Hirdetés
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Fotók, videók mobillal
- 8000 nit, maradhat? A szaúdiaknál kezd a Honor 600 Pro
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Félő, hogy az okosszemüveg a szexuális zaklatók játékszere lesz
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Limitálható, de nem kikapcsolható a YouTube Shorts mobilon
-
Mobilarena

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
rigo88
aktív tag
üdv
külön ssd-re pakolom a rendszert (ubu netinst + xbmc) és azt gondoltam, hogy bár megy a gép kb napi 14 órát, a hdd része azaz amin a filmek zenék vannak csak max esténként, nap közben csak ssh tunnel proxynak használom, így valami powermgmt-ben lekapcsoltatnám nemtom 20perc nemhasználat után a hdd-t. ezt hol/hogy tudom megtenni?
r -
rigo88
aktív tag
én is ettől tartok, bár nem volt egy horror összeg a wlan kari.
ezek a mini usb wifi adapterek használhatók valamire? v felejtős?
valami igen olcsó pci vagy pcie megoldás érdekelne inkább, jobban bízom bennük.nem lehet hogy a speedport router adta meg magát?
bár az asztali géppel nincs baj.
még valami: csak az ssh kapcsolat akadozik, a ping-re folyamatosan jön az alacsony msec válasz ha az asztali gépről vnc-zek a htpc-re, és amikor megakad a kapcsolat megy a ping zökkenőmentesen. -
rigo88
aktív tag
ubuntu support chatszobába (chat.freenode.com #ubuntu és #ubuntu+1 szobák) írták, hogy "a 12.10 server telepítő annyiban különbözik a desktop telepítőtől, hogy nincs desktop és lehet a minimal-t választani." nekem linux núbként ezt alapul kellett vennem.
pont hogy desktop nélküli minimal rendszerre volt szükségem, ezért kerestem azt a megoldást, aminél nem kell minden telepítéskor letölteni csillió csomagot, mivel amire kimatekozom hogy melyik az a minimal installáció (az xbmc-s htpc-mhez) ami nekem kell elég sokáig tartott. konkrétan egy 20-30 újratelepítés (nemröhög
) és gondoltam 20-30x letölteni minden telepítéskor a "core systemet" nem buli inkább cd-ről telepítem a rencert.visszakanyarodva az eredeti témára, szerintem a sshd az a desktop és a server verzióban is ugyanaz tehát a beállítások is ugyanazok, tehát ha régebben jó volt most is jónak kéne lennie a kapcsolatnak.
a probléma tehát fennáll, holnap melóba tesztelem rendesen, de azt hiszem nem múlt el, mitől múlt volna.
nehéz pontosan leírni a hibajelenséget, de remélem érthetően fogalmaztam meg az első postban.

-
rigo88
aktív tag
válasz
#40553216
#7190
üzenetére
azért szedtem szerver verziót, mert azt lehet minimal-ba telepíteni ellenben a desktoppal. (más különbség nincs is a desktop és a server verzió közt.)
valójában a rendszert 2 dologra használom: xbmc és remote elérésben lxde desktopra. valamint ssh tunneled proxynak a melóhelyen átlépni a céges proxyt, ahol még az imdb is tiltva van, nem még a gyerekpornó

a 12.04 alatt egy másik vas kiválóan működött ezért is írtam hogy azt sem tudom eldönteni hogy hw vagy sw hiba-e.
ami a timeout ellen szól még az, hogy néha türelmesen várok néhány mp-t és helyreáll a kapcsolat. timeoutról pedig szintén nem beszélhetünk ha folyamatosan használom a kapcsolatot pl youtubeozok egész nap... megj. dzsátubézás közben még rosszabb volt sűrűbben vágott ki. tehát ha nw activity van akkor hamarabb jön elő a hiba. nemtom milyen logokat kell nézni de sehol - ahol néztem - nem találtam semmi hibát.
a timeoutra gyanakodtam, ezért pingeltem 2-4 kb csomagokkal minden irányból mindent... szintén "hangs" lett a végeredmény.
van mégegy gyanúm ami perverz lenne ha igaz lenne mégpedig hogy az asus e45m1-m pro lapot egy 1.5tib wd green hdd-t egy ventillátort, egy dvd írót, 1x4gb ramot, egy tvkártyát és egy wifikarit hajtok 65w paneltáppal. és LEHET, hogy ez pont kevés neki és ezért produkál ilyen hibát. de nemhiszem, mert minden egyéb funkció - még dvdírás közben is - tökéletes.
-
rigo88
aktív tag
üdv
amikor egyszerű a kérdés akkor "google" a válasz, amikor meg bonyolult akko' senki nem segít?
-
rigo88
aktív tag
üdv
a frissen telepített ubuntum - laikus szememnek - random időnként ledob a hálózatról, illetve inkább "úgymarad" ssh-n át belépek putty megakad bárhol is áll, vagy ha remote desktoppal vagyok, újraindítom a helyi win-doze vnc-t és jó lesz.
most friss install után a putty nem hajlandó újracsatlakozni sem.
syslog? milyen log? mit nézzek, hol kezdjem?
12.10 x64 server minimal install kari egy win-dozzal jól működő ócsó wifikari.
pingre viszont válaszol.
hw-hibára gyanakszom, de segítsetek pls hogy milyen ssh beállításokat nézzek át, illetve h milyen logra van szükségetek h megoldjuk a gondot.
köszi!
r -
rigo88
aktív tag
kerestem ftp text user interface meg ilyesmik. lynxbe ha rányomok a d-re egyszerűen elkezdi letölteni a fájlt ész nélkül. semmi location semmi kérdés h overwrite vagy append v reget semmi. úgyhogy azt hanyagoltam.
mindenesetre tényleg köszönöm a hinteket!
rleginkább client daemont szerettem volna webui-val de az kizárt h legyen.
-
rigo88
aktív tag
üdv
nekem ubuntu 12.04 & 3.5.4-030504-generic van fent xbmc+tvheadend+oscam fut rajta már egész jól.
asus at3iont-i deluxe 2x2g rammal cpu 30% körül 50fps-nél, fullhd film+dts hangnál sem megy feljebb.
DE
pl midnight commander letöltéskor a mount.ntfs fájllal karöltve eszik 20+24% cpu-t. hagyján, mert csak hadd egye. viszont néha kiírja letöltés közben a letöltés végére, hogy (stalled) és szegény világonalegjobb mc nem tud letöltés közben keep alive parancsokat küldözgetni.
sajna a fent látható beszélgetés alapján nincs alternatíva a mc-re úgyhogy maradok ennél -
rigo88
aktív tag
-
rigo88
aktív tag
üdv
gui nélküli linux kliens gépre töltenék le nagy méretű fájlokat mc-vel.
2 gondom van:
először is a nagy fájlok 100%nál megállnak (crc alapján tökéletesen letöltődnek) a mc "lefagy", és session bezár, újranyit segít csak.
másodszor pedig hogy a worldsbest midnight commander nem igazán tudja - szerintem - a hozzáfűzés funkciót ami pedig nagy (10-50gb) fájloknál nem lenne hátrányos.
a távoli gépemhez csak ftp hozzáférésem van.
van rá bármilyen nem órákig tartó hókuszpókusszal áthidalható megoldás?
program, script, bármi érdekel.
wgettel lehetetlen lenne, kb minden második karakter speciális karaktere a szerverkonfigurációkat tartalmazó isoknak.
átnevezni az elérési utakat nem áll módomban.
köszi
r -
rigo88
aktív tag
üdv
keresek gui nélküli ubuntuhoz daemonként futtatható ftp klienst, webui-val.egy olyasmi program, mint ami a torrenteknél a transmission.
köszi
r -
rigo88
aktív tag
üdv
at3iont-i deluxe lapon openelec-et szeretnék futtatni, de a wifi kártyát nem ismeri fel a rendszer, így egy "try out without modifying your filesystem" ubuntuval próbálkoztam, de az ifconfig -a nem mutatja csak a lo-t meg az eth0-t. ez ha jól sejtem azt jelenti, hogy az ubuntu nem ismeri fel a hardvert.
aida: Atheros AR9285 Wireless Network Adapter (192.168.2.9) ez egy cserélhető minipcie wlan kártya. a kérdésem csupán az, hogy a: fel tudom-e telepíteni openelecet futtató rendszerre ssh-val az atheros driverét, b: melyik minpcie wlan kártyára cseréljem le ami automatikusan feltelepül?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Milyen routert?
- Projektor topic
- ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás
- Hyundai, Kia topik
- Beperelte a Motorola a fél közösségi médiát
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Mini-ITX
- További aktív témák...
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, EA, Xbox stb.
- Game Pass Ultimate előfizetések 3 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok GARANCIÁVAL!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓS ! MacBook Pro 16" M1 Pro 16GB RAM 512GB SSD! 1 év garancia!
- Új Dell Inspiron 14 Plus 7440 WQHD 2.8K 90Hz Ultra7 155H 32GB 1TB SSD Intel Arc iGPU Win11 Garancia
- Apple iPhone 16 Pro Max Desert Titanium 256GB használt karcmentes 89% akku (405 ciklus) 6 hónap
- ÚJ Asus TUF A14 FA401 -14"2.5K 165Hz - Ryzen 7 260 - 32GB - 1TB - Win11-RTX 5060 -2 év gari - MAGYAR
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest





