Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    válasz Alvin_ti4200 #8 üzenetére

    szerintem csak estefelé lesz belőle valami, mert 2példányban át kell írnom a 13 SG1 DVD-m... max 4x-esen tudok írni, sz'al nem lesz rövid idő :O

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • sghc_toma

    senior tag

    válasz Alvin_ti4200 #1181 üzenetére

    1. Van, OpenOffice.. 2007-es formátumokkal kapcsolatban gőzöm sincs, bár meglepődnék, ha tudná..
    2. Ha KDE, akkor Kopete, ha Gnome, akkor Pidgin
    4. Gnome: Brasero, KDE: k3b
    6. Én erre a FireFTP-használom.. Vagy parancssor..
    7. Itt vannak a linuxos driverek, de HD3850-hez tényleg nincs.. Amúgy általában szidni szokták az Ati-t a linuxos driverei miatt; nekem még soha nme volt gondom...
    8. Van ezerféle, én Deluge-t használok..
    11. Erről nagyon megoszlanak a vélemények... Nekem van egy egy gigás SWAP partícióm, meg még egy EXT3-as.. Azon van mindenem..
    12. Firefox.
    13. KDE, és így néz ki telepítés után
    14. Olvashatók, írhatók.. KDE alatt azt hiszem alapból nem mountolja be őket automatikusan..

    a többire nem tudom a választ...

    in asm we trust

  • csendes

    őstag

    válasz Alvin_ti4200 #1181 üzenetére

    Én 32 bitest használok, a 64 bitesben állítólag több a "bug", bár nyilván gyorsabb.
    2. + az aMSN-t érdemes még föltenni/kipróbálni
    5. Például: http://kiso.sourceforge.net/ és http://cdemu.sourceforge.net/
    vagy egyszerűen command line: mount -t iso9660 /dir/to/file.iso /mnt/dir/for/iso -o loop
    6. GUI-val: kasablanca, ftpcube, gftp, iglooftp, konqueror
    Egyéb: GNU Midnight Commander, ftp, yafc, ncftp
    The best ftp client
    7. OpenSuse-ban az NVIDIA és ATI driver-eket utólag kell telepíteni, jogi okok miatt.
    Az Intel driverek már telepítve vannak, érdemes X.org 7.3-ra frissíteni.
    8. Azt hiszem a Ktorrent-et alapból felrakja és az Azureus is .rpm-ből telepíthető. Operának Linux alatt is beépített torrentje van. Wine alatt pedig azt hiszem, hogy megy pl. a WINDOWS-os utorrent is.
    9. Jogi okok miatt külön kell telepíteni
    10. Lejátszó? Alapból TOTEM (video) és Banshee (audio) a Gnome-ra és Kaffeine (video) Amarok (audio) KDE-re. Az MPlayer, illetve hozzá különböző frontendek. Valamint a mindent lejátszó Vlc player (alapból ronda a GUI, de van sok skin hozzá és tudja még a régi WINAMP-os skineket is). XMMS (audio) szintén mindent játszik és sok skin van hozzá.
    12. KDE alatt a Konqueror-t és a Firefox-ot is telepíti. Szvsz érdemes az Operát is kipróbálni
    14. Olvasható, de alapbeállítással - biztonságból - nem írható. Ha KDE van telepítve, akkor a YaST Partitioner-ből egyszerűen be lehet mountolni, GNOME alatt ez automatikus

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Új hozzászólás Aktív témák