgy mielőtt valaki azzal kezdene oltani, hogy nincs ismeretem a témában, annak elárulom, hogy 8 évig jártam hittanra anno (R.Kat.). Szóval nem érhet az a vád, hogy ismeretlenül "ítélném el"; a kérdések, amelyeket fölteszek, mindössze azt a célt szolgálják, hogy megértsek minél több, más féle képpen gondolkodó embert. Ámen. :D )

    - SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

  • Hakudoshi

    tag

    válasz kymco #3082 üzenetére

    "A szenvedés miattunk van... az Istentől való elszakítottságunk következménye..."

    Ha ez így lenne, akkor az "Istennel újra kapcsolatot talált emberek", illetve azok közösségei nem szenvedhetnének egyáltalán (mint tudjuk, ez nem így van :U ), sőt, örök életűnek is kellene lenniük (ami még annyira sem igaz)...

    "vagy amikor az önmegtartóztatásról, házasságon belüli szexuális életről esik szó, rögtön jön: az Isten ne avatkozzon bele a magánéletünkbe..."

    Namármost a másik dolog: Ha az Isten megteremtette az embert (tovább bonyolítja a dolgot, hogy állítólag a saját képmására... :C ), akkor miért olyanra teremtette, hogy az ember alaptermészete a kapzsiság, a hatalomvágy, meg hogy b*szna éjjel-nappal, és igen komoly erőfeszítésébe kerül ezen késztetései megzabolázása? (Sokaknak ugye nem is sikerül egyáltalán...)

    - SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

  • kymco

    veterán

    válasz Hakudoshi #3086 üzenetére

    Ha ez így lenne, akkor az "Istennel újra kapcsolatot talált emberek", illetve azok közösségei nem szenvedhetnének egyáltalán (mint tudjuk, ez nem így van :U ), sőt, örök életűnek is kellene lenniük (ami még annyira sem igaz)...

    Az a kapcsolat, amit ma megélhetünk nem teljes... nem is lehet. A tanítványok sem lettek hibátlanok, tökéletesek Jézus jelenlétében....
    Sajnos össze sem lehet hasonlítani azt az állapotot, ami a bűnbeesés előtt volt, azzal, ami ma van, akár a hívő emberek életében.. akkor színről-színre láttunk, most homályosan, törtdékesen... de ez nem lesz mindig így...
    Az örök élet kapcsán pedig tévedsz... azoknak, akik Jézus váltságában hisznek, örök életük van... :)

    Namármost a másik dolog: Ha az Isten megteremtette az embert (tovább bonyolítja a dolgot, hogy állítólag a saját képmására... :C ), akkor miért olyanra teremtette, hogy az ember alaptermészete a kapzsiság, a hatalomvágy, meg hogy b*szna éjjel-nappal, és igen komoly erőfeszítésébe kerül ezen késztetései megzabolázása? (Sokaknak ugye nem is sikerül egyáltalán...)
    A saját képmás inkább jelenti a héber szöveg alapján a KÉPviseletet, mint fizikai hasonlóságot :) Egy örökkévaló, tértől, időtől független lény nem nagyon hasonlíthat semeilyik emberre....
    És a cselekvéseket, amiket emlegetsz... egy része nem az ember teremtett alaptermészetéhez tartozik, más része meg nem bűn, ha körültekintően, megfelelő módon élnek vele...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz kicsitomi88 #3083 üzenetére

    Minden esélyed megvan hozzá, nem ördöngősség, egyszerű átlagember vagyok. :)

    www.refujvaros.hu

  • rarri

    senior tag

    válasz Dany007 #3081 üzenetére

    Dany, szerintem téged egy könyv győzhetne csak meg ha elolvasnád, és Hakudoshit is. Ennek címe: Balogh Béla: A végső valóság. Teljesen fizikai síkon, a régi és a legújabb kutatások alapján /mert a tudósok is meg szeretnék fejteni a Titkot/ írja le az eddígi eredményeket a megmagyarázhatatlan, hiten alapuló dolgokról. És tudod mi az érdekes? Hogy nemrég szinte ugyanezt mondták el külföldi tudósok, amit Balogh Béla kikövetkeztetett./ Ő is elismert fizikus/ Ez azért lehetséges, mert már a műszerek mérni tudják azt is, amit eddíg nem. Attól például hogy mi nem halljuk a denevérek álltal hallott hangfrekvenciát, attól még léteznek, és amíg nem tudtuk ezt mérni, nem hittük el hogy létezik olyan magas rezgéshang, amit mi szabad füllel nem hallunk. Dany, próbáld meg ezen a síkon megtalálni a válaszokat. Őszintén szólva, nekem olyan dolgok váltak ezálltal érthetővé, amit én se tudtam elfogadni, és igazságtalannak tartottam. :)

    Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

  • Dany007

    veterán

    válasz kymco #3082 üzenetére

    Köszönöm a részletes választ : )
    Bár Konzerv haverunk egy részére válaszolt helyettem is, azért van még 1-2 dolog amiben "kötözködnék" persze nem a negatív értelemben kötözködés.

    "Bezzeg ilyenkor isteni beavatkozást várunk, de akkor, mikor valaki az iskolában bibliai igés képet akar az osztályterembe kitenni, akkor tiltakoznak a világnézeti semlegesség nevében (velem fordult elő), vagy amikor az önmegtartóztatásról, házasságon belüli szexuális életről esik szó, rögtön jön: az Isten ne avatkozzon bele a magánéletünkbe...."

    Hát igen, ez sajnos vagy sem de így van. Én úgy érzem, a szélesebb környezetemben is, hogy mintha kiment volna a divatból ez az Isten hit, katolicizmus, meg úgy ahogy van ez az egész. Jártam én is templomba (egyik b.nőm ráncigállt el), és egyetértek, a tanítás alapjai nagyonis jók. Tényleg olyan dolgokat próbál tanítani az embereknek, amik szükségesek az életben, vagyis inkább jobb emberré tehetik az illetőt. De persze rendszeresen túlzásokba is esnek, és eltérnek a fő mondanivalótól, az irányvonaltól.
    Viszont nem értem, ahhoz hogy higgy, mért kell képet kitenni a falra? Miért kell templomba járni? Miért kell áldozni bérmálkozni meg minden ilyen "hülyeség" ? Igen számomra hülyeség, mert én képes vagyok hinni, akár Istenben is, annélkül, hogy templomba járnék, imádkoznék, vagy egyházi adót fizetnék! Semmi szükség papokra, templomokra, milliomos érsekere stb. Bőven elég egy könyvtár, és maga az ember.

    Ettől függetlenül, ennek nemsok köze van ahhoz, hogy azokat a tizenéveseket elcsapta a vonat. Nem, nem csodára vártunk. Az lett volna a meglepő ha történt volna csoda.
    Én csak azt mondtam, ha tényleg olyan mindenható, jóságos stb az a bizonyos Isten, akkor ezt nem hagyta volna! Igaz, hogy lehet a mi szemszögünkből nem mindig tudjuk megitélni az okokat, a miérteket. Ez a gondolatmenet tetszett.
    De ebben az esetben tökéletesen tudjuk a körülményeket, a helyzetet, azokat akikkel történt. Ők még nem érthetnek semmit sem a vallásból, se az életből. Így nem lehet felróni nekik, hogy azért nem segített Isten, mert nem hittek benne vagy hasonló.
    Ilyenkor tényleg azt hiszem, hogy nincs Isten. Nincs, mert egy 11 éves gyerek nem azt érdemli, hogy cafatokban végezze egy vonat elején, meg a sineken, meg valamelyik darabja az erdőben. Erre nem lehet okot találni. Hiába nem ismerjük a mindenható akaratát, célját ezzel.
    Azt tudjuk, hogy az a 11 éves fiú és lány is érző ember volt. Ugyan olyan mint mi. Akinek voltak szülei, barátai, gondolatai, érzései. Őt is megpuszilta az anyukája lefekvés előtt. Ő is játszott a játékaival. Megette a nagymama sütijét. És talán a szülei legboldogabb perceit okozta!
    Nincs olyan indok, amiért az a 3 gyerek ezt érdemelte volna! (és itt most nem feltétlenül magára a halál tényére gondolok)

    Majd ha hazaértem, még írok. Csak lejárt a munkaidőm és mennem kell :)

    Üdv.

  • kymco

    veterán

    válasz Dany007 #3090 üzenetére

    Előljáróban megjegyzem, hogy református vagyok, és nem kívánok foglalkozni olyan dolgokkal, amelyek katolikus hagyományokból adódnak. Mivel nem vagyok kompetens a témában, sőt esetenként talán elfogult is vagyok, nem magyarázom, értelmezem ezeket.

    Örülök annak (meg nem is), hogy az Isten hit kezd kimenni a divatból. Amíg divat volt, addig elég volt magunkrahúzni egy ájtatos keresztényi magatartást, vagy legalábbis olyat, amiről azt gondoltuk, hogy az, és rendben volt minden... mint a ruháknál... De felvehetek bármit, nem leszek más belülről... A kereszténység nagyon rossz divatnak manapság, de, ha valaki megéli, akkor az nagy nyereség... mégha nem is pénzben mérem ezt...

    És így vagyok a keresztény tanításokkal is. Önmagában a tanítások nem érintik a lényeget, a lelket. Csupán megtanulható válaszok bizonyos helyzetekre, pusztán magatartásformák stb.... De ettől nem leszek más ember. Már pedig muszáj mássá lenni. Jézus azt mondja a tanult Nikodémusnak, hogy szükséges újjászületned.

    Miért léteznek templomi közösségek, gyülekezetek?
    Mert Istennek ez így tetszett. Az embert úgy teremtette meg, hogy emberré csak más emberekkel való viszonyban válhat... Ezt pedig közösségnek hívjuk. Én egy református gyülekezet tagjaként fontosnak tartom a gyülekezetemet. Sok embert ismerek, sokkal tudok elbeszélgetni, sokaknak tudok segíteni és sokak tudnak nekem is segíteni... de a legfontosabb, hogy lehet szeretni (jó értelembe véve).....
    Az ember magányban nem tud szeretni, és nem tud szeretett lenni...

    Igazából közösség nélkül nem nagyon lehet hinni tartósan. A Bibliában csak kevesek éltek ilyen viszonyok között, de meg is viselte őket rendesen... Ilyennek vagyunk teremtve, másképp nem tudom mondani. Isten Izrael NÉPÉT választotta ki, nem egy embert, hanem egy közösséget az ószövetségben. Jézus 12 tanítványt választott....nem egy embert. Missziói parancsa is népekről szól....

    Ha a lányom elfordulna tőlem felnőttként. Szeretném annyira, hogy engedjem a maga lábára állni. Ha szóba sem akar állni velem, akkor nem tudok segíteni neki, mert nem akarok beleavatkozni erőszakkal az életében. Nem közöny, hanem féltő szeretet...
    Nem az Isten a hibás abban, hogy nem akarjuk látni Őt, Ő megtesz mindent....
    Így, mivel nélküle élünk, ne lepődjünk meg azon, ha nincs, aki megvédjen....

    Érthetetlennek tűnhet ezek után, hogy hívő, Istenhez ragaszkodó emberekkel is történnek tragédiák....
    Erről talán később, mert nagyon nem egyszerű a dolog :)

    www.refujvaros.hu

  • Hakudoshi

    tag

    válasz kymco #3087 üzenetére

    "Az a kapcsolat, amit ma megélhetünk nem teljes... nem is lehet."

    És ha szabadna kérdeznem: Miért nem? :Y
    A mindenható Istennek miből tartana teljesen helyreállítania - legalább azokkal, akik hisznek benne?? Ez pl. egyértelmű bizonyíték is lenne, így tkp. mindenki hívő lehetne, és ez az elmélet ("Isten hiánya miatt vagyunk benne a fosban") szerint is lényegesen javíthatná mindennapi életünket. :K

    Mégsem történik semmi, mégsem érzékelünk semmit az egészből, és évezredek alatt sem sikerült senkinek felmutatni a legkisebb bizonyítékot sem, hogy valóban úgy van, ahogyan az a Biblia tanítja. Pedig egy mindenható és végtelenül jóságos istentől nem ezt várná az ember... :(

    "...azoknak, akik Jézus váltságában hisznek, örök életük van..."
    Vagy csak azt hiszik, hogy örök életük van. De elismerem, jól ki van ez találva, hiszen épp, amikor kiderülne, hogy tényleg így van-e, akkor már úgyis teljesen mindegy. :U

    mod: Egyébként én a leggonoszabb átoknak tartanám, ha tényleg örökké kellene léteznem. :O Természetesen nem ez fogja eldönteni, hogy igazam van-e, avagy nincs. :))

    * * *

    "Érthetetlennek tűnhet ezek után, hogy hívő, Istenhez ragaszkodó emberekkel is történnek tragédiák....
    Erről talán később, mert nagyon nem egyszerű a dolog "

    OK, csak el ne feledd, mert mi sem fogjuk ám! ;]

    [ Szerkesztve ]

    - SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

  • Hakudoshi

    tag

    válasz rarri #3089 üzenetére

    Miről is kéne engem "meggyőzni"? :)

    - SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

  • rarri

    senior tag

    válasz Hakudoshi #3093 üzenetére

    Én nem szeretnélek téged meggyőzni semmiről. Csak azt szeretném, ha nem utasítanál el egy dolgot csak azért, mert nem ismersz. :)

    Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

  • Hakudoshi

    tag

    válasz rarri #3094 üzenetére

    Nem szokásom. :) Az igazság megismeréséhez egyaránt elengedhetetlen a nyitottség és a szkepticizmus. Is.

    Tehát jöhetnek a konkrétumok. :))

    - SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

  • kymco

    veterán

    válasz Hakudoshi #3092 üzenetére

    Semeddig nem tartana neki erőszakkal helyreállítani a rendet még azokkal is, akik elutasítják, de Isten nem ilyen.
    Félek, hogy túl teológiai síkra terelem a beszélgetést, ha azt próbálom elmagyarázni, hogy miért nem tökéletes a kapcsolat az Isten és a megtért hívő ember között.
    Én azt gondolom, hogy a tökéletes kapcsolathoz új világ szükséges, de Isten egyelőre ebben a világban akarja azokat az embereket tartani, akik megtértek. Egyrészt azért, hogy mások is megismerhessék Isten szeretetét általuk, másrészt nekem személy szerint fontos, hogy lássam, tudjam, hogy minden nap rá vagyok utalva Istenre, miden nap szükségem van rá az életemhez, nem pedig egyszeri beavatkozással mindent helyretett...
    Biztos van ennél összeszedettebb válasz is, de két kialvatlan éjszakázás után a harmadik estéjén csak ennyire tellik :)

    Mégsem történik semmi, mégsem érzékelünk semmit az egészből, és évezredek alatt sem sikerült senkinek felmutatni a legkisebb bizonyítékot sem, hogy valóban úgy van, ahogyan az a Biblia tanítja. Pedig egy mindenható és végtelenül jóságos istentől nem ezt várná az ember...

    A lényeg az utolsó tagmondatod vége... Az ember úgy áll az Istenhez, hogy elvár tőle valamit, közben elfeledkezik arról, hogy Istennek lenne elvárása felé.
    Amíg elvárásaid vannak felé, addig te nem fogsz megtapasztalni semmit vsz.
    Évezredek alatt számos "bizonyíték" született és születik ma is... én is számos ilyet megéltem, többek között a saját és a feleségem megtérését is.... nem igaz, hogy nincsenek bizonyítékok, csak azek nem az elvárásokkal érkezőknek szólnak....

    Én akkor is elégedett lennék, ha nem lenne ajándékba kapott örök életem, mert jó olyan baráttal élni, mint Jézus.... itt a földön is, töredékesen és időnként homályosan....
    Az örök élet pedig jó dolog, és nem örök unalom... de ez más történet....

    www.refujvaros.hu

  • Dany007

    veterán

    válasz kymco #3091 üzenetére

    De látod, valójában te sem válaszolsz, reagállsz a kérdéseimre :)

    Az értem h "örülsz", h kezd kimenni a divatból a hit. Egyértelmű, hogy amit az emberek csak divatból tesznek, az nem ér semmit.

    Viszont én csak arra akartam rávilágítani, hogy semmi köze sincs annak a 3 gyerek brutális halálnak ahhoz, hogy az emberek már kevésbé hisznek Istenben, és hogy nem lehet kirakni bibliai igés képeket a falra. Ennek semmi köze egymáshoz. Igenis, ha valaki/valami mindenható, akkor képesnek kell lennie arra, hogy azt a 3 ártatlan kisgyereket megmentse! Teljesen mind1 miért, hogyan, mitől, mindentől függetlenül. Ha tényleg jóságos, és végtelen hatalmas, akkor ezt meg kellett volna tennie!
    Ha nem tud mindenkire egyszerre ugyanakkor erővel odafigyelni, akkor már nem mindenható. És borul az elmúlt 2000 évben kialakult hit.

    "Miért léteznek templomi közösségek, gyülekezetek?
    Mert Istennek ez így tetszett. "
    "Jézus azt mondja a tanult Nikodémusnak, hogy szükséges újjászületned."

    Ezt például honnan tudod? Mert egy pap azt mondta neked? Vagy mert a Bibliában olvastad?
    Hogy lehet ennyire elvakultan hinni egy olyan könyvben, amit majd 2000 éve írtak. Valójában nem is annak, hanem egy sok ezredik másolatnak, ami több száz emberen ment keresztül, mire végre eljutott egy nyomtatott formáig. És akko ki tudja hányadik fordításról van szó.
    Elvégre ha jóltudom akkor az 1400-as évkig nem volt nyomtatás. ergo csak kézzel írott Bibliák létezhettek. Egy olyat pedig több éven át írtak. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy olyan dologban hiszel, aminél még az ufók létezésére is több bizonyíték van.
    Elvégre az elmúlt 3-4-500 évet sem ismerjük 100%-ossan, 100%-ig biztosan!
    Szóval számomra érthetetlen ez. Van egy hitgyülis haverom. Ne térjünk rá, nem ez a lényeg. Hanem az, hogy akármikor vitázok vele, semmi mást nem tud mondani, csak idézgetni a Bibliából meg ilyen olyan könyvekből. De tényleg. Valójában semmi konkrétumot soha életében nem mondott még, csak az idézeteit. Számomra nulla értéke van egy ilyen idézetnek. 100x többre tartok egy Petfői, Arany idézetet, aminek szintén van mondanivalója, mert azt legalább nagyjából biztosan tudom, hogy megtörtént.
    Jézus ezt mondja azt mondja amazt mondja, Isten ezt mond meg azt meg amazt. De mi alapján veszi ezt bárki is, nemcsak hogy szó szerint, de eleve igaznak?!
    Azért napjainkban már kicsit több kell ahhoz, hogy az ember elhiggyen dolgokat. Esetleg valami vidófelvétel? Hangfelvétel? Képek? Valami? De nincs semmi!
    És tudod mit mondanak erre sokan? Hogy a videófelvételt is lehet hamisítani, a hangfelvételt is, szinte bárki készíthet is akár sajátot. Ez a durva! Tudod miért? Mert mindenki aki eddig ilyen témában megkérdőjelezte (jogosan) egy videófelvétel hitelességét, az mind 100%-ig hitelesnek tartja a Bibliában írottakat! Remélem lehet érzékelni az iróniát. Egy ismeretlen eredetü / hiteleségü 2000 éves könyvben 100%-ig hisz, de egy videófelvételre alapból rávágja, hogy az lehet kamu is!

    Szerintem magához a hithez nincs szükség semmiféle közösségre. Abszolút semmire. Mindenki tudna segíteni a másikon annélkül is, hogy közösségekbe járna. Magához a közösség építéshez már szükséges lehet közösségekbe járni.

    "Ha szóba sem akar állni velem, akkor nem tudok segíteni neki, mert nem akarok beleavatkozni erőszakkal az életében. Nem közöny, hanem féltő szeretet..."

    Én ezt értem. De ha a lányod (Isten ments(!)) rákos lenne, és neked hatalmadban állna egy csettintésel meggyógyítani, akkorse tennéd meg mert ő nem kérte ezt tőled? Hagynád meghalni?

    "Nem az Isten a hibás abban, hogy nem akarjuk látni Őt, Ő megtesz mindent...."

    Na ne már. Hülyén fog hangzani, de semmi mást nem kéne tennie, mint kiállni a tévé elé, csinálni valami csodát. Amit nem lehet letagadni. Mondjuk egyszercsak hirtelen az összes amerikai katona és jármű felemelkedik a földről, és visszlebeg amerikába, majd ott sértetlenül leereszkedik! Na? Csak ennyit kéne tennie. Ez semmi a világ teremtéséhez képst. Csak ennyit kéne tennie, és mindját mindenki hinne benne, látná őt, és talán a vallási viták is megszűnnének. Igenis tudna mit tenni azért, hogy lássák, higgyenek benne! De mégsem tesz.

  • Dany007

    veterán

    válasz kymco #3096 üzenetére

    Komolyan örök életed lesz ? :DD
    Ezt ugye csak képletesen értetted?
    De mind1, hogy hogyan, ugyanis erre sincs semmi bizonyítékod. Fura dolog, de ma már nem mindenki hisz el mindent csakúgy. És az sem véletlen, hogy egyre kevesebben hisznek Istenben. Nem akarom ezt megint túlragozni, de meg van az oka. És nem egy 11 éves kisgyerek tehet róla, szerinted, viszont mégis ő bűnhődik érte.
    De visszatérve, láttál ismertél, beszétlél már olyannal, aki örökké élt? Biztos vagyok benne, hogy nem. Ha a halálod utáni életre gondolsz, akkor megint egy olyan Jolly Jokert használsz, amit szintén nem lehet bizonyítani. Ez így nemér :)

    Engem is párszor majdnem elütött egy autó. Volt pár eset, hogy nemsokon múlt. Lehet, hogy Isten segített? Vagy nem mert én nem járok templomba?
    Tudod, ha Isten tényleg olyan hatalmas, mindenható, akkor tudja nagyon jól, hogy minden egyes ember mit gondol, mit érez a szíve legmélyén! Nem kell templom. Nem kell ima. Semmisem kell, csak ami belűlről fakad.

    Tudod réges régen, nagy fény csóva előzte meg az angyalok eljövetelét. Legalábbis hasonlóan írták le, mivel én is olvastam ezzel kapcsolatos könyveket : )
    Manapság ezt a jelenséget hívják ufóknak. Hogy változnak az emberek, nem?
    Arra is gondolni kéne, hogy a sok csodatétel, amit az irdatlanul hiteles biblia leír, az nem 100%, hogy csoda. És az idők folyamán a történet torzulhatott annyit, hogy tényleg csodának tűnjön. Képzeld csak el, ha egy modern technológia járt volna arra abban az időben, akkor amikor még az emberek szinte semmit nem tudtak magukról és a körülöttük lévő világról! Hát persze, hogy minden tudásuk felett álló dolgot csodának hívnak. Elvégre nem tudják megmagyarázni miért van. Ugyan ez van ma is! Amikor váratlanul felépül egy gyerek a rából, úgy, hogy az orvosok nem is érteik miért, akkor azt is Csodának titulálják. Pedig lehet, hogy eltelik még egy 10-15 év, és megtalálják az ellenszert, és már mindenki felépül belőle...

    Sajnos a Hívő emberek igencsak elvakultak. És ezt minden értelemben lehet venni.

  • skype

    tag

    Sziasztok!
    Ha vallásról beszélünk, akkor szerintem , és talán mások szerint is 3 fő embercsoportot különböztetünk meg.
    1. a hívőket
    2. a semlegeseket
    3. a tagadókat
    Hogy mítől lesz hívő valaki, az sok mindentől függhet.De ha a vére nem tartalmaz bizonyos mágneses impulzusokat, amely arra irányul, hogy valamikor majd visszatérjen Isten országába, akkor teljesen kizárt, hogy az ilyen ember valaha is vallásos (hívő) legyen.
    De ha az ember a "lelke mélyén " vágyódik az Isten után, vagyis hívő, akkor információkat kell, hogy kapjon, beszerezzen arról, amiben tulajdonképpen hisz, vagy hinni akar. És itt eljutottunk ahhoz a részhez, amiről egy két emberke úgy nyilatkozott, hogy nem igazán elfogadhatóak, hitelesek a kapott információk.Mint pl a Biblia szövege, többekközött.Sajnos ez részben így van. De hozzá kell tenni, hogy csak részben. A mai ember már ténylegesen nincs kapcsolatba az Istennel, a Szent Szellemmmel. A szent iratokban lehet olvasni, hogy Isten országa tibennetek van. Ez így igaz.Isten mindenkiben ott van, de nem mindenkiben nyilvánul meg. Akkor hát a kereső, hívő ember hogyan juthat bizonyossághoz. Hát sehogyan. Olvassa a szent iratokat, hallgatja a papok szónoklatait, amik természetesen ugyancsak a szent iratokból származnak legtöbb esetben, meg hát olvasgat ilyen fórumokon is, mint ez itt.De ha szerencséje van akkor kapcsolatba kerül olyan emberekkel, akik még most is viselik, kihordják a Szent Szellemet. Sajnos ezekből az emberekből nagyon kevés van. Pedig csak ez az egyetlen igaz , és tiszta forrás a mai világban.A kétkedőknek mondom, hogy igenis léteznek ma is ilyen emberek, mint ahogy minden korban voltak ilyenek. Akár Buddhát, vagy Krisnát, vagy a legismertebbet Jézust említhetném. Mielőtt valaki felhördülne, és megint elkezdene becsmérelni,mivelhogy ezeket az embereket Jézushoz merem hasonlítani, hozzá kell tennem, hogy nem csak ezek a nagyok bírták a Szellemet, hiszen ott voltak pl Jézus tanítványai, akik pedig csak egyszerű emberek voltak. Mint a Biblia is mondja, " és leereszkedett rájuk a Szent Szellem". Tehát nem csak akor, de a mai korban is vannak olyanok, akikre leereszkedett a Szellem. Sajnos a mai embert úgy kell elképzelni, mint aki egy olyan házban él, ahol három szint van, és ezeket a szinteket erős falak válasszák el egymástól A felső emeleten lakik a Szellem, a középsőben a Lélek, és az alsóban az Ember,aző Egójával.És a szellemhez csak a Léleken át visz az út, csak meg kell találni a módját.

  • kymco

    veterán

    válasz Dany007 #3098 üzenetére

    Válaszolok, de nem most, mert most éjszaka sem tudtam aludni....

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák