Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • medve úr

    csendes tag

    hi,

    még új vagyok notebook ügyben, nemrég vettem meg első notebookom, egy Toshiba Satellite L100-120, vagy ilyesmi, (Intel Centrino Dual Core), de nem is ez a lényeg, hanem két kérdésem lenne:

    1. Azt írja a kézikönyv, hogy ne használjuk 12 óránál többet... (namármost ezt az egészségünk érdekében mondja, vagy úgy cakumpakk ennél hosszabb idejig nem ajánlatos bekapcsolva hagyni, mert túlmelegszik vagy ilyesmi - mondjuk a tápja 10 perc alatt elég forró lesz, hogy palacsinta is készíthető rajta, mondjuk ez rá is van írva, mármint a forró, nem a palacsinta :Y )

    2. ha hosszabb ideíg hálózatról használom, vegyem ki az aksit... (namármost ez meg olyan bénán van megoldva, hogy egyben van az aksi az aljzattal, azaz hiányzik jobb hátra a gép egynegyede ez esetben, többek közt a lába is, ami az aksi alján van, ez így van mindenhol? mondjuk nem a nagy lyuk idegesít az alján hátul, hanem a tudat, hogy 3 lábon áll a gép...)

    amúgy alapvetően elégedett vagyok a Toshibával, a szoftverekkel, sőt, a designja is hozzátett, mutatós... egy hiba volt nekem is, hamár visszaolvastam és szó volt róla, hogy másnapra keletkezett rajta 1 db pixelhiba, de többnyire nem észrevehető, nem zavar, több nem lett rajta (remélem nem is lesz :Y )

  • medve úr

    csendes tag

    válasz ataman #513 üzenetére

    hogy őszinte legyek, nézegettem én is pár hónapja, hogy melyik kijelzőst vegyem, de határozottan bántotta a szemem - mondjuk túlérzékeny vagyok a vakító dolgokra, szóval hagyományost vettem, én is jobban preferálom, de ez megítélés kérdése...

    amúgy első nootbookom van, úgy két hónapja, első töltés után nekem több mint 3 órát ment a gép havernál aksiról, vétel után mondta, vigyem át megnézni, szóval még le sem volt merítve (úgy tudom, kell pár merítés és töltés, hogy beálljon a normálra), szóval ott játszottam le videót, másoltam be lemezről, ennyi, komolyabb művelet nem volt, de csúcsüzemen futott, mivel itt szerettem volna elsőre teljesen lemeríteni, ahogy ajánlja a kézikönyv, több mint 3 órát bírt, kisütögetés után közel négy órát menne szerintem, azóta nemigen használtam, csak hálóról...

    amúgy Toshiba Satellite L100-121 (Centrino Core Duo 1.66)

    maximálisan elégedett vagyok vele, mondanom sem kell :)

  • medve úr

    csendes tag

    válasz Erionn #555 üzenetére

    szerintem nem romlik el, ha nem földeltben használod, a földelt konnektor ''csak'' arra van, mint bármi más műszaki/háztartási terméknél, ha zárlatol, verje le a biztosítékot...

  • medve úr

    csendes tag

    válasz lantana #591 üzenetére

    én beállítgattam magamnak jópár fokozatot a power saverben, az igényeknek megfelelően...
    igen hasznos dolog...

    ha nem használom a gépet, akkor csökkentett módra kapcsolok, ahol 1.-es szinten (minimumon) van a proci, a fényerő is alacsony, illetve kikapcsolja a monitort 1 perc után, ezt pl. ha valami nagyobb fájlt töltök, de másra nem használom épp a gépet, illetve nem akarom, hogy kerregejen a venti, simán jó...
    ilyenkor nem melegszik fel a táp, csak langyos (vagy ha forró volt, akkor idő múlva visszahűl) és abszolút nem pörög a venti, tehát nem igaz az állítás, hogy a prociszabályzónak nincs hatása...

    van nálam pár üzemmód még, ami használatos a normál, az 3-5 között maga választ és közepes fényerő, ami pont jó nézegetni, satöbbi, ilyenkor természetesen már percenként beindul a venti és ha DVD-re írok, vagy megküldöm, forró lesz a táp is és idővel egyre sűrűbben megindul a ventizúgás...

    több beállítási variánsom van, de mindegyiknél a hűtés maxon van, ennek ellenére a csökkentett módban, amikor képernyő kikapcs és 1. fokozaton a proci, egyetlen egyszer sem pörög fel a ventillátor órák alatt, mikor már visszahűlt erre az üzemidőre...

    egyebek közt netezésre, vagy hasonló klikka-klakka munkára NINCS szükség a csúcsüzemre, mert nem lesz gyorsabb, de ezt neked kell kikisérletezned, érdemes vele 1-2 órát eljátszogatni és néhány beállítást eszközölni ha kitapasztaltad és utána már csak váltogatsz az üzemmódok közt, aszerint, mit teszel vele épp...

    (próbáld ki, ha mondjuk csak netezel, hogy 2. szintre rakod a procid, látsz e különbséget és idővel - ha elötte meleg volt, bekapcs után pár perccel - még mindig folyamatosan bepörgeti e ventillátort... ebben a módban nekem csak halkan duruzsol a gép, teljesítményben nem érzek semmi különbséget, mintha 5. szinten neteznék vele, ellenben akkor pörgeti a ventit, mint a nyavalya)

    más: a fedél lecsukás/kinyitást is lehet állítani, mondjuk letiltani és akkor mondjuk nem fog bekapcsolni a táskában, ha hozzáér valami a nyitógombhoz...

    [Szerkesztve]

  • medve úr

    csendes tag

    válasz battisti #595 üzenetére

    battisti: ja, bocs, nem téged akartalak piszkálni, vagy belekötni, már csak azért sem, mert a laptop eme fizikai folyamatáról lövésem sincs, annyit olvastam valahol, hogy pl. nekem 1.66Ghz Centrino Core Duo van és abból valami 900Mhz környékére visszavehető szoftveresen, de hogy ez most ténylegesen megtörténik, nem tudom, amit tapasztaltam, hogy csökkentett módban halkan megy a gép és nem forró, mikor nagyobb, 3-5 szintes üzemmódban működik, a használat tipusától szerinti fokozati szinten melegedik, venti bekapcsol erősen és elég meleg levegőt fúj ki rajta, a táp és a vinyó fölött elég forró lesz (főleg a táp) - alapjáraton kis langyos levegő áramlik csak ki...

    persze ennek lehetséges oka az is,amit írtál, hogy amikor felrakom, akkor azért rakom fel, mert valamit csinálok, mondjuk DVD-t írok, külső vinyóra mentek, tömörítek, és a proci ilyenkor beindul és dolgozik, nem pedig 1-2%-on működik, mindenestre elég forró a táp, aztán alapjáraton ha csak netezgetek mondjuk 2. szintes beállításon, akkor szép lassan visszahűl...
    (bár nem sokat próbálgattam, de ha fix csúcsüzemre rakom, azaz 5. szintre és nem csinálok semmit rajta, csak bekapcsolva hagyom, a ventik akkor is felpörögnek, de hogy most forró, vagy normál levegőt fúj ki, azt nem tudom, nem figyeltem, majd kipróbálom, hogy üresjáratban csúcsüzemben mennyire melegszik és pörög fel)...

    mindegy, no, ha nem csinálok rajta erőnlétszükséges dolgot, én visszapakolom 2. szintre, különbséget nem látok, ellenben nem lesz forró a táp és a venti sem pörög fel állandóan, ezt valahogy jobban szeretem, ez a lényeg :DDD

    amúgy Satellite L100-asom van, 1.66Ghz Centrino Duo intel ''csodákkal''
    [link]

    [Szerkesztve]

  • medve úr

    csendes tag

    válasz lantana #602 üzenetére

    lantana: ha tényleg idegesít és hideg levegőt fúj, akkor még azt megpróbálhatod, hogy a beállításokat módosíthatod, sőt, újakat - sajátot is - létrehozhatsz, elméletileg ha megnyitod (nem jobbegérgomb és kiválaszt, hanem duplakatt balegérrel), akkor a beállításokat egyenként állítgathatod, nekem a hűtéstípusra is van egy csúszka, azaz leszedhetem minimumra, nézd meg, van e nálad (habár én azt fulloson hagyom, mert a melegedéstől függően magától kapcsolgatja a ventit, azaz ha nincs terhelés, elhallgat, ha DVD-t írok, akkor elkezdi pörgetni, mintha helikopter jönne)... :DDD

    naszóval ezt még megnézheted, de csak alacsony prociszint mellett ajánlott alább venni a hűtést, habár ha véletlenül túlmelegszik, akkor sem hinném, hogy baj lenne, automatikusan lelövi magát a proci, hogy ne sérüljön, de a hosszú élettartamhoz szerintem bepróbálkozhatsz egy alacsony hűtési fok beállítással - márha nem azon van...

    egyebet nem tudok, nem hinném, hogy a Core 2 jobban melegedne, mint a sima Core - sőt, pont ellenkezőleg - dehát te is írtad, hogy hideg levegőt fúj, szóval nézd meg, de az is lehet, hogy nagyon biztonságos szintre rakták a hűtést :Y

  • medve úr

    csendes tag

    viszont nekem is lenne egy kérdésem...

    ugyebár recovery lemezt adnak a Toshibákhoz, namármost ha vinyót cserélek benne, akkor is feltelepíthető erről a lemezről a hozzáadott oprendszer, mert valaki azt mondta, hogy valamit néz a vinyón, leformázza és úgy pakolja fel eredeti állapotába a rendszert, tehát másik gépen vagy vinyón ezek szerint nem megy?

    és mi van, ha elromlik a vinyóm, mondjuk garancián kívűl, veszek bele másikat, akkor nem megy az oprendszer? az nem lenne szép dolog, hisz kifizettem, a gépm árában benne van, nem a vinyóhoz jár, hanem a géphez...

    valaki?

  • medve úr

    csendes tag

    válasz Kbali #611 üzenetére

    no, nekem adtak hozzá egy XP recorery lemezt (még nem használtam), illetve volt egy TOOLSCD mappa, amiben a progik telepítői voltak, meg driverek, ezt írták, hogy írjuk ki lemezre (én kiírtam, a gépről el is tüntettem), de a kérdésem nem a progikra vonatkoztak, hanem magára az operációsrendszerre, azt írja a könyv, hogy ha a bios bejelentkezésnél üssünk egy F(valamelyiket, nem tudom így hirtelen) és akkor a hozzáadott ecovery lemezről leformázza a tartalmat és a vásárolt állapotában visszateszi az XP-t...

    a kérdés arra irányult volna, ha mondjuk vinyót cserélek, akkor arra is fel tudom e telepíteni erről az oprendszert magát, ez nem rendes XP lemez, hanem Toshiba liszenszelt, valami genuine nemtommi, azaz a toshiba belenyúlt az oprendszerbe...

    nah mindegy, annyira nem fontos, nincs gondom, csak eszembe jutott, hogy mi lesz, ha mondjuk egyszer ilyen előfordul, vagy egy nagyobb vinyót akarok venni és arra feltenni...

    legfeljebb majd akkor meglátom :)

  • medve úr

    csendes tag

    válasz Niczo #613 üzenetére

    remek, köszi, azon én is csodálkoztam, hogy miért nem tudja visszamásolni DVD-ről azt a cd-nyi anyagot, miért kell külön kiírni, lefoglalná egy egész lemeznyi területet az oprendszer? :)
    sejtettem, hogy elfér rajta a TOOLSCD mappa, dehát kiírtam, mert a könyvben ez állt...

    lehet, hogy mivel általános a kézikönyv, egyes szériákhoz csak CD-n van a steril oprendszer és arra nem fér rá a TOOLSCD akkor ugyebár...

    na, köszi...

  • medve úr

    csendes tag

    válasz lantana #645 üzenetére

    ''Beállítás: proci 2es szinten, venti telepkímélő minimumon, fényerő kettes majdnem minimumon.
    Programok, egyebek: wifin net, akksi tölt, mert konnektorból jön most..
    két messenger beszélgetés, két explorer fut.''

    amikor az aksit töltöd, az megküldi a gépet rendesen, ne csodálkozz, ha felmelegszik és teker a hűtő, nekem legalábbis aksitöltéskor még a táp is olyan forró volt, hogy majd elolvadt az asztal (kis erős túlzással) :B

    mostanában otthon használtam a gépet, nincs benne az aksi, folyamatosan hálózatbólmegy, normál üzemhőmérséklete van így, nem tűzforró...

  • medve úr

    csendes tag

    válasz StoneBridge #644 üzenetére

    az én Satelliet L100-asomon alapban fel volt telepítve a Powersaver és remekül működik, tehát van hozzá... anélkül síkfrász is lennék, asszem :Y

    [Szerkesztve]

  • medve úr

    csendes tag

    volt nemrég szó a Power Saver csökkentett módjairól, én megnéztem az enyémnél, egy 1.66Ghz Centrino Duo, amikor leveszem kettes vagy egyes proci szintre, akkor 980Mhz-en futtatja, ekkor nem kerreg már fel sosem a ventillátor és nem is forrósodik fel sem a gép, sem a táp és nem fúj ki meleg levegőt...

    jó találmány :))

  • medve úr

    csendes tag

    válasz anjani182 #760 üzenetére

    ez a tulajdonság processzorfüggő, abban celeron van, az ha jól tudom, nem tudja, de egyszerű ellenőrizni, ha van Power Savered, lerakod hosszú élettartam (ellenőrizni, hogy egyes szinten legyen a processzor csúszka - ha van) és ha megnézed az oprendszer rendszer ablakot - vagy egyszerűbb a My computer jobb egérgomb és properties, akkor kiírja az aktuális memóriát és procisebességet...

    de celeron az fix órajelen fut, abban nincs speedstep, amik tudják, azok általában drágábbak... :U

  • medve úr

    csendes tag

    válasz Kbali #866 üzenetére

    ez tényleg jó, most bizti ilyet vennék...
    úgy 3 hónapja vettem kb. ugyanennyiért hasonlót, csak abban a sima Core Duo volt, 60Gb-os vinyóval, nem Core2 és nem 80Gb...

    pedig de jó lett volna inkább ilyen, főleg a vinyó :U

  • medve úr

    csendes tag

    válasz nRu3 #947 üzenetére

    igen, megbízhatóak, megbízhatóan üzemelteti a laptopot, de nem játékra való, ennyi... :))

Új hozzászólás Aktív témák