Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fjoe

    tag

    Sziasztok, a következő problémával fordulnék hozzátok:
    Van egy Asrock AB350M-Pro4-es alaplapom, Ryzen 5 1600-al, 16GB memóriával és egy Gigabyte GTX970-es vga-val. Nem régiben beszereztem egy nvme pcie 3.0x4 ssd-t, ami a régebbi SATA-s ssd-met váltotta. Azóta azonban érdekes "fagyásokra" lettem figyelmes. Játék vagy 3d-s benchmarkok közben jön elő fekete, fehér, sárga vagy világszöld képernyő. Olyan mintha nem kapna jelet a monitorom, hang viszont van és maga a rendszer nem fagy le ilyenkor. Viszont visszatettem a SATA-s ssd-m, és azzal meg normálisan működik minden, nem tapasztaltam ilyen jelenséget, ezért is gondoltam, hogy valamilyen alaplapi dolog lehet. Ami furcsa, hogy az nvme-s rendszer esetén is totál random jön ez elő, van amikor rögtön, van amikor csak 1-2 nap használat után. Először a vga-ra gyanakodtam, ott is a kimenetekre, de eddig displayporton csinálja ezt főként, de hdmi-n keresztül is előfordult már ez a probléma. Aztán megnéztem a beállításokat az alaplap BIOS-ában, az AMD CBS\NBIO ban a force pcie gen_speed auto volt illetve az AMD PBS\ pcie x16/2x8 switsch 1x16-os módban, a a pcie x16 switch autoban, a promontory pcie switch szintén auto módban volt. Ezek közül az NBIO-nál átállítottam a speed-et gen3-ra, így kibírt 3 napot a jelenség nélkül. Most viszont újra előfordult, és fogalmam sincs, hogy mitévő legyek. A PCIe x16 switchnél csak auto, gen1 ill. gen2 lehetőség van, gen3-at itt nem találtam.
    Van valakinek ötlete vagy esetleg találkozott már hasonló problémával?

Új hozzászólás Aktív témák