Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j0k3r!

    senior tag

    válasz attiati #7605 üzenetére

    Amit én látok címszavakban: Európa meghatározó gazdaságai recesszió környékén táncolnak, Kína a deflációval küzd, mint disznó a jégen, USA egyelőre víz felett a temérdek fiskális pénzpumpa miatt (választásokig így is maradhat). Magyarországon az elmúlt 10 év leggyengébb IT piacát látom, ami azért sajnálatos, mert valószínűleg lépnem kell a mostani helyről fél éven belül, mert sajnos megváltoztak a körülmények (ez egyébként önmagában is befolyásolhatja az általános hangulatomat, mert szerettem a mostani projektet, kollegákat :( )

    A magasabb kamatra azt mondanám, hogy 2020-2021-ben, akinek volt esze, akár vállalat, akár magánszemély az refinanszírozott, szóval persze, hogy egyelőre nincs jelentős hatása a magasabb kamatoknak a hiteltömeg nagyrészére. Egyelőre csak befagyott piacok jönnek létre (pl.: ingatlanpiac), viszont 2024H2-2025 környékén szépen lassan újraindul a vállalati refinanszírozás a mostani magas szinteken (vagy mondjuk 100-150 bázisponttal lejjebb, de mindenképpen drágábban, mint 2020-2021-ben). Én azt gondolom továbbra is, hogy jönni fog a lag effect, mert a mostani kamatszint agyonnyomja a növekedést. #notafinancialadvice

    some men just wanna watch the world burn...

Új hozzászólás Aktív témák