Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beniii06

    őstag

    válasz interstate76 #1938 üzenetére

    HDMI kábel nem játszik? Jócskán csökkenne az input lag, játék esetén ez fontos szerintem.

    "Got any other secret weapons?"

  • interstate76

    addikt

    válasz interstate76 #1938 üzenetére

    Az adathordozók menüpont alatt, a Plex szerver mellett megjelent egy olyan ikon, hogy "Okos csatlakoztatás". Ha rányomok, akkor azt írja, hogy első lépésként kapcsoljam be a menüben a "Share&See" funkciót, de ilyen nincs a menüben, és a további lépések során amúgy is csak arról ír, hogy Windows Media Playerről hogy lehet adatfolyamot továbbítani a TV-re.

    Ezzel 3 bajom van:
    - a használati utasítás egy nemlétező menüpontra hivatkozik (gondolom, másik készülékből emelték át - nem egy nagy probléma, de azért elég béna dolog)
    - tudtommal a Miracast képernyő-tükrözést jelent, és nemcsak média adatfolyam továbbítását teszi lehetővé, szóval a TV leírásával ellentétben nem tudja ezt a funkciót (vagy én nem találok valamit)
    - amíg a bemenetek/adathordozók menüpont alatt a TV nem látta a Plex szervert, addig csak annyit írt ki, hogy "nincs usb eszköz csatlakoztatva". Szóval ha nem lenne egy, a TV által látható szerver a hálózaton, akkor a menüjében nem is lehetne megjeleníteni az "Okos csatlakoztatás" funkciót. Azért ezt "ügyesen" összehozták.

    Emellett nálam továbbra is hiába aktív a T-Link, semmilyen, a TV-re csatlakoztatott eszközt nem tudok irányítani a TV távjával. 2 mini PC-vel teszteltem, ebből az egyik ment korábban egy Toshiba, egy Samsung és egy Sony TV-vel, a másikat csak az utóbbival próbáltam - hibátlan volt. A TCL távjával egyik sem irányítható.

    A képminőség ezerszer fontosabb, de a lassú menü mellett azért elég sok kis hiba van a rendszerben: van, ahol csak a magyar fordítás rossz (Media helyett Adathordozók név alá rejtették a hálózati funkciókat), de van olyan menüpont, ami csak akkor jelenik meg, ha van aktív dlna szerver a hálózaton (holott a Miracast-hoz erre nincs szükség), ill. - nálam legalábbis - nem igazán működik a T-Link és a Miracast sem.

    A képről: sokkal jobb, mint vártam. 2 dologban gyenge:
    - a betekintési szögekről már írtam, de ez engem abszolút nem zavar
    - a képjavítás a fasorban sincs a Sonyéhoz képest. Tudom, almát az almához hasonlítsunk és ne várjunk el egy 80 ezres TV-től olyan tudást, amit sok 2-300 ezres készülék sem tud, de láttam már jobbat e téren. Fontosnak ez sem fontos, elenyésző mennyiségű sd anyag kerül a képernyőre.

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Új hozzászólás Aktív témák