Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bohus

    aktív tag

    válasz Vesa #232 üzenetére

    "A Linux nem az átlag usernek való, mai napig egy nehézkesen kezelhető, idegtépő borzalom." Ez azért erős túlzás. Ha az XP user úgy dönt, hogy lecseréli hőn szeretett rendszerét és ehhez az MS vonal legújabb oprendszerét választja, akkor a fenti mondat telitalálat lesz, csupán Linux helyett a Win8.1-re. User nem találja a majd 20 évig sarokban csücsülő Start menüt, el fog veszni a beállítások között.
    Telepítés során jó eséllyel Win8 és Mint is kiismeri magát az adott hardveren, bár ha régi a vas, akkor sanszos, hogy a Win egyes eszközök esetén pofára esik, lehet utólag driverekre vadászni. Ha nem, akkor user kap egy - XP után - vadidegen oprendszert, minimális szoftverkörnyezettel. Ellenben a Mint-ben megtalálja a Start menüt is, meg van alapból egy rakás szoftvere a leggyakoribb teendőkhöz. Adódhatnak idegtépő problémák, de ez a másik oldalon is fennáll...

  • Bohus

    aktív tag

    Az írás címe aktuális témára utal, és bár az alcímek kevésbé passzolnak a tartalomhoz, összességében bátorítást és hasznos segítséget nyújthat a telepítésben azoknak, akik Mint-re szeretnének váltani a közeljövőben.
    Én a Mint Xfce verzióját használom egy pár hónapja, egy - már az újabb Windows (64bit) verziók miatt nem támogatott - scanner miatt kellett feltennem Linuxot. Megszoktam, megszerettem, most már túlnyomórészt a Mint-et használom. Aki valóban lecserélni szeretné az oprendszerét (és nem párhuzamos win-linux használatban gondolkodik) annak számolnia kell azzal, hogy egyes win-es alkalmazásokról le kell mondania, mert vagy nincs belőle linux verzió, vagy wine-al sem kelthető életre. Emellett az átállásnak lesznek nehéz pillanatai, mert bár alapból egy "out of the box", vagyis jól használható rendszert nyújt a Mint, de az egyéni igényekhez szabás igényel némi időt és elszántságot. Szerencsére a Mint a legeltejedtebb Linux disztró, jó támogatással, így szinte minden felmerülő gondra talál az ember megoldást.
    Érdemes előre tisztázni, hogy mire szeretnénk használni a gépet, és ehhez mit tud nyújtani a Linux. A hardcore gamer, a CAD-ben dolgozó mérnök valószínűleg nem a Linuxban fogja megtalálni álmai oprendszerét - persze erről nem a Linux tehet, másrészt itt is akad kivétel -, de egy átlagfelhsználó, akinek a tevékenysége főképp böngészésre, netes kommunikációra, irodai munkára és multimédiára korlátozódik, az ingyen hozzájuthat egy olyan rendszerhez, ami erre a feladatra tökéletesen alkalmas, és egyes területeken még többet is nyújt, mint a korábban használt Windows verzió.

Új hozzászólás Aktív témák