- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- A hagyományos (nem okos-) telefonok jelene és jövője
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
- Négyfelé kanyarodhat az iPhone 19 kijelzője
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
t72killer
titán
"Kár, hogy pl a Oneplus nem csinál snapis tabletet."
Hát, 1 vevőjük biztos lenne. Most Huawei 10.8 M5-öt használok, az sem rossz, de nem erőgép, még a Snapdragon 820-at sem éri el érzésre. Arra, amire használom (olvasás, böngészés) megfelel, de ennyi. Van egy T580 10.1 Samsungom is, az már csak úgy jó olvasásra és netezésre, hogy kvázi minden mást lepucoltam róla. Mondjuk az üzemideje az döbbenetes, kéthetente töltöm napi 15-20 perc használat mellett, és még csak repülőmódba sem teszem ezért.
Nekem egyelőre T585 van, viszont ha van benne SIM, akkor néhány nap alatt leszívja a 4g háló. Egyébként igen, a 12+ óra SOT ÉS a napfényben is olvasható kijelző miatt tartom.
-
Timer
veterán
"Kár, hogy pl a Oneplus nem csinál snapis tabletet."
Hát, 1 vevőjük biztos lenne. Most Huawei 10.8 M5-öt használok, az sem rossz, de nem erőgép, még a Snapdragon 820-at sem éri el érzésre. Arra, amire használom (olvasás, böngészés) megfelel, de ennyi. Van egy T580 10.1 Samsungom is, az már csak úgy jó olvasásra és netezésre, hogy kvázi minden mást lepucoltam róla. Mondjuk az üzemideje az döbbenetes, kéthetente töltöm napi 15-20 perc használat mellett, és még csak repülőmódba sem teszem ezért.
-
#06658560
törölt tag
8 colos kategóriában 4 magos procival adják ki a tabokat. Most lesz 8 mag.
Be kéne menni egy Mediába, extreme digibe, vagy barhová ahol vannak kiállítva, és meg kéne nézni a kínálatot az azonnali hőzöngés helyett.
Itt mindenki olyan jól informált, és képben van állandóan, hogy hihetetlen. Száljatok már vissza kicsit a földre...
Kint sincs még, árat nem tudtok és már hőzöngtök... mint mindig.Been there, done that.
Nagyon nem látok értelmes termékeket. -
Noukoum
veterán
-
Noukoum
veterán
Hát olcsónak nem nevezném, de több mint 100e-rel olcsóbb mint az ipad pro. És van amiben jobb is ugye. Elég jó cucc.
-
t72killer
titán
6-6.7"-os(!) egyendizájn telefonból kiadtak tavaly 336db-ot(!), míg a teljes évi tablettermés kb 30db, beleértve az ipad-eket.
Honnanafrászból tudják, hogy MINDENKI 6.5" edge képernyős telefont akar? szánalmasan egyhangú már a kínálat.
-
Alarikman
senior tag
Igen, elkeserítő az egész. Ügyeskedni kell, hogy egy normálisat beszerezz, ami meg is éri.
Vagy választod a béna hardverrel szerelt itthoni garisat. Vagy a jó drága Samut/i-padet.
Gyereknek/idősnek pedig a tablet még mindig jobb mint egy okostelefon. Nekem 6 évesnek lett véve aki főleg játszik rajta. -
joey04
titán
Merészebbeknek még mindig a legjobb vétel egy Xiaomi Mi pad 4.
4/64GB, Snapdragon 660, FullHD, Type-C, 6000-es aksi. LTE verzió most 63e(Banggood). A wifis pont nem akciós(69e). Én akciósan 56-ért vettem tavaly.
Igaz, hogy külföldről kell rendelni, de vámmentes szállítással itt van elég hamar(2 hét kb.)
A ROM rajta nem a legújabb, de általában Global, teljesen használható.
Aki meg szeret mókolni, van topikja és leírás alapján simán tehető rá friss EU-s ROM.
Topik: [link]
Igaz, ami hátrány: a Xiaomi leállt a szoftver fejlesztésével. Utolsó biztonsági frissítés: 2019 augusztus. És sajna nem is valószínű, hogy lesz újabb tabletje a gyártónak.
Viszont mivel Snapdragon, van rá főzött ROM többféle is, újak.
Ja és a garancia ugye tudjuk, hogy milyen(külföldre küldős). De a topikban még senki nem panaszkodott hardver hibára.Az mindent el is mond a tabletpiacról, hogy ez jó ajánlatnak minősül.
-
Alarikman
senior tag
Merészebbeknek még mindig a legjobb vétel egy Xiaomi Mi pad 4.
4/64GB, Snapdragon 660, FullHD, Type-C, 6000-es aksi. LTE verzió most 63e(Banggood). A wifis pont nem akciós(69e). Én akciósan 56-ért vettem tavaly.
Igaz, hogy külföldről kell rendelni, de vámmentes szállítással itt van elég hamar(2 hét kb.)
A ROM rajta nem a legújabb, de általában Global, teljesen használható.
Aki meg szeret mókolni, van topikja és leírás alapján simán tehető rá friss EU-s ROM.
Topik: [link]
Igaz, ami hátrány: a Xiaomi leállt a szoftver fejlesztésével. Utolsó biztonsági frissítés: 2019 augusztus. És sajna nem is valószínű, hogy lesz újabb tabletje a gyártónak.
Viszont mivel Snapdragon, van rá főzött ROM többféle is, újak.
Ja és a garancia ugye tudjuk, hogy milyen(külföldre küldős). De a topikban még senki nem panaszkodott hardver hibára. -
t72killer
titán
Na megnéztem a kínálatot 100 ezer ft alatt. Van egy (1 darab!) újra csomagolt Tab S5e, az a legjobb vétel. Ami még van:
Kirin 659 80 ezerben (de van 100 ezerért is)
SD450 3/16 és 3/32 80 ezerig
SD450 4/64 100 ezerben
SD625 80 ezernélBár neked hiába írom, mert ezek nyolc magosak, azaz nagyon királyak. Remélem ma mindenki vesz kettőt! Csak azt nem értem, hogy ha nem játékra adják a tabletet, akkor mi a bánatnak? IPS kijelzőset veszek 20 ezerét, és azon is kiválóan lehet ebookot olvasni. A mai 6+ colos telefonok korában mennyi pluszt ad egy 8 vagy 10 colos tablet? Persze ad, de ennyit megér, hogy azon netezgessek? Még a 10 colos tabletre azt írom igen, mert az tényleg érezhetően nagyobb. De a 8 colosnak lejárt az ideje a komolyabb kategóriákban. 20 ezer körül még okésak ebookra. (Bár némelyike annyira lassú tud lenni, hogy egy 100 megás pdf is megizzasztja.)
A 10colos azért egészen más kategória, azon filmeket szoktam nézni. Igaz, nincs 7"-os telefonom, de a 10es tablet után az már kicsi lenne.
Más kérdés, hogy a hurcolászás és az extra költség megéri-e, az már sztem nem - ha sok filmezés van egy útra betervezve, akkor laptopot (14") is vihetek. Sajna a kijelzőfelbontás emelkedése megállt, így a VR-szemüvegeknek nincs értelme.
-
janeszgol
félisten
8 colos kategóriában 4 magos procival adják ki a tabokat. Most lesz 8 mag.
Be kéne menni egy Mediába, extreme digibe, vagy barhová ahol vannak kiállítva, és meg kéne nézni a kínálatot az azonnali hőzöngés helyett.
Itt mindenki olyan jól informált, és képben van állandóan, hogy hihetetlen. Száljatok már vissza kicsit a földre...
Kint sincs még, árat nem tudtok és már hőzöngtök... mint mindig.Na megnéztem a kínálatot 100 ezer ft alatt. Van egy (1 darab!) újra csomagolt Tab S5e, az a legjobb vétel. Ami még van:
Kirin 659 80 ezerben (de van 100 ezerért is)
SD450 3/16 és 3/32 80 ezerig
SD450 4/64 100 ezerben
SD625 80 ezernélBár neked hiába írom, mert ezek nyolc magosak, azaz nagyon királyak. Remélem ma mindenki vesz kettőt! Csak azt nem értem, hogy ha nem játékra adják a tabletet, akkor mi a bánatnak? IPS kijelzőset veszek 20 ezerét, és azon is kiválóan lehet ebookot olvasni. A mai 6+ colos telefonok korában mennyi pluszt ad egy 8 vagy 10 colos tablet? Persze ad, de ennyit megér, hogy azon netezgessek? Még a 10 colos tabletre azt írom igen, mert az tényleg érezhetően nagyobb. De a 8 colosnak lejárt az ideje a komolyabb kategóriákban. 20 ezer körül még okésak ebookra. (Bár némelyike annyira lassú tud lenni, hogy egy 100 megás pdf is megizzasztja.)
-
janeszgol
félisten
8 colos kategóriában 4 magos procival adják ki a tabokat. Most lesz 8 mag.
Be kéne menni egy Mediába, extreme digibe, vagy barhová ahol vannak kiállítva, és meg kéne nézni a kínálatot az azonnali hőzöngés helyett.
Itt mindenki olyan jól informált, és képben van állandóan, hogy hihetetlen. Száljatok már vissza kicsit a földre...
Kint sincs még, árat nem tudtok és már hőzöngtök... mint mindig.Köszönjük. Biztosan jól aludtál ilyen hőzöngés után.

Az előzetes képeket Android 9 szerepelt. Remélhetőleg 10-zel fog megjelenni és nem 9-cel, mivel az Android 10 is fél éves rendszer már. (Ráadásul a bétáját már 2019 márciusában megkapták a cégek.) -
t72killer
titán
+#9: Így van, vérbeli "almagyűlölőként" sztem nekem is ipad lesz a következő tabletem, ha a Tab A végképp beadja majd a kulcsot.
Kár, hogy pl a Oneplus nem csinál snapis tabletet.
-
*Mukeey*
addikt
Nálunk a családban iPad-ot használnak, akik tabletesek, Androidon nem találtak semmit a vásárlás idején. Jó, hogy engem nem érint a tabletesek baja.
Egyébként nem csak a tabletesekkel szúrnak ki, én is behaltam az Xcover Pro árán, ami a napokban csökkent 155k-ra. Exynos 9611, 4 GB RAM.
Azt leszámítva, hogy számomra óriási, nagyon tetszik. Talán még le is cserélném rá a Nokia 8 Sirocco-t 1:1-ben. De dobjak rá 55-60-at?! Kizárt. Mondjuk élőben valszeg elmenne a kedvem tőle, de még nem volt hozzá így szerencsém, ezért vonz.Azért a Tab S6 elég jó androidos cuccuk, szóval van iPad helyett is választási lehetőség. Kár, hogy arany árban adják, különben most arról írnám ezt az iPad minim helyett😋
-
MrOomen
tag
8 colos kategóriában 4 magos procival adják ki a tabokat. Most lesz 8 mag.
Be kéne menni egy Mediába, extreme digibe, vagy barhová ahol vannak kiállítva, és meg kéne nézni a kínálatot az azonnali hőzöngés helyett.
Itt mindenki olyan jól informált, és képben van állandóan, hogy hihetetlen. Száljatok már vissza kicsit a földre...
Kint sincs még, árat nem tudtok és már hőzöngtök... mint mindig. -
janeszgol
félisten
-
Noukoum
veterán
De amúgy tényleg. Az öcsém a 8 éves fiának akart új tabletet, egy Tab S5e-t, mondván nincs értelmes cucc, a játékok pedig kívánják az erőt. Tudjátok milyen a gyerek. Megtetszik neki egy játék, és az fusson jól.
Rögtön felajánlottam a segítségem, mondván évek óta vagyok ezen a fórumon, ez az egyik hobbim, majd én. Azt mondta okés, ha találok olcsóbban jót, szóljak és az lesz.Amúgy nem rossz a Tab S5e, és a gyerek szereti...
Játékra szerintem jobb a sima ipad.
-
janeszgol
félisten
Ez a baj, hogy ma már egy alsó-középkategóriás, 40k-es telefonban is 4 giga ram van, a tableteket meg kihozzák ilyen harmatgyenge soc-cal, de bezzeg beárazni, azt tudják rendesen.
Nem is kell ebbe se kamera, se gsm modul, csak egy jó nagy kijelző, meg méretes akksi, és ellenne vígan egy snapi 625-tel is, ami kb. ugyanez a teljesítmény, csak akkor ne legyen több 50-60k-nél.
Közben meg a snapdragon 450-es tableteket adják itthon 80k felett.De amúgy tényleg. Az öcsém a 8 éves fiának akart új tabletet, egy Tab S5e-t, mondván nincs értelmes cucc, a játékok pedig kívánják az erőt. Tudjátok milyen a gyerek. Megtetszik neki egy játék, és az fusson jól.
Rögtön felajánlottam a segítségem, mondván évek óta vagyok ezen a fórumon, ez az egyik hobbim, majd én. Azt mondta okés, ha találok olcsóbban jót, szóljak és az lesz.Amúgy nem rossz a Tab S5e, és a gyerek szereti...
-
t72killer
titán
Igen, ez a vicc, hogy tablet kategóriában az almánál a használható teljesítmény olcsóbb, mint droidon.
-
Depression
veterán
Ez a baj, hogy ma már egy alsó-középkategóriás, 40k-es telefonban is 4 giga ram van, a tableteket meg kihozzák ilyen harmatgyenge soc-cal, de bezzeg beárazni, azt tudják rendesen.
Nem is kell ebbe se kamera, se gsm modul, csak egy jó nagy kijelző, meg méretes akksi, és ellenne vígan egy snapi 625-tel is, ami kb. ugyanez a teljesítmény, csak akkor ne legyen több 50-60k-nél.
Közben meg a snapdragon 450-es tableteket adják itthon 80k felett. -
Sgr_A
addikt
Apám vett egy Huawei Mediapad M5 Lite tabletet, 10 inches, nem egy erőgép ez sem, processzora kb hasonló lehet, ram ugyan ennyi, néztem nagyokat, mikor beállított vele, de amúgy egész jó... Harman/kardon hangszórók, 4db rajta, type c, fingerprint, toll támogatás... Netflixre tökéletes (Támogatott a full hd rajta, tök jó minőség) a hang is nagyon jó. Térképhasználatra vette apám hajóhoz, arra tökéletes. Akkuval is sokáig bírja. Filmezni, térképezni, képeket nézegetni, olvasni, firkálgatni, híreket nézni, böngészgetni tökéletes. 120 ezerért viszont kicsit sokallom, 90 körül reálisabb lenne. Viszont megvan ennek is a piaca.
Két napig használtam ment vissza a boltba, az a 659-es kirin harmat gyenge a fullhd felbontáshoz, viszont jó volt a hangja
vettem helyette használtan 9 hó garival egy 6gen cellular ipadot és még maradt is egy huszasom -
holozis_HUN
addikt
Apám vett egy Huawei Mediapad M5 Lite tabletet, 10 inches, nem egy erőgép ez sem, processzora kb hasonló lehet, ram ugyan ennyi, néztem nagyokat, mikor beállított vele, de amúgy egész jó... Harman/kardon hangszórók, 4db rajta, type c, fingerprint, toll támogatás... Netflixre tökéletes (Támogatott a full hd rajta, tök jó minőség) a hang is nagyon jó. Térképhasználatra vette apám hajóhoz, arra tökéletes. Akkuval is sokáig bírja. Filmezni, térképezni, képeket nézegetni, olvasni, firkálgatni, híreket nézni, böngészgetni tökéletes. 120 ezerért viszont kicsit sokallom, 90 körül reálisabb lenne. Viszont megvan ennek is a piaca.
-
janeszgol
félisten
Nálunk a családban iPad-ot használnak, akik tabletesek, Androidon nem találtak semmit a vásárlás idején. Jó, hogy engem nem érint a tabletesek baja.
Egyébként nem csak a tabletesekkel szúrnak ki, én is behaltam az Xcover Pro árán, ami a napokban csökkent 155k-ra. Exynos 9611, 4 GB RAM.
Azt leszámítva, hogy számomra óriási, nagyon tetszik. Talán még le is cserélném rá a Nokia 8 Sirocco-t 1:1-ben. De dobjak rá 55-60-at?! Kizárt. Mondjuk élőben valszeg elmenne a kedvem tőle, de még nem volt hozzá így szerencsém, ezért vonz.Fred, használd egészséggel azt a Siroccot, az ilyen Xcover Pro féle szarokkal meg nem kell foglalkozni. Jó az a Sirocco gondolom, de már vagy százszor lecserélted volna. Majd ha jön valami érdemleges.

-
Fred23
nagyúr
+1, a mai droiddal és netes környezettel a 4giga RAM alapelvárás már, a középkategória legalján is. A g71 mp2-es "grafika" is kb a legkisebb-legolcsóbb, amit a piacon kaptak.
Kényszerpálya ez, mindenáron a telefonokat nyomatják - egy ütőképes tablet mellett szvsz már nem cserélgetne 2évente a vásárló telefont.
#4: hát ez valószínű
. 2éve vettem a 2016-os modell Tab A 10.1emet 180€-ért, még ma is ennyiért árulják! nyomi 2GB RAM és még a jobb 1080p filmekkel is gondja van. Következő körben nem veszek tabletet, hátha vmelyik kínai gyártó hoz ki egy 7"-os telót snapi 865-tel.Nálunk a családban iPad-ot használnak, akik tabletesek, Androidon nem találtak semmit a vásárlás idején. Jó, hogy engem nem érint a tabletesek baja.
Egyébként nem csak a tabletesekkel szúrnak ki, én is behaltam az Xcover Pro árán, ami a napokban csökkent 155k-ra. Exynos 9611, 4 GB RAM.
Azt leszámítva, hogy számomra óriási, nagyon tetszik. Talán még le is cserélném rá a Nokia 8 Sirocco-t 1:1-ben. De dobjak rá 55-60-at?! Kizárt. Mondjuk élőben valszeg elmenne a kedvem tőle, de még nem volt hozzá így szerencsém, ezért vonz. -
Noukoum
veterán
-
t72killer
titán
-
GSP
aktív tag
Még kicsi is? Na vigyék ahova akarják...
-
t72killer
titán
+1, a mai droiddal és netes környezettel a 4giga RAM alapelvárás már, a középkategória legalján is. A g71 mp2-es "grafika" is kb a legkisebb-legolcsóbb, amit a piacon kaptak.
Kényszerpálya ez, mindenáron a telefonokat nyomatják - egy ütőképes tablet mellett szvsz már nem cserélgetne 2évente a vásárló telefont.
#4: hát ez valószínű
. 2éve vettem a 2016-os modell Tab A 10.1emet 180€-ért, még ma is ennyiért árulják! nyomi 2GB RAM és még a jobb 1080p filmekkel is gondja van. Következő körben nem veszek tabletet, hátha vmelyik kínai gyártó hoz ki egy 7"-os telót snapi 865-tel. -
Fred23
nagyúr
50-ért nem lenne vele semmi baj, de tippre 100 fölött kérnek majd érte, így pedig kell a fenének.
-
Örni
senior tag
-
joey04
titán
-
janeszgol
félisten
Ezért tart itt a tablet piac. 7904 és 3 giga ram. Ezt középnek nem nevezném, alsó kategória. 60 ezerért sem venném meg, de ez ugye egyéni vélemény. (Játékra karcsú, olvasásra meg drága.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Rap, Hip-hop 90'
- Búcsúzóul itt a fekete Apple Vision Pro
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- E-book olvasók
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Autós topik
- További aktív témák...
- Új! Magyar karakteres iPad Magic Keyboard Folio Fehér - 1 év garancia
- Ipari Tablet/ Vonalkód olvasós Zebra ET50PE Tablet Scanner - Ütésálló Androidos - Több db -
- szinteÚJ! FEKETE Surface Pro 10 Intel Core Ultra 5 135U 16GB 512GB 1 év gar
- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra 5G + gyári billentyűzetes tok eladó!
- Samsung Galaxy S10 Lite 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Dell Latitude 7420 Core i7-1185 G7, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar, szép állapot
- Új FULL HD webkamera + Számla
- AKCIÓ! ASRock H510M i5 11400 32GB DDR4 512GB SSD RX 7600 XT 16GB Rampage SHIVA ADATA 600W
- Lenovo ThinkPad L13 Gen 3 i5-1245U 16GB 256GB FHD+ IPS 1 év teljeskörű garancia
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B650M R7 8700F 32GB DDR5 1TB SSD AMD 9060XT 16GB Montech XR TG fehér 750W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest

Azt leszámítva, hogy számomra óriási, nagyon tetszik. Talán még le is cserélném rá a Nokia 8 Sirocco-t 1:1-ben. De dobjak rá 55-60-at?! Kizárt. Mondjuk élőben valszeg elmenne a kedvem tőle, de még nem volt hozzá így szerencsém, ezért vonz.

. 2éve vettem a 2016-os modell Tab A 10.1emet 180€-ért, még ma is ennyiért árulják! nyomi 2GB RAM és még a jobb 1080p filmekkel is gondja van. Következő körben nem veszek tabletet, hátha vmelyik kínai gyártó hoz ki egy 7"-os telót snapi 865-tel.


